Co vaše réva? (2013)



   Předchozí příspěvky  |  <  31,  32,  33,  34,  35  >   
                     
Mr.Fazole - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (116) - 20.246 (?) 
19.7.2013 8:09

Pane Mirku, koukal jsem na Vaše fotky. Čím tu révu zaklínáte, že máte už tak velké bobule? Já mám bobulky tak okolo 2mm v průměru, pouze na údajně americké révě, Boskop Glory jsou jako malý rybíz.

Západní Čechy, přes 400mnm, rašení tak o měsíc zpožděno. I brambory jsem dával do půdy o "zmrzlých". I když o nich kupodivu nemrzlo.smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 19.7.2013 8:23

Je to dáno lokalitou, Břeclav 158mnm, jižní Morava, jižní stěna řadovky, tady má vždy réva z počátku náskok oproti zahradě o 2-3 týdny, tam však zase svítí celý den slunce takže se to postupně vyrovná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 22.7.2013 14:54
Na snímku je Kodrjanka mezi "Afroditama", vybarvovat se začíná již i na zahradě, tzn. že se pomalu vyrovnává náskok v lokalitách. Nádherné slunečné počasí, v noci bohužel jen 15°C.

A takhle to dopadá když se u Kodrjanky neudělá probírka
A takhle to dopadá když se u Kodrjanky neudělá probírka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 22.7.2013 15:19

Tak to je normální provokace! angry

Já mám jen takový hrášíčky blush.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 22.7.2013 16:51

Kýbl toho co bylo jako hrášíček (ta Kodrjanka) jsem dnes olámal a hodil do škarpy zajícům, zítra se chystám na další probírku a nějaké to vyvázání, ocelové lano už mám, ještě olej do motorovky, pákovky a jde se na to cheeky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 195.175 (?), 23.7.2013 0:14

Zdravím Mirku! Kodrjanka alias Black Magic vyzerá slušne. Je aj taká chutná ako vyzerá? Bujná Afrodita mi ešte nezarodila, možno preto, že je v hlbokom tieni pod betónovým múrom suseda a navyše pod korunou broskyne. Tej si cením viac, preto korunu nezrezávam. Ako veľké sú teraz bobule Afrodity? Prvý raz mi zakvitla superveľkoplodá Preobraženie. Už teraz sú bobule dlhé 3 cm. Ak bude taká ako na snímke ampelografie, mala by dĺžka zrelej bobule dosahovať šírky dlane. Múčnatkovú Krasotku sa mi podarilo vyliečiť postrekom Falconu+superzmáčadla Break Thru. Zilga už bude o chvíľu konzumne zrelá.

Preobraženie 14.7.2013
Preobraženie 14.7.2013
Dnes už majú bobule Preobraženie dĺžku 3 cm, ako dlhé budú o mesiac?
Dnes už majú bobule Preobraženie dĺžku 3 cm, ako dlhé budú o mesiac?
Bobule Krasotky boli pred týždňom pomúčnené páchnúcim povlakom múčnatky. Dnes sú čisté.
Bobule Krasotky boli pred týždňom pomúčnené páchnúcim povlakom múčnatky. Dnes sú čisté.
Pamjati Zacharovoj (14.7.2013) zavesená na rýne záhradnej kôlne nedobre odkvitla. Strapce sú riedke, možno preto ich nakoniec nebudem  redukovať.
Pamjati Zacharovoj (14.7.2013) zavesená na rýne záhradnej kôlne nedobre odkvitla. Strapce sú riedke, možno preto ich nakoniec nebudem redukovať.
Krasotka a KarMaKod vlani príšerne hráškovateli. Tento rok na strapcoch nebol jediný hrášok.
Krasotka a KarMaKod vlani príšerne hráškovateli. Tento rok na strapcoch nebol jediný hrášok.
Ovocitá chuť superskorej Zilgy je príjemná.
Ovocitá chuť superskorej Zilgy je príjemná.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 1.104 (?), 23.7.2013 17:16

U nás Preobraženie loni naroubované ukazuje pěkný (signální) hrozen.

Preobraženie
Preobraženie
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 237.157 (?), 23.7.2013 18:27

Obávam sa, že na snímke p. vimona nepôjde o sortu Preobraženie, ale o niektorú zo skorodozrievajúcich stolových odrôd. Tvarom a farbou bobúľ mi to "nesedí". Preobraženie má bobule viac pretiahnuté a v tomto štádiu ešte zelené a tvrdé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 23.7.2013 18:35

Pane Paľo, mrkněte na stránky Bred_ika

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 237.157 (?), 23.7.2013 21:47

Moja 2-ročná sadenica Preobraženie pochádza zo zakoreneného rezku od Bredíka. Od p.Knížka nemám nič. Už teraz majú strapce okolo 30 cm a bobule cez 3 cm sú tvrdé a zelené. Tipujem dozrievanie na august. Tvar bobúl je odlišný ako u p.vimona či v ampelografii. Ako naschvál nemôžem nájsť fotku zrelej bobule Preobraženie položenej na mužskej dlani, jej dĺžka je cca 8 cm. Sám som zvedavý, čo sa z Bredíkovej sadenice "vyfarbí". V každom prípade to bude zaujímavé. Očka Jubilej Novočerkasska sa tiež ujali, výhony sú už dlhé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  31,  32,  33,  34,  35  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika