Příspěvky uživatele - 168.81

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Rajčata 2019/2, 20.7.2019
Jo, jo, jak píšete. Všechno končí, i doba rajčatová. A ještě taková perlička. Rajčata neskladuji, nezpracovávám. Jen jím. Když už jsou špatná (plody, rostliny), tak je rozsekám rýčem a zaryji do záhonu. Na jaře pak vytrhávám semenáčky. Letos ale... celý příspěvek >
Rajčata 2019/2, 20.7.2019
Ale, ale, co to tady čtu? Před 4 roky jsem se přestěhoval do „horkých“ 450 m/m a začal pěstovat „jižní plodiny“. Taky rajčata, jen na záhonu a nejnutnější péče. Různá (i dary) a asi se daří. Letos jsem odrůdově zúžil na Start, Stupice a Tornádo. Víc... celý příspěvek >
Roubování na pařízek, 18.7.2019 Obsahuje fotku
A celkový pohled. Výška kmínku asi 1,2 m. JG
Roubování na pařízek, 18.7.2019 Obsahuje fotku
Aby mělo vlákno závěr. Roubování na pařízek se doporučuje hlavně tam, kde počítáme s pozdějším zakořeněním ujatého roubu. Například při množení mišpule, dočasná podnož hloh. Tak i já jsem si takto množil mišpuli. Nyní pravokořennou. Obyčejně štěpuji... celý příspěvek >
Shraz, 17.7.2019
Mám teď stejně nakousané broskve „Avalón příde“. Sršeň jsem neviděl už hodně dlouho. Ale vídám „namazané party“ zlatohlávků (Zlatohlávek zlatý) na kvasícím ovoci (třešně/višně). Jsou ve velkém podezření. JG
Pomoc s výběrem odrůdy, 16.7.2019
Ve 450 m/m mi dobře roste a dozrává před koncem prázdnin odrůda Platovskij. Zatím bez jakékoli ochrany. Je velmi raná a velmi odolná. Je to odrůda moštová, hrozen asi 0,2 kg, bobule malé, ale chutná všem. JG
Určenie odrody, 15.7.2019 Obsahuje fotku
Tak nikdo se nám neozval. Třeba ani raná slivoň s 18°Bx nikoho nezajímá. Na foto stav „zrání“ u mne dnes. JG
Herman, 15.7.2019 Obsahuje fotku
Topfirst dnes. JG
Herman, 15.7.2019 Obsahuje fotku
U Hermana a Topfirstu se uvádí stejná doba zrání. Já to tak ale ve 450 m/m nemám. Ani loni ani letos. Topfirst zraje asi o týden později. Připojuji dnešní fota. Herman dnes. JG
Herman, 14.7.2019
Taky jsme dnes na zahradě jedli s dětmi první Hermany (taky meruňky, višně, okurky, angrešty a rybízy, rajčata nechtěly, na maliny jsme zapomněli). 450 m/m. Zajímavé, že o Hermanu tu nepíše nikdo z polohy 300 - 400 m/m. JG
Určenie odrody, 13.7.2019
Já jsem z JZ Moravy, z Vysočiny, 450 m/m. Z nejzápadnějšího výběžku Slovenska vzduchem asi 100 km. Před čtyřmi lety, zhruba začátkem prázdnin, jsem vyrazil na „výpravu“ po okolí, co kde komu zraje, abych si udělal představu, jakým raným ovocem... celý příspěvek >
Určenie odrody, 12.7.2019
Připadá mi, že takovou ranou slívu znám (mám), ale ne jménem. Taky mi připadá, že jste o ní napsal dost málo. Třeba nepíšete, kde nyní dozrává atd. Škoda. Třeba u mě raná slíva Herman dozrává letos o plných 14 dní později než loni. JG
Meruňka Veselka, 10.7.2019 Obsahuje fotku
Chtěl jsem svým příspěvkem říct (napsat) a ukázat, že i zakoupení meruňkového „pařízku“ nemusí být načisto „pěstitelská katastrofa“. Jen si příspěvky tu vhodně „přebrat“. Pak jsem chtěl napsat, že mráz v květu asi vadí, ale že monilie pronikající... celý příspěvek >
Meruňka Veselka, 9.7.2019 Obsahuje fotku
A obrázek jsem nějak zapomněl. JG
Meruňka Veselka, 9.7.2019
Leskora sice do tohoto vlákna nepatří, ale. Před čtyřmi léty jsem se v tomto vláknu ptal, co se stromečkem koupeným omylem (bez brýlí) se zaschlou korunkou. Rady jsou výše. Připojuji letošní foto vzniklého keře meruňky (ále pan Mimmo mě hecoval,... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika