Příspěvky uživatele - 168.81

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Získaní odkopku z koruny, 29.1.2020
Možná rozumím. Taky by mi asi vadilo, sázet kupované stromky na riziková místa. A co takhle jiný postup, než „odkopky z koruny“? Začátkem března už začnou pukat a klíčit pecky myrobalánu. Co třeba trošku pecek posbírat a pár hnízd pecek zasít?... celý příspěvek >
Hrušně - vysadit či ne?, 15.1.2020
Vysadit či nevysadit, hm, toť otázka skoro pro kralevice dánského. Přikládám odkaz z mapy.cz pohled západní. Jsou na něm dvě hrušně u chalupy. Nadmořská výška 600 m+, velká Solanka a mrňavá asi Hardyho. Připadají mi stejné jako před 40 roky, kdy... celý příspěvek >
Streptokoky v jogurtu, 20.12.2019
Taky jsem ve škole nedával pozor (jiný předmět, ČJ) a cítím potřebu se za hrubku ve svém předchozím příspěvku omluvit. Jogurt v minulém režimu byl výrobně a technologicky náročný a tím drahý výrobek. Po revoluci se hledaly cesty ke zlevnění.... celý příspěvek >
Streptokoky v jogurtu, 15.12.2019
V dobách, kdy lidé byli ještě primitivní a hloupí, to je před cca 50 lety, učili se děti ve školách, že tyto bakterie, jejich kmeny, jsou základem mlékařské jogurtové kultury. JG
Mišpule - nástup do plodnosti, 28.11.2019
Ále, nějaký pěstitel mišpule tu určitě je. Ale asi nikdo nemůže přesně vědět, kdy zrovna váš semenáček mišpule zaplodí. Například já mám mišpuli už třetí vegetační sezonu. Pravokořenný keř (snad). Rouboval jsem pařízek hlohu asi síly prstu. Roub... celý příspěvek >
Určenie odrody, 7.11.2019
Děkuji za zájem. Ale mirabelku úplně vylučuji. (Snad jí ještě trochu znám, i když jsem jí už 10 let neviděl.) Barva, tečkování a ojínění plodu, velikost stromu, jsou podobné, ale všechno ostatní je jiné. Meruňkovitou renklodu neznám (vůbec nedovedu... celý příspěvek >
Slepice přišla o hřebinek, 30.10.2019
Slepice na obrázku je mladá. Jestli nemá další, větší poranění, měla by se jí hlava zahojit. Pak ponese normálně. Klid, teplo, čisto, možná antibiotika a dobré krmení by to, do zahojení, chtělo. JG
Kdy rizkovat rybiz?, 24.10.2019
Také jsem se díval na svoje letošní sazeničky a nemůžu je rozeznat. Jsou stejné (zrovna Titánie a Vernisáž). Mají ještě listí, které pevně drží. Myslím, že výhony, pupeny, nejsou ještě zcela vyzrálé. Spoléhám, že se ještě vybarví. Jako v... celý příspěvek >
Určenie odrody, 19.10.2019
Ještě k „naší“ neznámé. Dočetl jsem se, že výše zmíněné jméno Ulena (ryngle) bylo již dříve synonymem jména Oullinská (ryngle, někdy Oulinská). Možná i u nás.  Pak (i na základě své jednoleté zkušenosti, předhání u mě Topfirst) jsem si... celý příspěvek >
Kdy rizkovat rybiz?, 18.10.2019
Jaký rybíz má růžové pupeny? To tedy opravdu nevím. Možná, kdyby byly nafialovělé. Píšu proto, že při množení rybízů jsem míval „problém“, která odrůda (už bez označení, budu si pamatovat) to je. Akorát u černých Titánie a Vernisáže nikdy ne,... celý příspěvek >
Plíseň v ořechu, 5.10.2019
Rataje – jazykový koutek – název obce Rataje je v Evropě častý (v ČR a tzv. slovanské země, na Balkánu slovo rat znamenalo válka). Trošku podobné jako s písničkou „Okolo“ (tedy přibližně okolo čeho). Malé, bílé červíčky ve zčernalé rubině ořechu... celý příspěvek >
Určenie odrody, 14.9.2019
Myslím, že to Ontário není. I když osobně vlastně Ontário neznám. Protože u Ontária se uvádí velikost plodů 60 g, zrání v první polovině srpna a dobrá odlučitelnost od pecky. U této „naší“ je to jiné. Mám dva roubovance, které by mohly Ontário být... celý příspěvek >
Černý rybíz - nemoc listů, 13.9.2019
Co by to tak mohlo být a v polovině září? Obrázek není jasný. Asi hnědé angreštové padlí. Příspěvků o angreštovém padlí je tu na stránkách spousta. I o ochraně. To si lehko najdete. Ale hlavně nepřehnojovat dusíkem, anebo pěstovat rezistentní... celý příspěvek >
Srnky a rakytník, 5.9.2019 Obsahuje fotku
Jestli srnky okusují rakytník nevím. Latinský název rakytníku – Hippophae, odkazuje na prý zvlášť dobrou kondici starověkých koní, kteří se u něj pásli (asi se na něj jen nekoukali). Na přiloženém obrázku je cca 40 let starý, asi 10 ha, sad... celý příspěvek >
Očkování lísky turecké, 22.8.2019
Mikeš13: Ale já Vás přeci pane Mikeši vůbec nenapadám. Jak Vás to mohlo napadnout? Já přeci jen „diskutuji“ se zahrádkáři (možná trošku vulgárními a nezahrádkařícími, a už smazanými), kteří používají IP adresy stejné jako někdy používá nicek Mikeš13.... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika