Jak se zbavit včel?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                  
host - 208.100 (?) 
9.6.2014 19:47

Spíše přestaňte používat nějaké voňavky či deodoranty, včely mohou být agresivní i díky různým vůním...

Soused má několik včelstev přes silnici, je to pár metrů a přesto, že máme spoustu kvetoucích rostlin, žádné žihadla jsme nedostali už několik let...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                  
host - 53.2 (?), 25.8.2014 13:36

Je více možností, můžou to způsobovat deodoranty,  pot, některé postřiky na zahrádce, čerstvě umyté vlasy. Včela v podstatě neútočí bez nějakého zevního podnětu. Pokud se snažíte je odhánět rukama, tak to berou jako útok a brání se svým způsobem. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 164.91 (?), 5.2.2015 12:29

Včely se nerojí ceý rok. Včelí roj má uplně jinou práci než bodat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PanHodny - (2), 11.3.2007 11:02
Samozřejmě tyto možnosti jsem taky promýšlel. Bohužel žádného včelaře v okolí neznám a obávám se že by stejně jen vchod zastříkal nějakým prostředkem, to bych zvládl také. Hasiče se mi volat nechce, k chatě je poměrně špatný přístup a nerad bych výjezd platil. Potřeboval bych poradit nějaký přípravek, který vyloženě škodí včelám. Jinak já proti včelám opravdu nic nemám, ale mám přátele kteří jsou na ně alergičtí a na tomhle místě je opravdu nemohu nechat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 120.31 (?), 11.3.2007 12:57
Jestli máte doma alergika , tím spíš by měli hasiči přijet  a neplatí se nic říká se tomu technický zásah / a nebo potom biolit /
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 1.251 (?), 22.5.2007 10:33
Píšete prokousat? Jsou to opravdu včely? Včely totiž mají tupá kusadla, takže mohou rozmělnit jen měkké materiály, jako je ztrouchnivělé dřevo, látky, korek nebo třeba polystyren. Na tvrdé materiály, jako je běžné dřevo nemají.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 22.5.2007 12:13
Včely se neprokoušou prakticky ničím. Kousací ústrojí mají přeměněné a uzpůsobené na sání nektaru. Prodávají se úly z pěnového polystyrenu (oblíbené v Německu) a jejich stěny jsou i po letech netknuté.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 1.251 (?), 24.5.2007 10:04
Nemůžu souhlasit, měkké materiály, jako běžný polystyren, umí rozžvýkat. Polystyren musí být tvrdý nebo opatřený ochrannou vrstvou.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 24.5.2007 17:01
Je to teoreticky možné, ale není mi jasné, co by s tou rozžvýkanou hmotou včely dělaly. Dílo si staví z vosku, nikoli z papíroviny jako vosy. Produkují ještě rouskový pyl, med, mateří kašičku a propolis. Do ničeho z toho se polystyren nehodí.
   Chovám včely už pár let, dřív jsem polystyrenem zateploval úly na zimu (teď už se to nedoporučuje), dosud mi nesežraly ani kousek.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 1.251 (?), 27.5.2007 12:12
Taky chovám včely. Běžný měkký pěnový polystyren rozhlodají a vynesou ven jako odpad. Zřejmě instinkt z doby, kdy sídlily v dutinách stromů. Plásty zavěšené na měkkém zhnilém dřevě by jim asi v dutině stromu popadaly, případně odstraněním měkkého dřeva mohou zvětšit objem dutiny.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika