Co vaše réva? (2013)



host - 255.44 (?)
28.6.2013 19:42

Dario. Hodne zalezi na stopovych prvkach v pude. Pokud ma puda silny nedostatek medi, trpi vsema moznyma nemocema. Je o tom vyborna kniha od Rudolfa Steinera   Agriculture.  Mam ju i v cestine. A to co mockrat oznacuji na karlatkach za sarku, je jenom nevyzrale drevo a nedostatek vapna v pude. A kdyz v blizkosti roste Valerian [ Kozlik Lekarsky ] tak rostliny rostou, jako kdyby v tom miste bylo o 2 oC vic.A za chladnyho pocasi je dobry strikat revu cajem z Valerianu - rostlina se tim prohreje a taky cajem z kopriv - zvysuje se tim asimilace a tim padem cukernatost. Ja to nepouzivam, protoze toho tepla tady mam zatracene moc - vcera zase 40 oC a 85 % vzdusne vlhkosti. Ale od nedele uz ma byt chladno celej tyden. Ma to spadnout az na 30 oC. A Chemtrails oslabuji celou prirodu hlinikem, bariem kobaltem a podobnyma jedovatyma kovama. Hodne pomaha dreveny uhli do pudy. Kdyz palim chrasti. nikdy ne na popel. Jak to uz jenom zizla, uhasim a davam do pudy.   Marek

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  31,  32,  33,  34,  35  >   
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 25.6.2013 17:25

Asi jsem jsme si nerozuměli, já měl na mysli tuhle fotku napadeného výhonu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512) - 151.93 (?), 25.6.2013 17:35

Tak to je přece jasný hálčivec - dokonce to tam sám píšeš.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 25.6.2013 19:55

To je můj tip, podobné příznaky u malých lístků jsem ohlížel na snímcích z internetu a tam to byla sviluška ovocná. Konec konců je to jedno, jakmile to počasí dovolí tak to musím ošetřit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 12.47 (?), 25.6.2013 23:39

Studené a mokré májové počasie schladilo náš entuziazmus v súvislosti s rekordne bohato zakvitnutým viničom. S odstupom času je vidieť, ako niektoré odrody spŕchli. Medzi zrnami ostáva často množstvo suchých neoplodnených kvetov. Strapce budú oproti minulému roku redšie. Nie je to vždy dôsledok akarinózy (vďaka dôslednému postreku Sulkou som zatiaľ kučeravosť nezbadal) alebo nedostatku mikroprvkov (Harmavit som pred kvetom aplikoval), ale myslím si, že je to práve vďaka nepriaznivému počasiu v čase kvitnutia. Výrazné výkyvy vlhkosti a teplôt navyše vytvorili podmienky pre rozvoj všadeprítomnej plesnivky Fuckelovej, ktorá vyvoláva hnednutie a usychanie strapín a súkvetí- typické na snímke Stana. Striekal som pred kvetom širokospektrálny CabrioTop. Ten však má proti plesnivke iba štandardný účinok. Oslabujúcim momentom je aj tienistá či málo vetraná lokalita. Už druhým rokom mi takto spŕchol Vostorg muskatnyj- vďaka tomu, že mu tieni koruna broskyne a od juhu vysoký múr suseda. V tomto roku mi však spŕchli aj odrody Jupiter, Saturn, Pamjati Zacharovoj, ktoré si na nedostatok slnka nemusia sťažovať. Nevadí, o čo redšie a vzdušnejšie budú strapce, o to viac ich bude v globále, takže na svoje si dúfam opäť prídu všetci milovníci čerstvého hrozna v rodine.cheeky

P.S. Solaris na vertiku, akoby sa mstil za preočkovanie veľkoplodými odrodami, je zo všetkých najzdravší a odkvitol spolu so Zilgou najlepšie. To ale vtedy nebolo tak zlé počasie...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rigoleta - (21) - 0.6 (?), 27.6.2013 23:07

Vážení, všichni tady řešíte nějaké nemoci, ale zatím nikdo jste neuvažovali o tom, že by to mohlo být Chemtreils.Dnes už nelétají ve dne jako jiné roky ale v noci.A co když tyto problémy jsou právě z postřiků z letadel?Jsou plné jedů a tak není divu, že jsou pořád nějaké nemoci a problémy na botanice.Co se týče postřiků, nastříkám a ani asi nebudu.Někde jsem četla, že rostlina si svou nemocí vytváří vlastní protilátky.Pokud dostane postřik, oslabí si imunitu.Ani švestky se sharkou jsem nestříkala a stále rodí pěkné švestky, řekla bych že čím dál tím zdravější.Pokud mi réva uhyne, nedá se nic dělat.Pokud přežije, bude odolná.Neříkám, že mám pravu, toto jen můj názor.Daria

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Frany - (40) - 96.10 (?), 27.6.2013 23:42

Víte, Dario, snažíme se tady společnými silami zvládnout pěstování zástupců rodu Vitis. Všichni máme nějaké, a velice často jiné podmínky - klima, mikroklima, nadmořskou výšku, orientaci vinohradu, způsob pěstování, cit pro řez dané odrůdy apod.

Také vlastně zkoušíme, co naše réva vydrží. Snažíme se jí přitom pomáhat.
Analogií ze světa lidí nechť je, že lékař také pacienta nepošle domů uhynout...
Ještě jedna analogie: Zkuste si na netu počíst, kolik si člověk dokáže sám vyrobit protilátky, když trpí skorbutem.
Chci tím naznačit, že svět takto černobílý není. Něco vyřeší revoluce, a něco nezvládne ani evoluce.

Mám podezření, že kdybychom k pěstování čehokoliv měli přibrat obavy z chemtrails (psáno s "a"), ufonů, woodoo a černé magie, mohli bychom to položit rovnou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rigoleta - (21) - 0.6 (?), 29.6.2013 20:25

To -e- byl překlep.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 255.44 (?), 28.6.2013 19:42

Dario. Hodne zalezi na stopovych prvkach v pude. Pokud ma puda silny nedostatek medi, trpi vsema moznyma nemocema. Je o tom vyborna kniha od Rudolfa Steinera   Agriculture.  Mam ju i v cestine. A to co mockrat oznacuji na karlatkach za sarku, je jenom nevyzrale drevo a nedostatek vapna v pude. A kdyz v blizkosti roste Valerian [ Kozlik Lekarsky ] tak rostliny rostou, jako kdyby v tom miste bylo o 2 oC vic.A za chladnyho pocasi je dobry strikat revu cajem z Valerianu - rostlina se tim prohreje a taky cajem z kopriv - zvysuje se tim asimilace a tim padem cukernatost. Ja to nepouzivam, protoze toho tepla tady mam zatracene moc - vcera zase 40 oC a 85 % vzdusne vlhkosti. Ale od nedele uz ma byt chladno celej tyden. Ma to spadnout az na 30 oC. A Chemtrails oslabuji celou prirodu hlinikem, bariem kobaltem a podobnyma jedovatyma kovama. Hodne pomaha dreveny uhli do pudy. Kdyz palim chrasti. nikdy ne na popel. Jak to uz jenom zizla, uhasim a davam do pudy.   Marek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rigoleta - (21) - 0.6 (?), 28.6.2013 22:06

Ahoj brácho.Už jsi mi o dřevěným uhlí říkal, tak ho taky dávám k vínu.Jen jsem chtěla říct, že nekamarádím s chemií.Spíš polévat kopřivama než živit chemický průmysl a Monsanto.Možná změním názor, až budu mít problémy větší.Zatím vína od Tebe jdou dobře.Letos hodně nasadil Allwood, tradičně Leon Milot, Marquiz a další.Mám i evropská vína a tak uvidím, jak se budou chovat, jestli onemocní nebo ne.Daria

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Georg Black - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (331) - 38.186 (?), 24.6.2013 10:36

Netušíte někdo, co je to broučka. Obsypal nám teď téměř vše a obzvláště na vínu je ho kupa. Nemusím mít jeho celý životopis, stačí jen povědomí hubit x nehubit.




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  31,  32,  33,  34,  35  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika