Altanova



host - 22.251 (?)
18.12.2010 20:57

Mám i jiné ryngle, ale Althanova se mi nejvíc kazí. Dobře zakvete, má hodně plodů, ale jdou na ní nejvíc včely a vosy. Sklidím 30 dobrých plodů z celého stromu. Ovoce je to dobré - příjemně sladce nakyslé. Na ostatní ryngle a švestky mi nejde tolik hmyzu. Nakousnou nezralý plod, infikují ho, nechají nakvasit a pak se opíjejí. Možná je to umístěním zahrady, okolo jsou samé okrasné zahrádky, samé tuje a další okrasné klenoty. O 50 m dál je úl.  Hmyz nemá ve druhé polovině roku co konzumovat. Přemýšlím o vykácení, buď už ke mě nebudou tolik létat, nebo přejdou na jiný strom a já budu pokračovat v kácení až nebude co kácet.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 92.61 (?), 16.12.2010 22:24, zobrazeno: 10837x

Chcem zasadiť Altanovu ringlotu, neviem aké má nároky a negatívne vlastnosti. Odporúčate mi ju alebo iný druh slivky?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
starling - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (156) - 59.152 (?), 18.12.2010 1:45

Althanovu mám, roste trochu bujněji, ale bez nějakého speciálního ošetřování. Jen jí trochu déle trvalo, než začala rodit. Poslední dva roky nadprůměrná úroda.Doporučuji.:-).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1577) - 166.4 (?), 18.12.2010 17:42

Měl jsem dva velké stromy Althanovy renklódy na staré zahradě. Hlavní negatívní vlastností bylo to, že všechny plody až na zanedbatelné vyjímky byly červivé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 210.6 (?), 18.12.2010 19:25

Althanovu renklodu mám na zahradě asi 35 let a jsem s ní naprosto spokojen.Je to jedna z nejlepších renklod.Protože pomalu končí, tak příští rok vysadím novou.Pokud se týká červivosti, tak s tím jsem neměl za celou dobu žádný problém.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 61.6 (?), 18.12.2010 20:45

Červivost, jako problém trochu vnímám, ale neřekl bych že Althanova červiví výrazně víc než jiné. Spíš bych řekl, že plodností se nevyrovné nejúrodnějším renklodám, snad kvůli cizosprašnosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 22.251 (?), 18.12.2010 20:57

Mám i jiné ryngle, ale Althanova se mi nejvíc kazí. Dobře zakvete, má hodně plodů, ale jdou na ní nejvíc včely a vosy. Sklidím 30 dobrých plodů z celého stromu. Ovoce je to dobré - příjemně sladce nakyslé. Na ostatní ryngle a švestky mi nejde tolik hmyzu. Nakousnou nezralý plod, infikují ho, nechají nakvasit a pak se opíjejí. Možná je to umístěním zahrady, okolo jsou samé okrasné zahrádky, samé tuje a další okrasné klenoty. O 50 m dál je úl.  Hmyz nemá ve druhé polovině roku co konzumovat. Přemýšlím o vykácení, buď už ke mě nebudou tolik létat, nebo přejdou na jiný strom a já budu pokračovat v kácení až nebude co kácet.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 249.198 (?), 19.12.2010 8:04

Pěstoval jsem obě ryngle a musím přiznat, že podle zkušeností a ve zhodě s pomologií má v mnohých vlastnostech Zelená renklóta navrch. Je to zejména přeprava a jiné, ostatně je to tržní odrůda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 61.6 (?), 19.12.2010 17:24

Mám Althanovu a Zelenou renklodu na jednom stromě. Althanova roste bujněji, plodí méně a plody má 2x větší. Nejsou tolik sladké jako ty zelené, ale chuťově příjemnější - prostě Zelená je konzervárenská (kompot, džem, možná i kvas), Althanova spíš stolní odrůda.
   Ostatně fotografii obou plodů vedle sebe  jsem uvedl ve vláknu "Althanova ryngle" 3.11. 2008

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hauser - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (383) - 221.199 (?), 19.12.2010 22:42

Už skrze polohu stromů mých a pana Vysloužila nechci diskutovat jestli je Althanova méně či více sladší než zelená, u mě (JM) jsou obě zhruba na stejné úrovni.  Větší kazivost (Monilia) není odrůdou, ale každé červeně zbarvené ovoce od třešní až po jablka láká bodavý hmyz nejvíc vosy, dále i ptáky daleko víc než zeleně či žlutě zbarvené ovoce. Samozřejmě obecně, čím tvrdší slupka, tím menší poškození. Althanova ve zralosti dost padá, ale daleko méně než např. Malvazinka. O červivosti bylo již výše psáno, nevymyká se průměru. Chuťově je velmi sladká, šťavnatá, nesrovnatelně lepší než např. Viktoria. Na konzum i kvas výborná.           Zdravím

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika