Příspěvky uživatele - 168.81

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Avalon Pride, 17.4.2020 Obsahuje fotku
obrázek se ztratil, třeba teď
Avalon Pride, 17.4.2020
Dokvétající Avalon dnes, 35 měsíců po výsadbě. Vysočina 450 m/m, stále bez postřiku. Možná příde. JG
Očkování stromků - vykvetl květ, 15.4.2020
Lze nějak spolehlivě poznat rok dopředu která očka jsou vegetativní a která květová? Případně z které části stromu odebírat očka aby rostla a nekvetla?   V živé přírodě není asi nic úplně stoprocentní, jen s vysokou jistotou,... celý příspěvek >
Meruňka z pecky, 11.4.2020
Meruňku, o které jsem psal, chci vyzkoušet (na myrobalánu). Mám i dvě odrůdy na srovnání, Leskoru a Bergeron (také na myrobalánech) a těm se loni dařilo (ale pod ochranou proti monilióze). Ve výrazně „nemeruňkové“ oblasti dlouho rostoucí semenáč... celý příspěvek >
Meruňka z pecky, 11.4.2020
Bydlím 5 roků v krajině 450 m/m, kde meruňky moc nejsou. (Dříve 600+ m/m.) V sousední vsi roste semenáč meruňky, 435 m/m, starý asi 40 let. Bez jakéhokoli ošetřování. Sousedé tam říkají: „Každý rok je slitá“. Meruňky má velké a moc dobré. (Pátral... celý příspěvek >
Očko čerešne, 11.4.2020 Obsahuje fotku
druhá fotka
Očko čerešne, 11.4.2020 Obsahuje fotku
Nedávno tu (v jiném vláknu) někdo napsal, že výsledky roubování jsou mnohem lepší než výsledky očkování. Že očkovanci hůře rostou. To je nesmysl. Přikládám obrázky 4 a 5 let starých, nakvétajících očkovanců třešně (Kassandra) a višně (Morina) na... celý příspěvek >
Očkování meruněk a nektarinky, 11.4.2020 Obsahuje fotku
Loni v létě jsem očkoval (poprvé) 8 oček meruňky na myrobalán (na seříznutý stromek myrobalánu a kořenový výmladek). Do T řezu. Dnes všechna očka raší. JG
Určenie odrody, 11.4.2020 Obsahuje fotku
Naše neznámá je také raně kvetoucí. Švestky, převážná většina slivoní, u nás (450 m/m) ještě „spí“. JG
Stará jabloň s ohromnými jablky, 2.4.2020
Jen takový tip: Smiřické vzácné (ještě mi větev mého doposud nezarodila). JG
Myrobalán, 28.3.2020
Dotazem bych chtěl navázat na předešlý zdejší příspěvek pana doktora Vysloužila. Má někdo nějakou zkušenost, a případně jakou, se zakořeňováním řízků ze současně používaných myrobalánových podnoží? Ptám se proto, že jsem záměrně ponechal loni... celý příspěvek >
Hrušeň na hlohu, 10.3.2020 Obsahuje fotku
Druhý obrázek.
Hrušeň na hlohu, 10.3.2020 Obsahuje fotku
Psal jsem v tomto vláknu o jabloňovém roubu omylem naroubovaném na pařízek hlohu. Protože pořád roste, tak nastal čas, něco s ním udělat. Přesadil jsem ho, pro mě jako raritu, na trvalé místo na další pozorování (co vydrží). Roubovací rána skoro... celý příspěvek >
Roubování, 3.3.2020
Tak konečně IH. No, to je dost! Snad nebyl vážný důvod.  (Smajlík je za účast, ne za říznutí do prstu.) No, to je rozum, roubovat pruty v té výšce. Kolikátý to byl šprušel? To já raději už na pařízek (i když v leže to není taky žádné extra... celý příspěvek >
Ringlota - čo je to za problém?, 10.2.2020
Jen taková „ptákovina“. Podobné věci se na některých peckovinách, nejen slivoních, vyskytují „dokonce“ někdy i mně. Některé odrůdy jsou zřetelně náchylnější, u jiných to nevidět. Většinou to ušmiknu (je to nejjednodušší). Ale někdy to nejde,... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika