Co vaše réva? (2013)



vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 215.11 (?)
19.8.2013 8:03

Skoro bych dal krk za to, že Rhea a Jupiter je jedna a ta samá odrůda. Je to vcelku logické, Rhea se dříve jmenovala Jupiter. VJK

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  36,  37,  38,  39,  40  >   
                     
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 24.122 (?), 18.8.2013 17:15

Myslím p.Mirku, že Rhea na jižní Moravě dobře dozraje, když loni uzrála ve středních Čechách tak, jak vidíte na fotu v příloze. Foto je z 8.9.2012. Letos ta naše ale také nic moc nedělá. Sklizeň vidím tak na konec září, když to dobře dopadne. Když jsem ji před asi 5 roky kupoval, tak mi p. Jonáš říkal, že ve skleníku by bylo dozrávání spolehlivější. 


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 24.11.2013 13:02

Rhea i Jupiter dozrály ale ne dokonale, byla v nich cítit trpká příchuť. Letos byla sezona velmi krátká, vloni mi v pohodě dozrálo i AT-6-3-SK, letos bohužel. Co se Rhey a Jupitera týče, přikláním se i já k názoru že se jedná o identické odrůdy. Držák Ustojčivyj jsem ještě dnes sklízel a je slaďoučký, jen ta nešťastná tuhá slupka...


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 215.11 (?), 19.8.2013 8:03

Skoro bych dal krk za to, že Rhea a Jupiter je jedna a ta samá odrůda. Je to vcelku logické, Rhea se dříve jmenovala Jupiter. VJK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 19.8.2013 10:38

Všiml jsem si té podobnosti, u zralých plodů na obrázcích i u střapců a listů na rostlinách.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 69.215 (?), 4.8.2013 21:31

Zdravím Paľo, ja mám vysadenú sadenicu odrody Palieri - je to vraj stredne skorá odroda (v Slovinsku - dozrieva od Augusta do Novembra), kríženec Alphanso Lavallée x Red Malaga. Bližšie tu, a tu.

Rastie zatiaľ pekne bujne (lepšie ako sadenica Solarisu-z tej som sklamaný-má stále iba okolo 30 cm a akoby takmer nerástla)

Je nejaká šanca, že dozreje táto odroda v chladnejšej oblasti Slovenska 400mnm? Akú má asi odolnosť voči mrazom?

Ďakujem. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jaro- - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (56) - 209.129 (?), 4.8.2013 22:04

Pekné obrázky, dúfam že také strapce budú aj v skutpčnosti. Ja mám pre istotu Palieri vysadené v skleníku. Jaro 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 13.238 (?), 4.8.2013 23:22

Zdravím Vás Kamo! Ak budete mať Palieri v skleníku, máte šancu na dozretie. Alfons Lavallée som videl zrelý v jednom skleníku a bolo to v Modre. Palieri sa dováža do marketov z juhu Európy alebo od protinožcov. Táto sorta nemá v genotype gény odolnosti- ani proti mrazu, ani proti chorobám. Solaris áno. Pokiaľ Vám nerastie, nie je to chyba odrody. Mám doma 2 sadenice Solaris na nemeckej podložke (tvar Vertiko) a majú zdravý rast, krásne listy, bohatú úrodu aj napriek zatienenému stanovišťu. Bohužiaľ, je to iba muštová sorta- bobule malé, semená veľké, takže pri konzumácii nič svetoborného. Preočkoval som ich veľkoplodými sortami. Na jednom vertiku sa ujali všetky očká, na druhom žiadne. laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 69.215 (?), 5.8.2013 15:52

odolnosť voči mrazom som myslel, že aký veľký mráz v zime asi znesie...   škoda... takže vonku určite zmrzne? Skleník zatiaľ nemám, a neviem, či by malo zmysel sa zaoberať touto odrodou v skleníku, ak je taká citlivá, ako radšej pestovať niečo odolnejšie vonku.

Alebo ešte by som ju mohol dať do nádoby a prezimovať v pivnici.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 211.234 (?), 5.8.2013 16:26

Palieri môže zmrznúť už pri teplotách pod mínus 18. Zvážte radšej inú- odolnejšiu sortu. Bujne rastnúcu Palieri ťažko udržíte v kontajneríku tak, aby Vám produkovala výstavné hrozno porovnateľné s tým v marketoch. Pozrite vo Vašom okolí, kto všetko pestuje vinič a aké odrody?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 69.215 (?), 5.8.2013 17:34

Prosím Vás Paľo ešte, máte nejaké skúsenosti s odrodou Black Magik? Odrezok dovezený z Talianska - pôvod asi Moldavsko. Mala by byť skorá - mohla by vonku dozrieť? Náchylnosť na choroby?

Chuťovo pre mňa výborná, až na tie kôstky.

Portál wine.com.ua, čo Ste uviedli nejde otvoriť, - ide vinograd.info - je to to isté?

Ďakujem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  36,  37,  38,  39,  40  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika