Co vaše réva? (2013)



   Předchozí příspěvky  |  <  31,  32,  33,  34,  35  >   
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 238.83 (?) 
26.7.2013 21:28

Zdravím Vás Květo! Bobule u Vášho Preobraženia majú rovnaký tvar ako u môjho- odlišný od snímok v atlasoch. Strapiny a hlavnú os strapca však nemám červené. Tak to už je tretia verzia odrody Preobraženie. Sám som zvedavý, čo nám to vlastne dozreje.laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 27.7.2013 8:55

Hezký slunečný den přeji všem přátélům révy yes, jak tady tak čtu tak dostávám stále větší "chuť" na to Preobraženie, vypadá velmi atraktivně. Já jsem hodně zvědavý na první úrodu Originalu u něhož mě rovněž zaujaly atraktivní bobule, zajímavá je na něm i odolnost proti chorobám oproti těm "rezistentnějším" odrůdám, které mám vysazeny. To co nám počasí venku předvádí je má představa o létucool, léto prostě jak má být, jen ho poněkud kazí kalamita komárů, navečer nedám u nás bez repelentu ani ránu. 

Na závěr pár foteček jak se to krásně nalívá, padlího jsem se snad u baráku zbavil a tak nyní se jen kochám a odstraňuji nepěkné bobule, nádherně se předvádí Kodrjanka.

Dunav
Dunav
Kodrjanka
Kodrjanka
Tahle květináčová Pannonia je dle vzhledu již jedlá, musím však ještě pár dní počkat vzhledem k běžící OL po postřiku.
Tahle květináčová Pannonia je dle vzhledu již jedlá, musím však ještě pár dní počkat vzhledem k běžící OL po postřiku.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 239.132 (?), 27.7.2013 9:10

Tento spôsob leta na naše hrozno Mirku potrebujeme, dúfam, že teploty vydržia. Zilga už je modrá, ale cukrov zatiaľ málo. Asi preto, že strapcom visiacim na pergole tienia hore listy. Ale to som predsa chcel, aby bolo pod zeleno- modrým slnečníkom príjemné posedenie pri krbe.laugh

Špicaté konce dlhých bobúľ Preobraženia sa zaguľacujú, tak dúfam konečná podoba hrozna bude taká ako na snímkach Ing.Teplana či v ampelografiách.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 27.7.2013 9:25

Zdravím Vás Paľo, plánuji nějakou konstrukci abych révu vytáhl dále od baráku a více ji vytáhl do prostoru, v létě to asi zastíní obyvák ale v konečném důsledku by to nemuselo až tak moc vadit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jaro- - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (56) - 191.151 (?), 27.7.2013 9:59

Zdravím, neviem kde som mal zaradiť tento príspevek, tak som ho pichol sem.M´m možnosť kúpiť malý lis na hrozno, za dobrú cenu.Problém je v tom, že spodok lisu neni liatinový, ale z pozinkovaného plechu Má obavu, či pozink nebude muštu vadiť, či ho nebude nejako farbiť, lebo ako bude mušt reagovať na pozink?indecision. Jaro.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 212.101 (?), 27.7.2013 23:14

Zdravím Vás Jaro! Nevadí, že ste otázku "pichnul" do tohto vlákna, dôležité je, že ste sa opýtal. Zinok sa s kyselinami v mušte nemá moc v láske a mohol by ovplyvniť chuť vína. Organické kyseliny ho časom rozleptajú a železné ionty pod zinkovou ochranou takisto negatívne ovplyvnia chuť budúceho vína. Preto odporúčam nielen liatinové, ale hlavne plechové povrchy prichádzajúce do styku s muštom kvalitne natrieť potravinárskou- najlepšie oderuvzdornou dvojzložkovou farbou. Na etikete obalu nájdete informácie o nezávadnosti farby pri styku s potravinami.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Frany - (40) - 96.10 (?), 28.7.2013 1:56

Jaro, pozink se časem ztrácí sám, a působením karboxylových kyselin možná ještě rychleji. Navíc mám za to, že kyseliny z bobulí by si někudy našli cestičku k železným iontům i přesto, že se tvrdí, že zinek chrání železo i při poškrábání. Nicméně osobně bych neriskoval a lis opatřil ochrannou vrstvou. Mimo jiné i proto, že pachuť po Fe v domácích podmínkách z vína jen tak nedostanete.
Rozhodnete-li se pro email, je povrch nutné natřít několika vrstvami barvy určené do potravinářských provozů, zároveň odolávající slabým kyselinám. Pokud byste hledal vhodnou barvu, měl by jím být kupř. Bisil. V případě, že narazíte na jiné možnosti, bylo by dobré ověřit si, čemu odolávají a jestli vlivem UV záření nekřídovatí. To je případ takového Epolexu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 3.8.2013 8:56

Počasí přeje (ťuk ťuk ťuk) a tak se mohu i kochat a při tom odstraňovat napadené, nedomrlé nebo nějak poškozené bobule.

Dunav
Dunav
Arkadia
Arkadia
Arkadia
Arkadia
Kodrjanka
Kodrjanka
Afrodita
Afrodita
Kodrjanka
Kodrjanka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 194.76 (?), 3.8.2013 17:56

Dunav a Kodrjanku už Mirku konzumujete? Toto je to pravé ovocinárske počasie, iba tá vlaha v podobe jemného celodenného dážďa by sa nám všetkým zišla. Doma už začíname konzumovať Zilgu a niektoré bobule Jupitera už majú muškátovú chuť. Vo vinohrade je zrelý Platovskyj a Vitis vinifera Irsai Oliver, z ktorého burčiak svojou arómou nemá medzi pestovanými odrodami konkurenciu. Pestoval som ho v 80. rokoch a víno po 2-3 ročnom ležaní vo fľaši kupodivu zmenilo charakter na očarujúci koňakový muškát- úplne iný ako v prvom roku. Bola to ozajstná pochúťka...

Mrazuodolná Zilga už je zrelá.
Mrazuodolná Zilga už je zrelá.
Bobule Richelje modrajú medzi prvými.
Bobule Richelje modrajú medzi prvými.
Medzi prvými modrá aj atraktívna avšak chuťovo neutrálna Dakona
Medzi prvými modrá aj atraktívna avšak chuťovo neutrálna Dakona
Prvé strapce Garoldu, ktorého očko som vlani zo srandy pichnul do kmeňa Pamjati Zacharovoj a ujalo sa.
Prvé strapce Garoldu, ktorého očko som vlani zo srandy pichnul do kmeňa Pamjati Zacharovoj a ujalo sa.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 194.76 (?), 3.8.2013 18:18

Podľa modrania na poslednej snímke nepôjde o Garold. Sám som zvedavý, čo sa z očka od Bredíka nakoniec vyklbe. Rozhodne pôjde o stolovú sortu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  31,  32,  33,  34,  35  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika