Vinaři z okolí Frýdku-Místku



happy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (115) - 254.170 (?)
22.8.2017 17:17

Dobrý den, mám dotaz zda někdo na Frýdecko-Místecku pěstujete Galahad a s jakými výsledky? Happy

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
Jerrydecampo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 245.218 (?), 5.8.2017 15:49

Pane Fialo vidíte, já se tím chlubím a myslím že právem.. Založili jsme toto vlákno, abychom dali dokupy frýdeckomístecké vinaře. Vinohradničina je vpodstatě filozofie a více cest může vést ke zdárnému cíli. Osobně využívám zatravnění viničky spontánní vegetací, musím, prostokořenný Hibernal má silný růst a toto jej alespoň trochu udrží v drátěnce. Na vinohradě pracuji jak příjdu z práce a uspím děti, tzn s čelovkou. S pozdravem JP.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jerrydecampo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 245.218 (?), 9.8.2017 22:09

Dobrý večer,

minulý týden jsem sklidil první tři hrozny odrůdy sieger pěstované u jižní stěny domu. Chci se zeptat kdo by byl z tohoto vlákna pro se sejít a udělat jakési,,sympozium´´? Měl bych prostory i čas, ale termín bych viděl až někdy na zimu. Kdo je pro? Mohli bysme probrat věci ohledně révy plus udělat degustaci, což?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
endycz - (14) - 56.54 (?), 10.8.2017 22:28

škoda, že můžu u degustace sloužit "jen" ovocným vínem... loňský frontenac se moc nevyvedl...:/ jinak bych se hned zůčastnil  :-) ale spíše zatím jako pozorovatel sbírající zkušenosti co se týče pěstování révy...

Tom

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (367) - 146.254 (?), 11.8.2017 2:08
Já asi stejně jako předešlý příspěvek, akorát s tím, že jsem nikdy žádné ani ovocné víno nevyráběl (zatím).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 100.59 (?), 11.8.2017 21:42

Dnes jsme posvačili první hrozny Nera, ne že by měly už ideální cukr, ale je na nich spousta vos a některé dokonce chytily plíseň, tak nelze čekat. Vlastně hrozny jsou jen na hlavách chráněných domem, ostatní zmrzly buď v zimě nebo pak zjara. Pravidelně zde v červenci sprchlo, tak jsem jen zpočátku použil Cu a pak síru a později už nic - po padlí nebylo ani stopy. Posledních 14 dní suchých veder však stačilo k plošnému napadení listů padlím v závětrných místech, zvláště na pergole - Himrod, včetně nově vysazeného Galahadu. Když vezmu rok 2014,2015 kdy jsem prakticky v mé nevinařské oblasti neošetřoval, neznal choroby a sklízel nádherné hrozny, poslední 2 roky decimují snažení nejen mrazy, ale i rozlézající se padlí a plíseň.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (367) - 167.81 (?), 11.8.2017 22:48
U mě somerset sedles cukr 15,5 Bx a Solaris 17,5 Bx
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mexican - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (86) - 217.13 (?), 12.8.2017 13:54
Tak Solaris k tomuhle datu tolik cukrů, to gratuluji.Solaris je nezmar.Vínko z loňska je stále lepší.Po pŕetáčení začátkem zimy s porovnáním co mám sudovku z Novosedel nebo samodomo výroba z hroznů odtamtaď nedopadla dobře.Ale časem pěkné vínko, co si z Moravou může zadat.Dal jsem tam z pár hlav Dubljanského a i barva krásná.Ještě se dostat na samozásobení červeným.CC a Regent to jistí.Zatím pár plodných hlav.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jerrydecampo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 245.218 (?), 12.8.2017 13:15

Když jsem u mě začínal s pěstováním révy, tak jsem taky první 2 roky nevěděl co je padlí a 3 roky co je plíseň. Bohužel, prostorová izolace není moc platná.

To setkání bysme provedli nehledě na to jestli má kdo nějaké vlastní vzorky, šlo by spíše o setkání, případně bych mohl vzít něco od kamarádů z jihu. Na formě se domluvíme později. oslovím všechny kdo tu přispívali a mají uvedený v os. kontaktech e-mail. Komunikaci ohledně srazu provedem formou hromadných majlů, tady na fórum to asi nepatří.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 116.100 (?), 21.8.2017 7:01

Zdravím,

kdy přibližně dozrává Hibernal v našich podmínkách (okolo 21° ČNM)?

Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
happy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (115) - 254.170 (?), 22.8.2017 17:17

Dobrý den, mám dotaz zda někdo na Frýdecko-Místecku pěstujete Galahad a s jakými výsledky? Happy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika