Příspěvky uživatele - pkovarik

Jak zkvalitnit půdu pod stromy, 7.5.2018 Obsahuje fotku
Jen takový postřeh - na část záhonu, kde jsem na podzim vyráběl dřevěné uhlí, jsem na jaře vysel špenát. Srovnejte jeho stav v místě, kde jsem pálil (uprostřed) a místo, kde ne (vpravo). Netvrdím, že to musí souviset, ale je to pravděpodobné...
Prasklina ořešáku, 7.5.2018 Obsahuje fotku
Někdy v létě / na podzim jsem zaregistroval na starém ořešáku mokvající místo. V kůře je jakoby asi metrová prasklina, ale jen v kůře, nikde nevidím do živého - možná mírně bylo, nevím, ale je to zaveleno. Ve spodní části to mokvá, tak nevím, jak s... celý příspěvek >
Dvojplody, 7.5.2018 Obsahuje fotku
Na čačanské lepotici se mi objevují "dvojplody" (některé květy měly 2 blizny). Viz. foto. Je to u slivoní běžný jev?
Mšice a mravenci, 4.5.2018
Máte pravdu, to bohužel ne, roztoče jsem nikdy neřešil. Ale vzhledem k tomu, že na roztoče se používají spec.přípravky - akaricidy, a ani ty nejsou spolehlivé, a nikoli obyčejné mýdlo, předpokládal bych, že mýdlo jim moc škody nenadělá.
Mšice a mravenci, 4.5.2018
Mospilan likviduje i jiný hmyz, nejen mšice. Mýdlo zadusí pouze mšice, ostatní hmyz z toho snadno uteče.
Letošní venkovní sázení rajčat a paprik, 4.5.2018
Samozřejmě. Koncem dubna, stejně jako loni a předloni.
Co mi to požírá třešničku?, 4.5.2018
Housenka. Rozmáčknout ji mezi prsty.
Roztočík jahodníkový, 4.5.2018
Mně na některých jahodách takto osychaly okraje listů vloni a předloni, když přešli jarním mrazem v době kvetení. Letos tedy úplně bez příznaků (žádný mráz nebyl). Ale bylo to ve výrazně menší míře, semtam list...
Červení drobní škodcovia na čerešňach, čo to je?, 4.5.2018
Červené výrůstky na řapících listů, není to žádná choroba, nijak to neškodí.
Mšice a mravenci, 4.5.2018
Na mšice funguje mýdlový roztok, zadusí je.
Skodca z orechov?, 2.5.2018
Taky je vždy na jaře mám na stromkách, ale koukám, že jsem na tom ještě dobře. Takové obrovské škody rozhodně nepáchají a postřik není nutný. To výrazně horší jsou všemožné malé housenky, které napadají vždy špičky letorostů.
Kvitnú jablone, 2.5.2018
Přesně tak. Vloni mi 21.dubna vše pomrzlo v květu, letos už je dávno odkvetlé. Ořešák už má výhony, zatímco vloni mi pomrzl při pučení. Třešně už odkvetly dávno, loni ještě 1.5. kvetly. Vše je letos tak o týden urychlené. Jediné jahody, které mi... celý příspěvek >
Dierkovitost listov na čerešni, 1.5.2018
Postřik proti dírkovitosti... Předpokládám, že jste použil např. Mospilan, páč je to ožraný od housenek.
Použití netkané textílie, 29.4.2018
Nepomůže. Otázka je, co pokládáte za mrazík. Když to bude hodinu kolem 0°, tak ano. Když u nás přijde jarní mrazík, tak je to na celou noc a pár ° pod 0, a to mi nepomůže ani igelitová fólie.
Ponechat ovoce na ochutnávku, 29.4.2018
Je možné ponechat pár kousků meruňek na před rokem vysazených stromcích, nebo jim to nějak postřehnutelně uškodí v růstu a je vhodnější je všechny odstranit? Ten stejný dotaz mám i pro roční broskvoně.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika