Jak se zbavit včel?



host - 120.31 (?)
10.3.2007 18:13

Zkuste se zeptat hasičů, jestli vás včely ohrožují, tak by je měli zlikvidovat. Já jsem měl na domě sršně a hasiči je vyhubili.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
PanHodny - (2), 10.3.2007 13:46, zobrazeno: 375285x
Dobrý den. Chtěl bych se zeptat, jaký přípravek použít k hubení včel, nebo jiný způsob jak se včel zbavit. Mají totiž hnízdo ve stropu dřevěné chaty a vstupní otvor přímo u vchodu. K samotnému hnízdu je přístup téměř nemožný a bojím se že zaslepením vstupního otvoru nebude účinné, protože se mohou zase "prokousat" ven nebo dokonce do vnitřku chaty (i to už se stalo). Děkuji za odpovědi.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 187.51 (?), 10.3.2007 16:29

Nejlepší bude,když to oznámíte nejbližšímu včelaři v okolí.Měl by Vám od nich pomoci-v jeho vlastním zájmu.Zalítlé roje totiž MUSÍ likvidovat z důvodu šíření nemocí /hlavně varoázy/.V.K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 120.31 (?), 10.3.2007 18:13

Zkuste se zeptat hasičů, jestli vás včely ohrožují, tak by je měli zlikvidovat. Já jsem měl na domě sršně a hasiči je vyhubili.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 72.86 (?), 18.6.2013 11:01

Kdysi dávno mě jako 8-letého kluka naráz pobodalo cca 10 včel, když jsem projížděl kolem pojízdné vlečky s úly. Naštěstí jsem nebyl alergik, takže do týdne jsem byl zcela fit. Až s odstupem času jsem si uvědomil, že majitel té vlečky byl hrozný ...., neboť vlečku zaparkoval podélně s polní cestou, přičemž výletové otvory (dohromady asi 20) směřovaly na cestu! Jelikož se jednalo o celkem frekventovanou polňačku vedoucí k lesu, jistě jsem nebyl jedinou obětí tohoto včelařského chorého mozku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 156.227 (?), 22.6.2013 16:42

A to bylo u lesní cesty my takového blázna mám přímo za souseda který má na zahradě nespočet včelstev řeč s ním není žádná aby to nějak seliminoval i když mu obec vyhradila místo v sadu kousek za zahradou. My na zahradu téměř nemůžeme pořád ulítlé roje. Káždý rok poštípaní takže taky perfektní zážitky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 52.164 (?), 6.1.2014 20:35

Tady máme takové ' hodné sousedy', záviděli nám bazén tak nám na zeď připíchly úly a teď se místo dětí koupou včely, fakt super a ještě se diví, že se rozčilujeme. Někteří lidi fakt nemaj v hlavě mozek...crying

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 235.66 (?), 6.1.2014 20:51

Nevidel by som problém v neprítomnosti kôry mozgovej, ale vo vzájomných susedských vzťahoch. Nie je to akt pomsty napr. za randál pri kúpaní v bazéne? Nepoznám Vašu situáciu, ale pretrásať problémy na obecnom úrade odporúčam až ako posledné riešenie. Pokiaľ sa so susedom neignorujete, skúste s ním ľudsky porozprávať. Po 1 včelstve v záhradke som tiež túžil- kvôli lepšiemu opeleniu ovocnín. Susedia sú však z boku tesne nalepení a majú deti. Preto som zabudol na včely. Dobré spolunažívanie je cennejšie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 6.1.2014 23:03

Zkušený včelař vám poradí. Jednak jak umístit úly, aby ve výletovém úhlu nebyly "cizí zájmy" a jak případně i výletový úhel upravit. Pak Vám poradí jak vybrat včelstvo, aby to byly "hodné včely" (prý jsou s kulatějším zadečkem) co sice mají menší snůšku medu, ale jsou o to většími pracanty při sběru pylu a tím i při opylování. Nakonec Vám poradí, jak minimalizovat ztráty utopením v cizím bazénu vhodným rozmístěním včelích napaječek. Jediné co za Vás cizí včelač neudělá je čas, který musíte svým včelám věnovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 14.199 (?), 7.1.2014 6:27

Aniž bych chtěl degradovat míru Vašich zanlostí, nemáte pane Stando pravdu ani v jediném bodě svého postu. Obzvlášť hezká je pasáž o kulatých prdelkách. U modelek o tom lze diskutovat, u včel bych to neriskoval. Celý váš post jsou bludy bez sebemenší znalosti zvyků a chování včel. Podstatné ale je, že neznáme situaci v místě a proto to prakticky nemá cenu ani číst, ani radit. V neposlední řadě tazatel sám žádné včely nemá, má je soused. A v poslední řadě mi původní post tazatele připadá jako provokace.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 7.1.2014 9:17

reakce byla na větu "Po 1 včelstve v záhradke som tiež túžil- kvôli lepšiemu opeleniu ovocnín. Susedia sú však z boku tesne nalepení a majú deti. Preto som zabudol na včely."

Sám včely nemám (neměl bych na ně čas), ale u nás je také hustá zástavba a tak nejbližší včelař má včely na střeše garáže. Výletový úhel je tak vysoko nad hlavami. Hodné včely jsou takové, co mimo výletový úhel neútočí, ale snaží se zachránit ulítnutím. Pokud vlezete do výletového úhlu, tak v rámci obrany úlu útočí i ty hodné. Proto se k úlům chodí zezadu (od severu).

Jinak, jaký je rozdíl mezi hodnými a ostrými včelami vím z vlastní zkušenosti, protože dědeček měl 6 úlů ve včelnici na zahradě. U cesty měl ty hodné a vzadu ty "lesní ostré". Na hranici výletového úhlu hodných byla Oulinská ryngle a přesto jsme se mohli s včelami přetahovat o přezrálé plody = stačilo je odcvrnknout z plodu a ulítly. Na hraně výletového úhlu z druhé strany u těch ostrých byl vlašský ořešák, Tam jsme radši sbírali ořechy, klátili apod. radši jen když byly včeličky málo aktivní (ráno, veřer, po dešti,...).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika