Co vaše réva? (2013)



   Předchozí příspěvky  |  <  36,  37,  38,  39,  40  >   
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?) 
4.8.2013 8:02

Zdravím Paľo, Kodrjanku ani Dunav jsem ještě nechutnal, možná by se některá bobule již dala slupnout ale musím (chci) počkat až uplyne OL postřiků. Na nejpěknější střapce jsem navlékl pytlíky proti hmyzu a jiným potvorám, zároveň chrání i proti úpalu. Nero je již taky modré a v tomto počasí bude za týden k jídlu, koštoval jsem ho bo není ošetřeno protože má pod ním manželka ten blbý smtradlavý kopr frown.  Asi dnes sklidím nějaký střapec neznámé bílé skoré odrůdy, vždy jsem si myslel že je to bílá chrupka, kterou doposud ozobávali jen ptáci. Včera jsem přes ni hodil alespoň síť proti opeřencům. Zatím jsem ještě pachatele nenachytal, ale nedávno jsem při příchodu na zahradu viděl od révy prchat kosa a včera v síti našel peříčko, navíc jsem viděl naklovanou bobuli i u Viktorie. Pokud zraje Irsai tak to je načase abych se při svých pracovních cestách poohlídl po prvním burčáku, u silnice zatím nikdo nic (tam bych to ovšem nekoupil). Mám v okolí Pálavy a Novosedel vyhlídlých pár sklípků kde z této odrůdy skorý burčák mívají.          

Bílá chrupka?
Bílá chrupka?
Viktoria
Viktoria
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 226.255 (?), 4.8.2013 8:35

Viktória vyzerá zaujímavo, Mirku. Tvar bobúľ mi pripadá nevšedný až srandovný. Som zvedavý na jej chuť. Ide o ruskú Viktóriu od Bredíka?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 4.8.2013 8:38

Ano, přesně tak, mám ji od bred_ika a rodí poprvé, obsypaná je bohatě a snad to "utáhne".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 41.143 (?), 4.8.2013 12:24

Podle mě vaše neznámá bílá odrůda je Favorit, pokud má muškátovú chuť.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 4.8.2013 13:23

Právě že nemá, je chuťově celkem nevýrazná, kupoval jsem to jako Vostorg. Přikládám pár snímků révy ze zahrady.

Bílá neznámá pod sítí, sklízet nelze protože běží OL postřiků.
Bílá neznámá pod sítí, sklízet nelze protože běží OL postřiků.
Beloe Čudo
Beloe Čudo
Beloe Čudo
Beloe Čudo
Nero
Nero
AT-6-3-SK
AT-6-3-SK
Talisman
Talisman
Talisman
Talisman
Arkadia
Arkadia
Kodrjanka
Kodrjanka
Kodrjanka
Kodrjanka
Rhea
Rhea
Matilde
Matilde
Krasotka
Krasotka
Viktoria
Viktoria
Eva
Eva
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 4.8.2013 13:49

Ještě další...

Eva
Eva
Vostorg Krasnyj
Vostorg Krasnyj
Regina - Afuz Ali
Regina - Afuz Ali
Arkadia
Arkadia
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 107.101 (?), 27.7.2013 16:13

Dobrý den, pane Palo, Preobraženie máme oba ze stejného zdroje.Také jsem na ni zvědavá.Preobraženie by měla být v překladu - Proměna, tak se necháme překvapitsmiley. Můžu se ještě zeptat, zda máte někdo zkušenosti s odrůdou Azalie a Julian? Děkuji, Květa

Graf Monte Christo
Graf Monte Christo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 212.101 (?), 27.7.2013 23:06

Dobrý deň Květo!  Graf Monte Kristo máte krásny, gratuľujem! Úrodu z neho by som mal mať až na budúcu sezónu. Na jar som ešte len naočkoval túto sortu na kmienik Rúbanky. Dnes som pozeral, že kôra z očka vyrastnutého letorastu je chytená múčnatkou. Odolnosť k múčnatke teda nebude, podobne ako u Krasotky, vysoká. Okrem tejto sorty sa mi ujali očká veľkoplodých noviniek Favor, Ljubimyj a Bordovaja Mantia (z rovnakého zdroja). Doufám, že letorasty stihnú do jesene vyzrieť. Ružovú Azaliu sa mi už 2 roky nedarí zohnať, zaujala ma na stránkach Limbachu hneď na prvý raz- spolu s Nineľom (Nizina 2). Julian pochádza tuším z rovnakého kríženia ako Ovacia, Jubilej Novočerkasska a Preobraženie. Jubilej sa mi tiež ujal a má pekný ťažeň, na budúci rok budeme hodnotiť a porovnávať. Už sa teším!smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 23.7.2013 18:33

V-25-20. Dobrá, velmi vzrůstná, velké listy, dlouhá internodia.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Georg Black - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (331) - 38.186 (?), 29.7.2013 10:42

Přeju hezký slunečný den všem pěstitelům.

Chtěl bych se zeptat na zkušenosti se zalíváním. Mám na zahradě 20 hlav druhým rokem. Vzhledem k tomu, že u nás už měsíc nepršelo a teploty jsou poměrně vysoké, začal jsem 1x týdně zalívat. Dávám cca 15l na keř. Není to rozmazlování? Nemůže to třeba omezit růst kořenů do větších hloubek, nebo je to v této době nezbytné?

Děkuji za vaše rady a zkušenosti. GB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  36,  37,  38,  39,  40  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika