Příspěvky uživatele - pkovarik

Mandloň záchrana, 20.4.2018
Tak ponechal bych nejbujněji rašící výhon, a ten tvaroval směrem nahoru. A ostatní 3 odstranil. Ty úhly jsou celkem ostré, takže by neměl být problém kmen časem srovnat.
Řez asi dvouleté broskvoně, 19.4.2018
Nechte pouze 3 nejsilnější výhony (kosterní větve) do 3 různých stran. Kvete málo, protože jste všechny jednoleté výhony, na kterých broskvoň kvete, ostříhala! Broskvoň se stříhá na začátku vegetace, když kvete, nikoli na podzim či v zimě.
Pravokořenné stromy, 19.4.2018
O nakrmení 7 miliard se bohužel sama příroda již postarat nedovede. Přesně to jsem chtěl napsat. Pokud by se nešlechtila masná, mléčná plemena, pokud by se zemědělské plodiny nešlechtily a nepěstovaly intenzivním způsobem, v tuto chvíli by jsme... celý příspěvek >
Zapěstování kmínku révy - 1.rok, 19.4.2018
Tak to prr. Tento postup je v návodech a radách, které prodejci (sami pěstitelé a roubující) poskytují společně se sazenicemi. Jejich vlastní texty a postupy. A nemyslím si, že pokud sazenice vyrábějí, že by byly 100 let pozadu a nerozuměli důvodům.... celý příspěvek >
Pravokořenné stromy, 19.4.2018
Asi jste si spletl fórum. Zde je to o zahradě, nikoli o bezzásahovém pralese. A jestli tady něco blábolíte o zisku, jen to ukazuje, jak moc jste pomýlený.
Hnojení rajčat dolomit. vápencem?, 18.4.2018
Berte to pouze jako můj názor a moje zkušenosti: K fialovění listů u mně docházelo, když rajčata utrpěla tepelný šok. Buď bylo po zasazení venku chladno, nebo byly velké výkyvy teplo/zima. Ničemu to nevadilo, nové listy po umravnění teploty byly... celý příspěvek >
Zapěstování kmínku révy - 1.rok, 18.4.2018
Jasně, jasně, jasně, funkce ochrany před mrazem je pochopitelná. Ale jde mi o to, proč se má chránit trěch 5cm i během jara a léta, kdy už mrazy nehrozí, a odkrýt až v srpnu? Proč ochrana před sluncem 5cm výhonu, kdežto další metr chráněn není?
Hnojení rajčat dolomit. vápencem?, 18.4.2018
Ano, typický účinek herbicidu (či jiná látky), na kterou jsou rajčata dost citlivá. Může to být v substrátu (z čeho myslíte, že se substráty dělají? ), může to být v zemině, mohlo to být ve hnoji z koňů, kde byla sláma ošetřená herbicidem... Já... celý příspěvek >
Zapěstování kmínku révy - 1.rok, 18.4.2018
No právě, výš je nesmysl. Spíš mi uniká ta logika, proč celoročně clonit 5 cm začátku šlahounu, když celý další metr bude na slunci.
Zapěstování kmínku révy - 1.rok, 18.4.2018
Jasně, ale co to znamená "slunci nepřivyklá část letorostu"? Znamená to, že se mají nechat prorašit výhony skrz růvek a ty už nijak neclonit? Ta nepřivyklá část je tedy pouze 5 cm výhonu z očka, než se prodere skrz růvek? Těch 5cm mám neustále... celý příspěvek >
Výsadba 5 broskvoni, 18.4.2018
No já taky musím Spomyšl pochválit - letos jsem tam nakupoval poprvé, mandloně, ale tak velké stromy s kvalitními kořeny jsem ještě v ruce neměl. Jedna měla snad 3m a musel jsem si nechat velký kus ustřihnout, abych ji dal do auta.
Píďalka podzimní - postřik, 17.4.2018
Dnes jsem zaznamenal na rašících vrcholových listech slivoní, třešní a jabloní vždy po jedné malinké hnědé housence. Odhaduji, že jde o píďalku. Neměl jsem nic jiného po ruce než Mospilan a Calypso, tak jsem provedl postřik Mospilanem. Jen si... celý příspěvek >
Moniliový úžeh a hniloba peckovin 2018, 17.4.2018
1. Když je Horizon systémový, tak předpokládám, že se dostane do tkání stromu a působí v něm proti monilii (nikoli jen na bliznách), aby se nešířila. Proto mi není jasné, proč by kvůli tomuto postřiku musely být zcela rozkvetlé květy a přístupné... celý příspěvek >
Zapěstování kmínku révy - 1.rok, 17.4.2018
Nejasného je to, že se píše, že letorosty se nesmí dostat na přímé slunce, proto se zahrnují, a na druhou stranu se píše, že je vyvazuji. Takže mi není jasné, proč se místo roubování zahrnuje (tedy opravdu jen místo roubování?), když stejně letorost... celý příspěvek >
Zapěstování kmínku révy - 1.rok, 17.4.2018
Zasadil jsem révu, nikdy jsem ji nepěstoval a vůbec nic o tom nevím. Snažím se pochopit návody na její správné pěstování, kde se píše: Ošetřování v 1. roce Jakmile vyraší letorosty, opatrně odhrneme přihrnutou zem, vybereme dva nejsilnější... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika