Příspěvky uživatele - vimon

Jak oživit velmi stará rajčatová semena, 13.2.2021
Ještě bych doplnil způsob uložení semen. Semena jsou uložena v papírových a plastových sáčcích a část ve skleničkách. Jsou v šuplíku v dílně ve sklepě. Teplota je tam v zimě 10-15°C, v létě okolo 20°C. Vlhkost jsem neměřil, ale sklep je suchý,... celý příspěvek >
Jak oživit velmi stará rajčatová semena, 7.2.2021
Zdravím všechny pěstitele a dovolím si si také něco říct ke klíčivosti osiva rajčat. Rajčata pěstuji téměř 40 let a za tu dobu jsem už vyzkoušel okolo 200 odrůd. Loni jsem zkusíl vysít 10semen odrůdy Goldkrone z r. 2005 a klíčivost byla 100%. 4-5 den... celý příspěvek >
Odrody odolne praskaniu s dlhou vydrzou na koreni, 6.11.2019
Pokud porovnávám trvanlivost a výdrž hroznů na keři, tak u nás vedou odrůdy Bufalo a Muscat bleu z asi 40 odrůd, které pěstuji. Asi bych přidal ještě Talisman. Srovnávám asi posledních 10let. Tyto 3 odrůdy jsem sklidil minulý týden, když hrozil mráz.... celý příspěvek >
Plísni odolná hadovka, 2.9.2019
Hadovky pěstuji asijské Burples Tasty a nakládačky Dafne ve skleníku. Obě odrůdy to zvládají bez plísně a bez postřiku. Sklízím od 20. června do začátku září. Dnes jsem sklidil poslední hadovku. Jirka
Galachad vadnutie trapiny, scvrkavanie bobuli, 12.5.2019
Pěstuji Galahad i Aladin asi 10let a pokud je budu porovnávat, tak nám víc chutná Aladin, ale méně odolává padlí. U Galahadu se někdy objevila plíseň hroznu. Při mrazíku minulý týden to přežil jen Aladin. U Galahadu bylo vše zelené spáleno mrazem.... celý příspěvek >
Uragan F1, 18.2.2019
Také jsem Uragan pěstoval 2 roky, ale letos už není na mém seznamu asi 30 pěstovaných odrůd. Semena klíčila vždy 4 den od výsevu, rostlina byla před výsadbou na trvalé stanoviště vždy nejsilnější a plody zrály jako první z odrůd stejné velikosti... celý příspěvek >
Zmrzlá réva v září, 28.9.2018
Teď s ní nedělejte nic. V únoru ji ostříhejte a ona vyrazí. Jirka
Co Vaše réva 2018?, 3.8.2018 Obsahuje fotku
Letos jsme Galahad začali sklízet už 26.7. Preobraženie už také ochutnáváme. Jirka
Čím je réva napadená?, 24.7.2018
Réva je napadena padlím, ale tak důkladně, že jsem to ještě neviděl. Před květem používat sirnaté přípravky např. Kumulus WG. Měď je na plíseň. Když zalistujete na internetu najdete řadu dalších prostředků na padlí (Cabriotop, Zato 50 WG, Karathane,... celý příspěvek >
Jablon Gravštýnské, 12.7.2018
Také jsem měl tento problém se stoletým Grafštýnským. Řešil jsem to tak, že jsem zasadil mladou jabloň a ní narouboval Grafštýnské. Letos už sklízím 1-2 bedny jablek. Jirka
Masitá rajčata, 5.7.2018 Obsahuje fotku
Já vysel masitá rajčata 18.2. a už asi týden sklízíme venku i ve sklenílu.
Prosím doporučte odrůdu révy do skleníku, 15.4.2018 Obsahuje fotku
Já pěstuji ve skleníku asi 8let odrůdu Preobraženie a jsem spokojený. Nikdy jsem ji nemusel stříkat a hrozny dozrávají začátkem srpna. Jirka
Doporučte zahradnický substrát pro předpěstování rajčat a paprik, 24.3.2018
Já jsem substrát z Lidlu zkoušel už loni a nebyl žádný problém. Letos jsem do něj vysel 80 rajčat a klíčivost 100%. Žádné další úpravy jsem s ním nedělal a rajčata pěkně rostou. Jirka
Pěstování v nádobách, 22.3.2018 Obsahuje fotku
Semínka paprik seji začátkem února, rajčata seji na 3x od poloviny února, do konce března. Okurky a cukety seji v polovině května. Přesazování rajčat do nádob začínám asi po 20.dubnu a do poloviny května je mám v nevytápěném skleníku, potom jdou... celý příspěvek >
Top odrůdy rajčat pro sezonu 2018, 12.3.2018 Obsahuje fotku
Já mám z klasických rajčat nejraději odrůdy Start a Tornado, a z těch větších mi chutná odrůda Gigantomo. Loni jsem Gigantomo pěstoval porvé a myslím, že jsem konečně objevil velké rajče, které má klasickou rajčatovou chuť. Navíc plodí v 5 vijanech... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika