Altanova



host - 210.6 (?)
18.12.2010 19:25

Althanovu renklodu mám na zahradě asi 35 let a jsem s ní naprosto spokojen.Je to jedna z nejlepších renklod.Protože pomalu končí, tak příští rok vysadím novou.Pokud se týká červivosti, tak s tím jsem neměl za celou dobu žádný problém.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 92.61 (?), 16.12.2010 22:24, zobrazeno: 10840x

Chcem zasadiť Altanovu ringlotu, neviem aké má nároky a negatívne vlastnosti. Odporúčate mi ju alebo iný druh slivky?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
starling - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (156) - 59.152 (?), 18.12.2010 1:45

Althanovu mám, roste trochu bujněji, ale bez nějakého speciálního ošetřování. Jen jí trochu déle trvalo, než začala rodit. Poslední dva roky nadprůměrná úroda.Doporučuji.:-).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1577) - 166.4 (?), 18.12.2010 17:42

Měl jsem dva velké stromy Althanovy renklódy na staré zahradě. Hlavní negatívní vlastností bylo to, že všechny plody až na zanedbatelné vyjímky byly červivé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 210.6 (?), 18.12.2010 19:25

Althanovu renklodu mám na zahradě asi 35 let a jsem s ní naprosto spokojen.Je to jedna z nejlepších renklod.Protože pomalu končí, tak příští rok vysadím novou.Pokud se týká červivosti, tak s tím jsem neměl za celou dobu žádný problém.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 61.6 (?), 18.12.2010 20:45

Červivost, jako problém trochu vnímám, ale neřekl bych že Althanova červiví výrazně víc než jiné. Spíš bych řekl, že plodností se nevyrovné nejúrodnějším renklodám, snad kvůli cizosprašnosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 22.251 (?), 18.12.2010 20:57

Mám i jiné ryngle, ale Althanova se mi nejvíc kazí. Dobře zakvete, má hodně plodů, ale jdou na ní nejvíc včely a vosy. Sklidím 30 dobrých plodů z celého stromu. Ovoce je to dobré - příjemně sladce nakyslé. Na ostatní ryngle a švestky mi nejde tolik hmyzu. Nakousnou nezralý plod, infikují ho, nechají nakvasit a pak se opíjejí. Možná je to umístěním zahrady, okolo jsou samé okrasné zahrádky, samé tuje a další okrasné klenoty. O 50 m dál je úl.  Hmyz nemá ve druhé polovině roku co konzumovat. Přemýšlím o vykácení, buď už ke mě nebudou tolik létat, nebo přejdou na jiný strom a já budu pokračovat v kácení až nebude co kácet.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 249.198 (?), 19.12.2010 8:04

Pěstoval jsem obě ryngle a musím přiznat, že podle zkušeností a ve zhodě s pomologií má v mnohých vlastnostech Zelená renklóta navrch. Je to zejména přeprava a jiné, ostatně je to tržní odrůda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 61.6 (?), 19.12.2010 17:24

Mám Althanovu a Zelenou renklodu na jednom stromě. Althanova roste bujněji, plodí méně a plody má 2x větší. Nejsou tolik sladké jako ty zelené, ale chuťově příjemnější - prostě Zelená je konzervárenská (kompot, džem, možná i kvas), Althanova spíš stolní odrůda.
   Ostatně fotografii obou plodů vedle sebe  jsem uvedl ve vláknu "Althanova ryngle" 3.11. 2008

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hauser - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (383) - 221.199 (?), 19.12.2010 22:42

Už skrze polohu stromů mých a pana Vysloužila nechci diskutovat jestli je Althanova méně či více sladší než zelená, u mě (JM) jsou obě zhruba na stejné úrovni.  Větší kazivost (Monilia) není odrůdou, ale každé červeně zbarvené ovoce od třešní až po jablka láká bodavý hmyz nejvíc vosy, dále i ptáky daleko víc než zeleně či žlutě zbarvené ovoce. Samozřejmě obecně, čím tvrdší slupka, tím menší poškození. Althanova ve zralosti dost padá, ale daleko méně než např. Malvazinka. O červivosti bylo již výše psáno, nevymyká se průměru. Chuťově je velmi sladká, šťavnatá, nesrovnatelně lepší než např. Viktoria. Na konzum i kvas výborná.           Zdravím

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika