Příspěvky uživatele - kamo

Je tohle moniliová spála? Nebo jiná nemoc meruňky?, 28.6.2020 Obsahuje fotku
Vehardu som orezal, zo strany klesania svahu odkopal ryhu pre kontrolu rozmočenia pôdy a prípadné stečenie prebytočnej vody. Ďalej som odstránil všetky výrastky z podnože okrem jedného, ktorý ďalej celkom bujne rastie ale začala rašiť aj Veharda... celý příspěvek >
Je tohle moniliová spála? Nebo jiná nemoc meruňky?, 2.6.2020
To viem, že všetky meruňky su fajnové, ale že práve ta najodolnejšia odroda, čo rastie aj pod Tatrami, odchádza, je mi divné. Pripisujem to najskôr tej hline, alebo vadný spoj podnože a marhule. Monilia tento rok je slabá - bolo najskôr... celý příspěvek >
Je tohle moniliová spála? Nebo jiná nemoc meruňky?, 2.6.2020
ja by som to ucvakol radšej nad roubem a vyskúšal, či sa to nerozbehne z ušľachtilej odrody... myslím, že rouby z Vehardy by sa dali ešte odobrať, ale zase, či si nezanesiem prípadnu chorobu na iný strom neviem A keby som to vykopal, presadill a... celý příspěvek >
Je tohle moniliová spála? Nebo jiná nemoc meruňky?, 2.6.2020
Adesoto by mala byť práve slivoňová podnož tolerantná k ťažšej pôde.
Je tohle moniliová spála? Nebo jiná nemoc meruňky?, 2.6.2020
uvažujem nad vykopaním a presadením, len neviem, či by to pomohlo, alebo by som ju úplne odrovnal... ale tie zdravé výhony z podnože ma mätú, jedine, že tam by ešte výživa šla v plnej sile Tiež možno záleží na druhu ílovice... no mrzí ma to, lebo... celý příspěvek >
Je tohle moniliová spála? Nebo jiná nemoc meruňky?, 2.6.2020 Obsahuje fotku
Zdravím, poradí prosím niekto ako pomôcť mojej minulý rok zasadenej marhule Veharda? Je pre mňa dosť vzácna, dlho som túto odrodu zháňal. Na jar začala rašiť neskoro a nekvitla. Spodné vetvičky sú už úplne bez listov a vrchné zvesené. Tipujem na... celý příspěvek >
Shraz, 15.7.2019
Môže byť... vtáky som tam ešte nepristihol-tie u nás milujú višne, ale vždy sú v tom nahlodanom sršne a mravce... chcelo by to každý jeden plod obaliť do netkanej textílie-alebo použiť nejaké vrecúška, podobne ako sa dávajú na strapce hrozna, ale... celý příspěvek >
Shraz, 12.7.2019 Obsahuje fotku
Pán Petr, nemáte problémy s hmyzom a inou háveďou? ako sa proti nej bránite? Dnes po návšteve zahrady som bol nemilo prekvapený ešte tvrdými, hmyzom?(kunami)? vyžratými nektarinkami Shraz. Skoro polovica plodov je takýchto. Takto sa takých... celý příspěvek >
Velita, 11.7.2019 Obsahuje fotku
Aj táto veselská odroda marhulky si zaslúži samostatnú tému Včera som ochutnal prvý plod marhule dopestovaný u mňa na Kysuciach 400mnm a musím povedať, že je to veľmi chutná odroda s pravou sladko-kyslou marhuľovou chuťou a ešte keď je vlastná,... celý příspěvek >
Shraz, 10.7.2019 Obsahuje fotku
Zdravím Petr, nektarinky sú vybarvené, ale ešte tvrdé. Ešte tak týždeň/dva...? Stromček je pekne zarodený, minulý rok mal 2 plody, z toho jeden zhnil na strome a druhý napichol hmyz a okolo začal nahnívať, ale bol ozaj chutný. Zdajú sa mi hodne... celý příspěvek >
Radosť, 30.6.2019
Zdravím Ičo, záleží od podmienok v akých pestujete, najskôr treba zistiť, prečo sa jej vonku nedarí, či by to fóliovník zlepšil. Ja som ju sadil do skleníka na skúšku pre vytvorenie iných podmienok - ochrana pred jarnými mrazmi, krytý priestor je... celý příspěvek >
Radosť, 23.6.2019
No dúfam, že niečo sa tam urodí, za 3 roky som ochutnal jeden plod. Vonku na zahrade sa tiež niečo rysuje na Favorite Morettiny a Shraze. Tento rok bol ale na jar silný tlak monílie a kučeravosti, keď celý mesiac máj prepršalo... Stromky to... celý příspěvek >
Radosť, 20.6.2019 Obsahuje fotku
Po bohatej násade kvetov na broskyni Radosť v skleníku bola aj bohatá násada plodov - musel som robiť viackrát prebierku-cca150plôdikov. Bohužiaľ po tom minulotýždňovom tropickom počasí - teploty nad 30°C vonku, mi začali listy žltnúť, opadávať a... celý příspěvek >
Co způsobuje povadnutí hrášku a kroucení listů?, 1.6.2019
Tie rezidua som myslel na truhlíky na Vašej prvej fotke-skrútené nové listy - asi sú zasadené v tom staršom substráte. Na tej druhej fotke, to vädnutie vyzerá hubové, ako píše host. Substrát vyzerá aj prevlhnutý. Dobré by bolo pestovať v... celý příspěvek >
Co způsobuje povadnutí hrášku a kroucení listů?, 27.5.2019
Problém bude v kupovanom substráte - hrášok (podobne ako rajčiaky a papriky) je citlivý na zvyšky herbicidov, ktoré sa nachádzajú v rôznych kupovaných substrátoch. Najlepšie je nabudúce použiť zeminu, o ktorej viete, že sa tam nepoužívali herbicidy -... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika