Vinaři z okolí Frýdku-Místku



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Jerrydecampo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 245.218 (?) 
30.4.2017 22:11

Letos je to zatím s počasím opravdu nic moc, ale třeba je to k něčemu dobré. Já vysadil většinu sazenic už na podzim a vše je přikryté hrůbkem a raší. Ta větrná poloha je někdy lepší než uzavřená, záleží co která odrůda snese. Já mám horní vinohrad jak na vyhnalově a je to lepší, rychleji to osychá. Pravda nám fouká nejvíc ze západní strany. Pokud fouká ze severní tak je asi ochrana na místě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (364) - 167.81 (?), 9.5.2017 21:23

Nejvíc mi teďkom raší Einset Seedless, už asi 2cm. Udělal jsem proto na tuhle jednu hlavu "protimrazové opatření" devil

Einset Seedless - Izolace keře
Einset Seedless - Izolace keře
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mgr. Pavel Krist - (1) - 80.172 (?), 22.8.2017 13:01

Videoatlas odrůd révy naleznete zde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 158.90 (?), 19.5.2017 2:51

Dobrý den, respektive ahoj všem kdož pěstují révu pod Beskydama.
Možná budu jeden z těch mladších, ale někdy před 7 lety to mě bylo 20 let, jsem začal experimentovat s révou. Mám cca 15 hlav na kopci v Brušperku. Místní mikroklima považuji skoro za vinařské. Na kopci bývá dlouho teplo i při pozdních letních/podzimníh dnech. Bohužel naše zahrada je převážně orientovaná na sever, takže pěstuji hlavně v jihozápadním štítu domu.
Bohužel nemám pojmenované všechny odrůdy, ale v současné době mám: Ajvaz, Hibernal, Mi5 a zřejmě Concordia Grape (dělají se z nich moc chutné džemy). Letos zaplodí i řezy za Štramberka - Bartolomějské (roste tam již okolo 200 let), uvidíme jaké bude!
Připojuji pár fotek z minulých let.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 158.90 (?), 19.5.2017 3:08

Ještě jedna fotka bílé odrůdy, jejíž název bohužel neznám. Nutno podotkout, že se celkově věnuji zejména odolným odrůdám a nepoužívám žádnou chemii.

Zdraví Pavel.
Ps. v našem kraji a okolí se historicky vinaří i na Hlučínsku. Také nad Paskovem v Řepištích míval zámecký pán vinohrad, viz. staré mapy.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jerrydecampo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 245.218 (?), 23.5.2017 23:13

Ahoj, to je fajn, dalsi nadsenec. Ono frycovice, brusperk a dalsi vsi v povodi ondrejnice jsou na tom s nadmorskou vyskou o poznani lepe oproti jinym beskydskym obcim. Letosni zima za nama, nejlip je na tom hibernal na kordonovem tvaru, tazne maji semtam vymrzla ocka. klasicke odrudy pomrzly hodne, neco obrusta jen u zeme. jak bude chvilka, hodim foto. co roztoci, netrapi vas? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Pavel H. - (1) - 11.127 (?), 5.9.2017 17:46

Letos mi vymrzla až k zemi pravokořená sazenice ajvazu. Přitom měla již kmen cca 3cm silný. Roztoči mě většinou netrápí, avšak dvě rostliny (asi Vostorgu) mi podivným způsobem chřadnou a šednou-hnědnou jim hrozny, kterak následně odpadávají (plíseň révová?). Zajímavé je, že druhově stejná rostlina kousek vedle je bez problémů.
Viz fotka.
Nejlépe je na tom tak jako jiné roky Muškát původem z Rakouska. Hibernal má teprv druhý rok, takže ještě čekám až se pořádně ujme.

Ps. nemá někdo z okolních vinařů révu na podnože? Chtěl bych zkusit naroubovat některé pravokořené odrůdy ze zahrady. Popř. na zahradě mám již zmíněnou concordii, nedá se roubovat přímo na ní? Když je to americká odruda?

Vostorg šednutí hroznů a opadávání.
Vostorg šednutí hroznů a opadávání.
Concordia
Concordia
Muškát ?
Muškát ?
Muškát II
Muškát II
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
endycz - (14) - 56.54 (?), 24.5.2017 21:26

ahoj pánové, poraďte mi. Zasadil jsem 5 sazenic solarisu a mám ten pocit, že mi většina výhonků roste z podnože a nikoli z roubu (až na asi jeden).. je moje domněnka správná? :( 

solaris 1
solaris 1
solaris 2
solaris 2
solaris 3
solaris 3
solaris 4
solaris 4
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (364) - 167.81 (?), 24.5.2017 21:56
Ahoj, podle mě je to ok. Roub je asi 5cm (přesně to nevím) a podle fotek to roste z roubu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Martin_Sviadnov - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (61) - 17.241 (?), 25.5.2017 7:34

Nevím, jestli sem půjde vložit link, nicméně našel jsem pěkný fotopříběh jak vzniká roubovaná sazenice révy.

A tedy z toho plyne, že ta "hrča, zauzlina, bulka", ze které vyrůstají nové výhony je už právě roub. Ta část "ušlechtilé" révy, kterou chceme. Nabobtnání vzniklo zřejmě růstem a rašením výhonů ze štěpované sazenice během léta, která je při samotném štěpování rok zpět složená jen ze dvou hladkých tyčinek do výsledné tyčinky bez bulky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika