Příspěvky uživatele - 168.81

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Poškozený kmen, 15.5.2019
Když už i trošku žertujeme (samozřejmě né na úkor smutné paní tazatelky, no, někdy se to se stromky přihodí, například: kdysi dávno mi toto se stromky udělaly hodné mladé husy, a jak pečlivě), fotečku letošních plůdků meruňky jsem už dával zde,tedy... celý příspěvek >
Poškozený kmen, 15.5.2019
Tak také se svojí troškou do mlýna: Stalo se. Je polovina května a asi pozdě na nové sázení. Stromky (pařízky) nevykopávejte, do podzimu máte čas. Některé mohou být vitální (dobře zakořeněné) a ty obrazí ze spodní části kmínku (obyčejně jsou... celý příspěvek >
Mráz - malé plůdky meruněk, 9.5.2019 Obsahuje fotku
U nás na Vysočině (450m/m) má Bergeron i po druhé vlně mrazíků také nějaké plůdky. Leskora trošku míň. Dvouletému Avalonu mnoho kvítků opadlo, „kuliček“ má zatím trochu přes čtyřicet. Třeba příde. Ostatní: Po druhé vlně mrazíků chřest většinou... celý příspěvek >
Rybíz - Jonkheer van Tets, 29.4.2019
No, vylámání výhonů asi namíchne, ale u jednoho stromečku to nemůže být až takový problém. Chce to nějakou oporu. Nejlíp jednoduchou. Když tak na to myslím, tak já bych asi ke stromku zarazil a přivázal nějaký jiný (planý), ustřižený stromeček s... celý příspěvek >
Rybíz - Jonkheer van Tets, 29.4.2019
Dříve se u některých odrůd červeného rybízu uvádělo, že špatně snáší radikální řez a to právě vzhledem k vylamování výhonů (jako odrůdová vlastnost). Jestli k nim patří i Jonkheer si už ale nepamatuji. Radikální řez jsem u rybízu nepotřeboval,... celý příspěvek >
Avalon Pride, 22.4.2019 Obsahuje fotku
Dokvétající Avalon, 23 měsíců po výsadbě. Mimo kocourka, stále bez postřiku. Možná příde. JG
Mráz - malé plůdky meruněk, 22.4.2019 Obsahuje fotku
Mráz, rašící maliny. JG
Mráz - malé plůdky meruněk, 22.4.2019 Obsahuje fotku
Mráz, třešeň Kassandra. JG
Mráz - malé plůdky meruněk, 22.4.2019 Obsahuje fotku
Pan Petr z Pardubic: Doufám, že meruňky mají autoregulaci. Mrzlo, led v kbelíku byl asi 1 cm, chřest zmrzl úplně. Bergeron zakvetl cca 5 dní před Leskorou. Poloha cca 50 km jižně Jihlavy poblíž hranice s Rakouskem. Dnes, většina plůdků Leskory se... celý příspěvek >
Mráz - malé plůdky meruněk, 21.4.2019
Také jsem dnes prohlížel plůdky meruněk na Vysočině (JZ Morava 450 m/m). Bergeron má snad 4 plůdky z 5 květů. Leskora kvetla později. Zelené špičky plůdků jsou zatím vidět asi u čtvrtiny květů. Obě odrůdy kvetly hodně. Jiné nemám. JG
Co vaše réva 2019?, 19.4.2019
No, já taky, jako kolegové, 62.53 a Dzordzik, uváděným údajům, o ktarých se píše, nerozumím. A to jsem už zasadil sazenice révy před 4 roky, ale se sponem 2,5 m. Zdá se mi ale, že keř je při „průměrné“ vzdálenosti výhonů cca 10 cm moc hustý. To je... celý příspěvek >
Košíkářská vrba, 18.4.2019
Ale, ale, pane Harrrry, proč se čertíte? Košíkářských vrb je řada druhů (vimina, rakovice, amerikána, triandra a bůhví, které další). Třeba chodíte kolem nich. Taky můžete ledaskde zapíchnout řízky z nich. Vy se ptáte na proutky. Ale ty jsou na... celý příspěvek >
Poda pre zemiaky, 12.4.2019
Citát z „Cimrmanů“: „Dvě sestry? A není to málo, Antone Pavloviči …“ Nebude sazení cca 10 hlíz na m² mnoho? Obyčejně se sázelo polovic (a i trošku míň). JG
Rozkvétání 2019, 11.4.2019
No, co by to tak mohlo být? Fíkev tykvolistá to nebude, Jarabinu brekyňu nepěstujete, tak snad jen Házi (Kerti) berkenye, ale odborně vedená.  JG
Stratifikace peckovin, 9.4.2019
Dnes jsem si všimnul, že pecky „Julijánků“, o kterých jsem psal výše 10.7., už taky klíčí. Mám 6 vyklíčených semenáčků. „Záhonek“ jsem vyplel, nebylo to těžké, byl skoro čistý a měří cca 70 x 30 cm (a jeden klíčící jsem přetrhl, nebyl vidět). Půda... celý příspěvek >
Další diskuze:  11,  12,  13,  14,  15  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika