Žádost o určení motýlů



Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 114.80 (?)
3.8.2017 11:16

177.17: Ten vták je pravdepodobne tmavšie sfarbený myšiak lesný (Buteo buteo), sfarbenie tohto druhu je dosť variabilné. Fotka je ale zďaleka, chýbajú detaily (podobne vyzerá aj hadiar krátkoprstý - Circaetus gallicus - ale ten je v našich končinách mimoriadne vzácny, zospodu by mal byť svetlejší a má výrazné žlté oči).  IH

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 154.140 (?), 2.7.2017 22:45

Proč červený a ne duhový? Nějak jsem (narychlo) nevypátral, čím se tyto dva druhy liší a jaké jsou jejich přesné rozlišovací znaky. Můžete je uvést?

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 17.10 (?), 3.7.2017 8:16

Vzhledem k urcite variabilite jedincu z ruznych lokalit, je hlavni napadny rozdil v barevnem tonu obou druhu. Z fotografie se da usuzovat na druh spise podle charakteristickych bilych skvrn na kridlech. Podivejte se na web leps.it do abecedniho rejstriku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 23.7.2017 14:16

Oba druhy našich batolců se liší kromě jiného následujícími charakteristickými znaky: vzácnější batolec duhový má na zadních křídlech v bílé skvrně charakteristický zub na rozdíl od b. červeného. Batolec červený má zase oko na předních křídlech na rozdíl od b. duhového, viz montáž v příloze. Takže jsme viděli oba druhy.

Batolci - rozdíly
Batolci - rozdíly
B. červený s okami na všech křídlech a bez bílého zubu
B. červený s okami na všech křídlech a bez bílého zubu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.103 (?), 23.7.2017 17:03

Přidám fotku housenky a dospělce Otakárka fenyklového.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 191.173 (?), 23.7.2017 22:03

Mimmo, děkuji za přesně popsané základní rozdíly mezi těmito dvěma druhy našich batolců.Při svém letmém hledání jsem to v textu nikde nenašel a z obrázků jsem to nevypozoroval (přičemž určení na fotkách beru raději s velkou rezervou).

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 1.8.2017 21:53

Říkal jsem si proč je květ kalabasy tak nenápadný. Asi je to tím, že přitahuje hmyz hlavně vůní a svým nektarem. Taky se v letním žáru zavře a otvírá se až před západem slunce, když už stejně není moc vidět. Při pozdním nočním zalévání jsem se o tom přesvědčil. Přiletělo několik helikoptér, vysálo pár květů a už byly pryč. Ani jsem si nestačil zajít pro foťák. Ačkoliv vyfotit letící hmyz v úplné tmě není žádná sranda. Na úterní večer jsem si nachystal blesk a makro objektiv a zaostřil jsem manuál asi na vzdálenost 70 cm. No a než jsem zabil deset komárů, byli tady zase. Naplácal jsem na slepo několik snímků a jeden se kupodivu povedl. Je to opravdu veliké zvíře s rozpětím asi 12 cm. Vy určitě uhádnete, co to je.

Užitečný hmyz
Užitečný hmyz
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.151 (?), 1.8.2017 23:18
Mimmo: Že by tento? IH


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 160.50 (?), 2.8.2017 7:39

Ano, samice.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 177.17 (?), 3.8.2017 6:54
Dobrý den, předkládám další úlovky - kromě dvou něčích housenek je tam i jeden pták (dravec). Nechci samozřejmě navodit dojem, že housenky jsou větší, než onen dravec s obrovským rozpětím, ale pták je poněkud plachý, tak je vyfocen malý... Poradíte kdo je kdo?
housenky
housenky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 114.80 (?), 3.8.2017 11:16

177.17: Ten vták je pravdepodobne tmavšie sfarbený myšiak lesný (Buteo buteo), sfarbenie tohto druhu je dosť variabilné. Fotka je ale zďaleka, chýbajú detaily (podobne vyzerá aj hadiar krátkoprstý - Circaetus gallicus - ale ten je v našich končinách mimoriadne vzácny, zospodu by mal byť svetlejší a má výrazné žlté oči).  IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika