Co vaše réva? (2013)



zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512) - 151.93 (?)
25.6.2013 17:09

Tak to u mě když sviluška zařádí vypadá dost jinak. Samozřejmě že se můžu mýlit, ale tady bych řekl, že to bylo spíš špatným opylením.
Sviluška napadá právě poupata a květy - ty pak sesychají. Nebo u poupat dochází k vytahování a atrofii a pak sesychání.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  26,  27,  28,  29,  30  >   
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 23.6.2013 22:27

přijde mi to na peronosporu, na listech vidím i,,olejové'' malby

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 156.1 (?), 23.6.2013 23:11

Na obrázku je odroda Nero.Za 12 rokov sa u nej peronospora nevyskytla ani raz.Každým rokom však zožltne pár spodných listov(pravdepodobne nedostatok horčíka).Vinič bol pred kvitnutím ošetrený Topas+Novozir, po kvitnutí Ridomil Gold+Falcon.Samozrejme že nevylučujem možné napadnutie peronospórou, no tú by som skôr očakával na odrodách Negra, Jupiter alebo Attika, ktoré sú zatiaľ zdravé.   Stano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 215.11 (?), 24.6.2013 5:54

Perenospora to není, jedná se podle mě o normální reakci na špatné opylení, možná i v kombinaci s chem. ošetřením (třeba v ne úplně vhodnou dobu). Jaké bylo počasí v průběhu kvetení? VJK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 24.6.2013 6:04

Přikláním se k tomuto názoru, některé odrůdy mi takhle špatně odkvetly (např. Kišmiš Lučistyj) a na střapcích zůstalo doslova pár bobulí. Jako příčinu vidím ty hice v době kvetení. Konkrétně Nero odkvetlo dobře, podle velikosti bobulí soudím že Vám odkvelo dříve než u mě po těch hicech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 228.74 (?), 24.6.2013 6:35

Můj názor je podobný jako napsali VJK, Mirek a Stano. I u mne dochází u některých odrůd a keřů k těmto projevům a sprchávání nebo i uschnutí květenství. Jako příčinu vidím náhlý přechod z teplot kolem 12°C do 35°C. Kišmiš lučistyj u mne zdá se odkvetl dobře, ale vedle rostoucí Monarch nebude mít ani bobulku,  celá květenství seschla. Ale všechno bude vidět až tak po týdnu.
Skvrny na listech vidím jako nedostatek nějakého prvku (hořčík?).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512) - 151.93 (?), 25.6.2013 16:04

Bredíku, nebude to náhodou kvůli roztočům? Já jsem takhle každé tři dny poletoval mezi hlavama s postřikovačem a všechny zasychající poupata jsem ostřikoval Calypsem a Sanmitem. U keře Bianky, kde jsem se na to pak vykašlal, a je pod sousedovic trnkou nemám nic - ale tam kde jsem to postřikoval jsem toho většinu zachránil.
Jinak - např. u Muškátu Oděsa se zasychání květenství projevuje i tehdy, pokud réva nemá v půdě dostatek stopových prvků.

Jo a dík za ten Solaris - letos krásně plodí a už jsem si ho aj pokřížil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 25.6.2013 16:30

Kde mám poškozené mladé výhony (viz foto výše) tak tam réva odkvetla dobře. Pro vliv teplot na odkvétání se přiklání i fakt že na drtivé většině odrůd není po těch breberkách ani "škrábaneček".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512) - 151.93 (?), 25.6.2013 16:42

Těžko říct Mirku - ale pro mě je faktem, že nejvíce problémů mívám právě s poupaty a květy později se vyvíjejícími (Bianka, Göcse Zamatos, Jana) a dále pak u hlav, které jsou blízko jabloní a peckovin. To všechno směřuje na ovocné svilušky, které právě ze všeho nejvíce milují poupata a květy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 25.6.2013 16:51

Na Svilušku ovocnou mám podezření právě u té jedné odrůdy u baráku. Přikládám fotku révy která odkvetla v těch hicech, rozdíly ve velikostech bobulí  jsou více než znatelné.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512) - 151.93 (?), 25.6.2013 17:09

Tak to u mě když sviluška zařádí vypadá dost jinak. Samozřejmě že se můžu mýlit, ale tady bych řekl, že to bylo spíš špatným opylením.
Sviluška napadá právě poupata a květy - ty pak sesychají. Nebo u poupat dochází k vytahování a atrofii a pak sesychání.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  26,  27,  28,  29,  30  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika