Žádost o určení motýlů



Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 17.10 (?)
3.7.2017 8:16

Vzhledem k urcite variabilite jedincu z ruznych lokalit, je hlavni napadny rozdil v barevnem tonu obou druhu. Z fotografie se da usuzovat na druh spise podle charakteristickych bilych skvrn na kridlech. Podivejte se na web leps.it do abecedniho rejstriku.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 154.140 (?), 2.7.2017 22:45

Proč červený a ne duhový? Nějak jsem (narychlo) nevypátral, čím se tyto dva druhy liší a jaké jsou jejich přesné rozlišovací znaky. Můžete je uvést?

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 17.10 (?), 3.7.2017 8:16

Vzhledem k urcite variabilite jedincu z ruznych lokalit, je hlavni napadny rozdil v barevnem tonu obou druhu. Z fotografie se da usuzovat na druh spise podle charakteristickych bilych skvrn na kridlech. Podivejte se na web leps.it do abecedniho rejstriku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 23.7.2017 14:16

Oba druhy našich batolců se liší kromě jiného následujícími charakteristickými znaky: vzácnější batolec duhový má na zadních křídlech v bílé skvrně charakteristický zub na rozdíl od b. červeného. Batolec červený má zase oko na předních křídlech na rozdíl od b. duhového, viz montáž v příloze. Takže jsme viděli oba druhy.

Batolci - rozdíly
Batolci - rozdíly
B. červený s okami na všech křídlech a bez bílého zubu
B. červený s okami na všech křídlech a bez bílého zubu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.103 (?), 23.7.2017 17:03

Přidám fotku housenky a dospělce Otakárka fenyklového.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 191.173 (?), 23.7.2017 22:03

Mimmo, děkuji za přesně popsané základní rozdíly mezi těmito dvěma druhy našich batolců.Při svém letmém hledání jsem to v textu nikde nenašel a z obrázků jsem to nevypozoroval (přičemž určení na fotkách beru raději s velkou rezervou).

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 1.8.2017 21:53

Říkal jsem si proč je květ kalabasy tak nenápadný. Asi je to tím, že přitahuje hmyz hlavně vůní a svým nektarem. Taky se v letním žáru zavře a otvírá se až před západem slunce, když už stejně není moc vidět. Při pozdním nočním zalévání jsem se o tom přesvědčil. Přiletělo několik helikoptér, vysálo pár květů a už byly pryč. Ani jsem si nestačil zajít pro foťák. Ačkoliv vyfotit letící hmyz v úplné tmě není žádná sranda. Na úterní večer jsem si nachystal blesk a makro objektiv a zaostřil jsem manuál asi na vzdálenost 70 cm. No a než jsem zabil deset komárů, byli tady zase. Naplácal jsem na slepo několik snímků a jeden se kupodivu povedl. Je to opravdu veliké zvíře s rozpětím asi 12 cm. Vy určitě uhádnete, co to je.

Užitečný hmyz
Užitečný hmyz
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.151 (?), 1.8.2017 23:18
Mimmo: Že by tento? IH


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 160.50 (?), 2.8.2017 7:39

Ano, samice.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 177.17 (?), 3.8.2017 6:54
Dobrý den, předkládám další úlovky - kromě dvou něčích housenek je tam i jeden pták (dravec). Nechci samozřejmě navodit dojem, že housenky jsou větší, než onen dravec s obrovským rozpětím, ale pták je poněkud plachý, tak je vyfocen malý... Poradíte kdo je kdo?
housenky
housenky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 114.80 (?), 3.8.2017 11:16

177.17: Ten vták je pravdepodobne tmavšie sfarbený myšiak lesný (Buteo buteo), sfarbenie tohto druhu je dosť variabilné. Fotka je ale zďaleka, chýbajú detaily (podobne vyzerá aj hadiar krátkoprstý - Circaetus gallicus - ale ten je v našich končinách mimoriadne vzácny, zospodu by mal byť svetlejší a má výrazné žlté oči).  IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika