Co vaše réva? (2013)



Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 211.234 (?)
5.8.2013 16:26

Palieri môže zmrznúť už pri teplotách pod mínus 18. Zvážte radšej inú- odolnejšiu sortu. Bujne rastnúcu Palieri ťažko udržíte v kontajneríku tak, aby Vám produkovala výstavné hrozno porovnateľné s tým v marketoch. Pozrite vo Vašom okolí, kto všetko pestuje vinič a aké odrody?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  36,  37,  38,  39,  40  >   
                     
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 24.122 (?), 18.8.2013 17:15

Myslím p.Mirku, že Rhea na jižní Moravě dobře dozraje, když loni uzrála ve středních Čechách tak, jak vidíte na fotu v příloze. Foto je z 8.9.2012. Letos ta naše ale také nic moc nedělá. Sklizeň vidím tak na konec září, když to dobře dopadne. Když jsem ji před asi 5 roky kupoval, tak mi p. Jonáš říkal, že ve skleníku by bylo dozrávání spolehlivější. 


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 24.11.2013 13:02

Rhea i Jupiter dozrály ale ne dokonale, byla v nich cítit trpká příchuť. Letos byla sezona velmi krátká, vloni mi v pohodě dozrálo i AT-6-3-SK, letos bohužel. Co se Rhey a Jupitera týče, přikláním se i já k názoru že se jedná o identické odrůdy. Držák Ustojčivyj jsem ještě dnes sklízel a je slaďoučký, jen ta nešťastná tuhá slupka...


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 215.11 (?), 19.8.2013 8:03

Skoro bych dal krk za to, že Rhea a Jupiter je jedna a ta samá odrůda. Je to vcelku logické, Rhea se dříve jmenovala Jupiter. VJK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 19.8.2013 10:38

Všiml jsem si té podobnosti, u zralých plodů na obrázcích i u střapců a listů na rostlinách.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 69.215 (?), 4.8.2013 21:31

Zdravím Paľo, ja mám vysadenú sadenicu odrody Palieri - je to vraj stredne skorá odroda (v Slovinsku - dozrieva od Augusta do Novembra), kríženec Alphanso Lavallée x Red Malaga. Bližšie tu, a tu.

Rastie zatiaľ pekne bujne (lepšie ako sadenica Solarisu-z tej som sklamaný-má stále iba okolo 30 cm a akoby takmer nerástla)

Je nejaká šanca, že dozreje táto odroda v chladnejšej oblasti Slovenska 400mnm? Akú má asi odolnosť voči mrazom?

Ďakujem. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jaro- - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (56) - 209.129 (?), 4.8.2013 22:04

Pekné obrázky, dúfam že také strapce budú aj v skutpčnosti. Ja mám pre istotu Palieri vysadené v skleníku. Jaro 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 13.238 (?), 4.8.2013 23:22

Zdravím Vás Kamo! Ak budete mať Palieri v skleníku, máte šancu na dozretie. Alfons Lavallée som videl zrelý v jednom skleníku a bolo to v Modre. Palieri sa dováža do marketov z juhu Európy alebo od protinožcov. Táto sorta nemá v genotype gény odolnosti- ani proti mrazu, ani proti chorobám. Solaris áno. Pokiaľ Vám nerastie, nie je to chyba odrody. Mám doma 2 sadenice Solaris na nemeckej podložke (tvar Vertiko) a majú zdravý rast, krásne listy, bohatú úrodu aj napriek zatienenému stanovišťu. Bohužiaľ, je to iba muštová sorta- bobule malé, semená veľké, takže pri konzumácii nič svetoborného. Preočkoval som ich veľkoplodými sortami. Na jednom vertiku sa ujali všetky očká, na druhom žiadne. laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 69.215 (?), 5.8.2013 15:52

odolnosť voči mrazom som myslel, že aký veľký mráz v zime asi znesie...   škoda... takže vonku určite zmrzne? Skleník zatiaľ nemám, a neviem, či by malo zmysel sa zaoberať touto odrodou v skleníku, ak je taká citlivá, ako radšej pestovať niečo odolnejšie vonku.

Alebo ešte by som ju mohol dať do nádoby a prezimovať v pivnici.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 211.234 (?), 5.8.2013 16:26

Palieri môže zmrznúť už pri teplotách pod mínus 18. Zvážte radšej inú- odolnejšiu sortu. Bujne rastnúcu Palieri ťažko udržíte v kontajneríku tak, aby Vám produkovala výstavné hrozno porovnateľné s tým v marketoch. Pozrite vo Vašom okolí, kto všetko pestuje vinič a aké odrody?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 69.215 (?), 5.8.2013 17:34

Prosím Vás Paľo ešte, máte nejaké skúsenosti s odrodou Black Magik? Odrezok dovezený z Talianska - pôvod asi Moldavsko. Mala by byť skorá - mohla by vonku dozrieť? Náchylnosť na choroby?

Chuťovo pre mňa výborná, až na tie kôstky.

Portál wine.com.ua, čo Ste uviedli nejde otvoriť, - ide vinograd.info - je to to isté?

Ďakujem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  36,  37,  38,  39,  40  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika