Příspěvky uživatele - pkovarik

Kadeřavost v květnu, 15.5.2018
Počasí (prý) kadeřavosti nepřeje, ale... Dělal jsem jeden postřik Kuprikolem (myslím, že ve správnou dobu), měl jsem napadnutý list sem tam na konci větví, na dalších 2 stromcích ani jeden. Ty napadnuté jsem otrhal, počasí je stabilní, teplo a beze... celý příspěvek >
Meruňka napůl uschlá, 14.5.2018
Ale tak si o tom přečtěte některé ze zde nepřeberných vláken. Ošetření každoročně, např. Horizonem, těsně před květem a po odkvětu. Monilie proniká do stromu právě květy. Pokud se stane, tak napadnuté větve odstranit.
Meruňka napůl uschlá, 14.5.2018
1. A proti monilii meruňku ošetřujete? 2. Svinka vám zcela jistě kůru nežere.
Prebierka plodov, 14.5.2018 Obsahuje fotku
Já se dnes podíval na meruňku, letos je už konečně trochu povyrostlá a neočesaly ji jarní mrazíky, takže je naděje (ťuk ťuk) na první úrodu, která by stála za řeč. Probral jsem ji řádně, ale stejně asi ne předpisově... když mně to je tak líto.
Letošní venkovní sázení rajčat a paprik, 14.5.2018
Zmrzly, ale to riziko jsem si vědomě dřívější výsadbou přivodil sám. Nyní si to tak občas troufnu udělat s tím, že mám určité zkušenosti, předpověď počasí v dalších 2 týdnech je stabilní bez hrozích nízkých teplot a jsem schopen je do půlky května... celý příspěvek >
Mazaní mravenci dokázali překonat lepovou ochranu kmenů stromů, 14.5.2018
Lebo napriklad pri natreti priamo na kmen u mladych stromov ich to moze uplne zlikvidovat - najma broskyne a marhule. Můžete k tomu napsat něco víc? Já taky raději používám pásku a tu natírám, ale zajímalo by mě, jestli se už někomu stalo, že by... celý příspěvek >
Letošní venkovní sázení rajčat a paprik, 14.5.2018
Prostě to riziko na sebe vzít musíme, tedy pokud nedáváme přednost rajčatům koupeným. Ne, nemusíme. 99% zahrádkářů předpěstovává rajčata doma v březnu/dubnu a vysazuje ven, až nehrozí mrazy. Bez rizika, pěstují rajčata v jeho u nás obvyklé... celý příspěvek >
Fólie versus mulč, 12.5.2018
Netuším. Buď stekla do okolní trávy, nebo protekla jen několika více propustnými místy v mulči. Takže v obou případech asi ok, pod celou plochou prosakovat zřejmě nemusí, do země v blízkosti stromku se to dostane.
Fólie versus mulč, 12.5.2018
Díky za rady, travní mulč funguje perfektně - včera večer dokonale ochránil okolí stromků před vydatným deštěm. A to tam byla jen slabá vrstvička. Pod polovinou mulče je úplně sucho. Ono to někomu funguje a déšť propouští?
Čím jsou napadená rajčata a papriky?, 9.5.2018
10 cm je dost silná vrstva... Hnojím kravským hnojem a nedělám si iluze, že by sláma neobsahovala herbicidy. Ale používám už rozložený hnůj, pohodím ho na podzim po záhonech a zaryju. Předpokládám, že herbicidy se ve slabší vrstvě a ještě... celý příspěvek >
Škůdce?, 9.5.2018
Ne. Vyzkoušel jsem Aversol (odpuzující nátěr), vyzkoušel jsem pachový ohradník (a to docela hustý), ani jedno z toho neúčinkuje, srna se vůbec nezdráhá jít až těsně k ošetřenému a okusovat. Skončil jsem u ohrazení celého pozemku lesnickým... celý příspěvek >
Kadeřavost broskve - co s tím teď?, 8.5.2018
Čím si vysloužila síra označení "nejed" a měď označení "jed"? "Prý je dobré..." - a nebylo by lepší provést postřik 1x mědí v čase, kdy perfektně účinkuje, tedy v přesně danou dobu, při pohybu šupin pupenů, než dělat postřik sírou na podzim, v zimě a... celý příspěvek >
Čím jsou napadená rajčata a papriky?, 8.5.2018
Jednoduše - obilí se stříká herbicidy, a sláma z obilí se používá jako podestýlka pod koně.
Čím jsou napadená rajčata a papriky?, 7.5.2018
Na rajčatech to vypadá na typické projevy herbicidu v půdě. Zřejmě půjde o podobné projevy i na paprikách. Herbicid nebo jiná nedobrá látka v zemině.
Jak zkvalitnit půdu pod stromy, 7.5.2018
No právě že ne. Všude stejně a ze stejné várky semen.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika