Jakou stolni odrudu, kde sehnat



Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 208.27 (?)
14.3.2014 21:15

K múčnatke (padlí) sú vnímavé aj mnohé intešpecifické veľkoplodé moderné sorty. Preto by si mal p. 11.146 dobre preštudovať stránky bredwine, zahradnictvolimbach či vine.com.ua, aby sa dozvedel, ktoré sorty ponúkané na predaj nemajú s múčnatkou problém, event. vybrať si tie najchutnejšie (podľa jeho gusta) a najskôr zrejúce. Napriek tomu nevidím dôvod nepokusiť sa o pestovanie stredne skorých odrôd aj inde ako v Malých Karpatoch. Napr. kamarát Peter pestuje kúsok od Martina Dornfelder a v pohode mu každým rokom dozrieva do solídnej sladkosti.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
            
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 14.145 (?), 13.3.2014 21:06

Musím reagovat na informaci, že Arkadia praská. Pěstuji již téměř 10let několik keřů této odrůdy a ani jednou jsem neviděl, že některá bobule praskla. Arkadii mám původem ze 3 zdrojů a všechny jsou OK. Panonii bych do skleníku nedával, protože potřebuje postřiky a těch se snažím ve skleníku vyvarovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 149.130 (?), 13.3.2014 23:39

Nemám síce skleník, ale ak by som ho mal, dám do neho stredne neskorú až neskorú sortu, ktorá nie je vnímavá k múkovke. Zbaviť sa múkovky, ktorá sa zahniezdila v skleníku, je obrovský problém. Skoré a stredne skoré sorty dozrejú u mňa aj v horších ročníkoch v pohode v exteriéri. Na Vysočine vo vhodných južne exponovaných lokalitách dozrieva mimo skleník aj hrozno, ktoré nepatrí k raným sortám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 165.42 (?), 14.3.2014 18:53

No jo, srovnej podhůří Malých Karpat a podhůří Vysočiny. V první lokalitě optimálně dozrává Rulanda a Ryzlink, v druhé brambory na škrob a líh. Někdy v budoucnu to zkusíme, srovnat dobu zrání různých odrůd révy. Ono možná i v tom skleníku dostaneme od Tebe na frak. A byli jsme rádi, když se první Chrupka sklízela ve dnech kdy šli kantoři prvně do školy (okolo 20-25. srpna). Polo šlo ze skleníku možná týden před ní... Padlí je šílený problém. Nevím jak to dělali dříve, jestli se v minulosti likvidovalo padlí sírou, tak pěstitelské oblasti se skleníky musely "vonět" jako peklo nebo sopka. Protože staré tržní odrůdy na padlí trpěly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 208.27 (?), 14.3.2014 21:15

K múčnatke (padlí) sú vnímavé aj mnohé intešpecifické veľkoplodé moderné sorty. Preto by si mal p. 11.146 dobre preštudovať stránky bredwine, zahradnictvolimbach či vine.com.ua, aby sa dozvedel, ktoré sorty ponúkané na predaj nemajú s múčnatkou problém, event. vybrať si tie najchutnejšie (podľa jeho gusta) a najskôr zrejúce. Napriek tomu nevidím dôvod nepokusiť sa o pestovanie stredne skorých odrôd aj inde ako v Malých Karpatoch. Napr. kamarát Peter pestuje kúsok od Martina Dornfelder a v pohode mu každým rokom dozrieva do solídnej sladkosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 235.203 (?), 16.3.2014 22:32

Aké sorty stolového hrozna mi doporučíte na mierny severný svah s piesočťnatou pôdou v blízkosti Žiliny vo výške asi 350m.n.m?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 77.51 (?), 3.5.2014 21:33

Dobrý den. Pokud jste se ještě nerozhodla, měl bych tip z vlastní mnohaleté (10 let) zkušenosti: Biskoop glory (zkuste zadat v Googlu). Před 14 dny jsem ji opět zahlédl u Chládka (zahradnictví na Břevnově). Odrůda byla údajně vyšlechtěna pro Britské ostrovy a já mám pocit, že na tom něco bude. Velmi dobře snáší chlad, je velice bujná a myslím, že i výrazně chutná (nedám na ni dopustit). Martin Finke

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika