Vinaři z okolí Frýdku-Místku



Jerrydecampo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 245.218 (?)
12.8.2017 13:15

Když jsem u mě začínal s pěstováním révy, tak jsem taky první 2 roky nevěděl co je padlí a 3 roky co je plíseň. Bohužel, prostorová izolace není moc platná.

To setkání bysme provedli nehledě na to jestli má kdo nějaké vlastní vzorky, šlo by spíše o setkání, případně bych mohl vzít něco od kamarádů z jihu. Na formě se domluvíme později. oslovím všechny kdo tu přispívali a mají uvedený v os. kontaktech e-mail. Komunikaci ohledně srazu provedem formou hromadných majlů, tady na fórum to asi nepatří.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
Jerrydecampo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 245.218 (?), 5.8.2017 15:49

Pane Fialo vidíte, já se tím chlubím a myslím že právem.. Založili jsme toto vlákno, abychom dali dokupy frýdeckomístecké vinaře. Vinohradničina je vpodstatě filozofie a více cest může vést ke zdárnému cíli. Osobně využívám zatravnění viničky spontánní vegetací, musím, prostokořenný Hibernal má silný růst a toto jej alespoň trochu udrží v drátěnce. Na vinohradě pracuji jak příjdu z práce a uspím děti, tzn s čelovkou. S pozdravem JP.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jerrydecampo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 245.218 (?), 9.8.2017 22:09

Dobrý večer,

minulý týden jsem sklidil první tři hrozny odrůdy sieger pěstované u jižní stěny domu. Chci se zeptat kdo by byl z tohoto vlákna pro se sejít a udělat jakési,,sympozium´´? Měl bych prostory i čas, ale termín bych viděl až někdy na zimu. Kdo je pro? Mohli bysme probrat věci ohledně révy plus udělat degustaci, což?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
endycz - (14) - 56.54 (?), 10.8.2017 22:28

škoda, že můžu u degustace sloužit "jen" ovocným vínem... loňský frontenac se moc nevyvedl...:/ jinak bych se hned zůčastnil  :-) ale spíše zatím jako pozorovatel sbírající zkušenosti co se týče pěstování révy...

Tom

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (364) - 146.254 (?), 11.8.2017 2:08
Já asi stejně jako předešlý příspěvek, akorát s tím, že jsem nikdy žádné ani ovocné víno nevyráběl (zatím).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 100.59 (?), 11.8.2017 21:42

Dnes jsme posvačili první hrozny Nera, ne že by měly už ideální cukr, ale je na nich spousta vos a některé dokonce chytily plíseň, tak nelze čekat. Vlastně hrozny jsou jen na hlavách chráněných domem, ostatní zmrzly buď v zimě nebo pak zjara. Pravidelně zde v červenci sprchlo, tak jsem jen zpočátku použil Cu a pak síru a později už nic - po padlí nebylo ani stopy. Posledních 14 dní suchých veder však stačilo k plošnému napadení listů padlím v závětrných místech, zvláště na pergole - Himrod, včetně nově vysazeného Galahadu. Když vezmu rok 2014,2015 kdy jsem prakticky v mé nevinařské oblasti neošetřoval, neznal choroby a sklízel nádherné hrozny, poslední 2 roky decimují snažení nejen mrazy, ale i rozlézající se padlí a plíseň.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (364) - 167.81 (?), 11.8.2017 22:48
U mě somerset sedles cukr 15,5 Bx a Solaris 17,5 Bx
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mexican - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (86) - 217.13 (?), 12.8.2017 13:54
Tak Solaris k tomuhle datu tolik cukrů, to gratuluji.Solaris je nezmar.Vínko z loňska je stále lepší.Po pŕetáčení začátkem zimy s porovnáním co mám sudovku z Novosedel nebo samodomo výroba z hroznů odtamtaď nedopadla dobře.Ale časem pěkné vínko, co si z Moravou může zadat.Dal jsem tam z pár hlav Dubljanského a i barva krásná.Ještě se dostat na samozásobení červeným.CC a Regent to jistí.Zatím pár plodných hlav.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jerrydecampo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 245.218 (?), 12.8.2017 13:15

Když jsem u mě začínal s pěstováním révy, tak jsem taky první 2 roky nevěděl co je padlí a 3 roky co je plíseň. Bohužel, prostorová izolace není moc platná.

To setkání bysme provedli nehledě na to jestli má kdo nějaké vlastní vzorky, šlo by spíše o setkání, případně bych mohl vzít něco od kamarádů z jihu. Na formě se domluvíme později. oslovím všechny kdo tu přispívali a mají uvedený v os. kontaktech e-mail. Komunikaci ohledně srazu provedem formou hromadných majlů, tady na fórum to asi nepatří.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 116.100 (?), 21.8.2017 7:01

Zdravím,

kdy přibližně dozrává Hibernal v našich podmínkách (okolo 21° ČNM)?

Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
happy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (115) - 254.170 (?), 22.8.2017 17:17

Dobrý den, mám dotaz zda někdo na Frýdecko-Místecku pěstujete Galahad a s jakými výsledky? Happy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika