Určenie odrody



host - 168.81 (?)
7.11.2019 8:56

Děkuji za zájem. Ale mirabelku úplně vylučuji. (Snad jí ještě trochu znám, i když jsem jí už 10 let neviděl.) Barva, tečkování a ojínění plodu, velikost stromu, jsou podobné, ale všechno ostatní je jiné. Meruňkovitou renklodu neznám (vůbec nedovedu nijak si zařadit). 
„Naše“ neznámá zraje před vrcholem léta, skoro navazuje na Hermana (tráva je zelená). Nancyská zraje v polovině srpna, 15 dní před domácí (díval jsem se na doporučené vlákno, na foto pana Zehnálka je podletí, tráva je suchá, úklid slámy). „Naše“ neznámá je podstatně větší než Zelená ryngle a nejde od pecky. JG

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 168.81 (?), 1.8.2020 11:25

Připojuji do tohoto vlákna „soupis“ odrůd slivoní, které, v mých podmínkách 450 m/m, letos dozrály do konce července. Vegetace (zrání) se mi zdá být letos opožděná proti loňsku asi o dva týdny (asi ne u všeho stejně).
Herman (počátek zrání je ve vláknu Herman),,, pak „neznámá Žlutá“ a Topfirst,,, pak první Katinky a první „nějaké Oulinské“ (možná jiná, u prodávané Oulinské se totiž uvádí trochu pozdější doba zrání). JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.43 (?), 2.8.2020 17:38

Pan JG, Topfirst vám dozrieva pred Katinkou? Je odolnejší na moníliu plodov?    F

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.81 (?), 3.8.2020 15:54

Topfirst vám dozrieva pred Katinkou?
No, ještě když jsem to psal, tak jsem si to myslel. Ale Katinka se rychle dostává „do vedení“.
Je (Topfirst) odolnejší na moníliu plodov?    F
Asi ano. Katinky jsou dost poškozovány, nakusovány, škůdci a plody se dotýkají. Hniloba je trochu vidět. Topfirsty jsou řídce a nejsou poškozovány. Hniloba vidět není. Skutečně mě monilióza trápí jen na meruňkách, broskvi a Jamesu Grievesu.
Připojuji obrázek, na kterém jsou na talířku čtyři ze, v mém předchozím příspěvku, zmiňovaných odrůd (pátý zmiňovaný Herman chybí, Hermany už nejsou). Vlevo „nějaká Oulinská“ (plodí letos řídce, plody velké, dozrávání výrazně nestejnoměrné), nahoře Topfirst (letos řídce, velké, s plným dozráním „váhá“), vpravo tři Katinky (dost velké, rychle dozrávají), dole tři naše „neznámá Žlutá“ (poslední plody, letos přeplozené drobné, málo listí mšice). Vzhledem k trvajícímu dešti se jedná o „rychle a lehce dosažitelné“ plody. Dozrávání u všech není stejnoměrné. JG

současně
současně "jedlé" slivoně
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 166.120 (?), 6.11.2019 23:10

podla starej knihy by to mohlo byt mirabelka flotowova alebo merunkovita renkloda alebo nancyska mirabelka. vsetky mozu ma cervene licko alebo bodky. Podívejte se na tuto diskuzi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.81 (?), 7.11.2019 8:56

Děkuji za zájem. Ale mirabelku úplně vylučuji. (Snad jí ještě trochu znám, i když jsem jí už 10 let neviděl.) Barva, tečkování a ojínění plodu, velikost stromu, jsou podobné, ale všechno ostatní je jiné. Meruňkovitou renklodu neznám (vůbec nedovedu nijak si zařadit). 
„Naše“ neznámá zraje před vrcholem léta, skoro navazuje na Hermana (tráva je zelená). Nancyská zraje v polovině srpna, 15 dní před domácí (díval jsem se na doporučené vlákno, na foto pana Zehnálka je podletí, tráva je suchá, úklid slámy). „Naše“ neznámá je podstatně větší než Zelená ryngle a nejde od pecky. JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 133.224 (?), 3.8.2020 18:11

Tady u Slaného jím Ontario týden. Překvapením je letošní výskyt plodů na odkopku po prarodičích, má to plody téměř shodné s Ontariem. Ontario jde od pecky až zralé, nezralé jsme zavařovali vcelku.

Takže klidně můžete mít povedený semenáč, nebo odkopek vhodného stromu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 17.8.2023 12:47

Nepoznal by někdo, co mně to prodali místo Opálu č.1? Něco mně to připomíná. Lotyšská žlutá slivoň ANCE (viz. fotka) to není. Ten Opál č.2 má fialové ojínění, tento nikoliv.

slivoň neznámá?
slivoň neznámá?
slivoň neznámá?
slivoň neznámá?
slivoň neznámá?
slivoň neznámá?
slivoň neznámá?
slivoň neznámá?
Ance
Ance
Ance
Ance
Ance
Ance
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.182 (?), 17.8.2023 19:13

Nejsem vůbec odborník přes slivoně, ale když píšete, že vám to něco připomíná - mně to na pohled připomnělo Královnu Viktorii", kterou kdysi měla tchýněwink.    Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KORZÁR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (216) - 63.52 (?), 17.8.2023 20:09

Tu je popis Ance.

Ance
Ance
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KORZÁR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (216) - 63.52 (?), 17.8.2023 20:11

Tu je foto slivky Viktória ktorú som pestoval. 

Viktoria
Viktoria


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika