Co vaše réva? (2013)



   Předchozí příspěvky  |  <  31,  32,  33,  34,  35  >   
      
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 228.74 (?) 
24.6.2013 10:54

Budou to blýskáčci, řepka už odkvetla, tak hledají jinde. Živí se většinou pylem, ale nikde jsem neslyšel ani nečetl, že by se proti nim réva ošetřovala.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
         
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 24.6.2013 11:21

Ha, další nový netušený nepřítel na obzoru…! devilÚryvek z Wikipedie : "Většina blýskáčků se vyskytuje na květech rostlin, kde vyžírají prašníky a tím znemožňují opylení květů".


Já jsem se po strastiplném jaru (květen + začátek června) teprve nyní dokodrcal do fáze začátku kvetení. A teď do toho takovéhle sprchovací podmínky s výhledem nejméně na týden. crying Kdo má už po odkvětu, zajisté vysmátý je.laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 24.6.2013 11:33
Nějaké takové prťavé černé broučky mívám na květech révy každoročně a velké spousty, stejně tak jako i na květech ostatních rostlin. Zda jsou to přímo oni nevím, ti "mí" se mi zdají oproti fotce menší. Škody nepozoruji.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Georg Black - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (331) - 38.186 (?), 24.6.2013 12:15

Tak dle reakcí nevím, co s ním, řešit, neřešit. Ono to asi bude stejně jedno, bo jak jste si jistě na fotkách všimli, co se týká fenofáze, tak jsem též na začátku kvetení. S tímhle počasím se pomalu, ale jistě začnu brzy těšit "za rok nashledanou"frown. Letošní počasí je pro révu v našich podmínkách tak trochu "na hov...".no

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 24.6.2013 12:26
Do jedněch květů pražilo slunce, do druhých prší, na ty chudáky brouky toho už asi moc nezbude ;o((( U mne zatím však v celkovém hodnocení převládají klady a úroda by měla být bohatá, ťuk ťuk ťuk. Konečně po dvou neúspěšných letech zarodily všechny doposud neověřené odrůdy. Doufám že to nedopadne zase tak jako s "Velikým Bílým" od Slípáků a nebo "Vostorgem" z Bratislavy a Dolních Dunajovic. Doufám že např. Rhea bude Rheou a Augustovskij Augustovským.
Tíhou vody povalená Kodrjanka, doposud nádherná, chystající se kvést.
Tíhou vody povalená Kodrjanka, doposud nádherná, chystající se kvést.
Vinohrady nad Valticemi směr Úvaly, předpokládám že barva růže značí barvu odrůdy. Nádhera z minulého týdne
Vinohrady nad Valticemi směr Úvaly, předpokládám že barva růže značí barvu odrůdy. Nádhera z minulého týdne

Takhle to vypadalo v okolí Pálavy posledního května, a už je to tady zase.
Takhle to vypadalo v okolí Pálavy posledního května, a už je to tady zase.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512) - 151.93 (?), 30.6.2013 12:42

Ty růže se vedle vinic pěstují z jiného důvodu než aby oznamovaly kolemjdoucím jakou barvu budou mít hrozny a z nich vyrobené víno.
Růže jsou náchylnější na padlí více než většina odrůd vinné révy. Růže napadené padlím jsou zprávou pro vinaře, že má proti padlí začít stříkat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 8.7.2013 16:57

Jen takovou perličku, manželčiny růže po kterých se plazí réva jsou nejspíše velmi odolné, ještě od révy nic nechytily. wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 178.235 (?), 26.6.2013 6:31

Po odkvětu sice mám, ale u některých odrůd je patrné sprchávání.Patrně vlivem dešťů v době květu.Blýskáčky jsem nezpozoroval, ale i to se zvýšením ploch "zelené nafty" lze za příznivého počasí očekávat.Ovocnáři a vinohradníci nemají nikdy vyhráno, mnohdy zbývá jen pokora. AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 176.143 (?), 26.6.2013 7:25

Blýskáčky mívám zjara na višni Favorit, kde jejich larvičky vykusují vnitřní orgány květů.  Jejich škodlivost na višni je příšerná a bez postřiku skoro 100%. Na révě mi "škodí" Zobonoska. Je to brouček větší než Blýskáček. Klade vajíčko na list, který se pak svine do ruličky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Georg Black - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (331) - 38.186 (?), 27.6.2013 11:54

A mohl by jste mi sdělit sladké tajemství, čím se dají tito broučci blýskáčci vykouřit? Klasicky Calypso Mospilan?

Jo a tu zobonosku mám taky. ;-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  31,  32,  33,  34,  35  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika