Kadeřavost v květnu



pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?)
15.5.2018 14:57

Počasí (prý) kadeřavosti nepřeje, ale... Dělal jsem jeden postřik Kuprikolem (myslím, že ve správnou dobu), měl jsem napadnutý list sem tam na konci větví, na dalších 2 stromcích ani jeden. Ty napadnuté jsem otrhal, počasí je stabilní, teplo a beze srážek, broskev normálně prosperuje a ostatní listy nejevily žádné známky. Přesto se teď najednou začínají objevovat nové a nové napadnuté na rostoucích výhonech. Můžete někdo vysvětlit, co je špatně, že se začínají objevovat až teď? Kdybych na jaře provedl druhý postřik organickcým fungicidem, myslíte, že by to zamezilo výskytu této druhotné květnové kadeřavosti? Není to nic vážného, ale příští rok bych chtěl postupovat tak, aby k tomu nedošlo. A zajímavé, že při stejném jednom postřiku v předchozích letech k této pozdní kadeřavosti nikdy nedošlo, a to bylo nesrovnatelně horší počasí...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8   
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 20.5.2017 17:17

Taky si myslím, že kadeřavost se v květnu zastaví při teplotách kolem 25 st. Ovšem zdeformované listy je dobré odstranit. Kdo se má na to dívat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 196.17 (?), 20.5.2017 22:54

Kadeřavost se zastaví, ale snad je jasné i panu Vysloužilovi, že "náhradní" listy za ty nemocné strom oslabují a to se může projevit v dalším roce absencí květů a v nejhorším případě shozením plůdků už v tomto roce. Záleží na tom v jaké kondici stromy jsou. Pro nic za nic se stromy fungicidy nechrání. Jistě ne proto, že na kadeřavost není hezký pohled.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 21.5.2017 9:07

To je přeci jasné, že napadené listy jsou nefunkční, že jejich usychání, odstraňování a neustálá obnova strom oslabuje. Spíš přemýšlím, jestli je nutná snaha o úplnou eradikaci choroby za cenu navyšování počtu postřiků, volby stále agresivnějších chemikálií a stříkání každého stromu indivuduálně.  Dobře ošetřované a živené stromy by měly ataku choroby ustát bez vážných následků. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 35.64 (?), 5.6.2017 11:37

Já mám pocit, že kadeřavost (nektarinka Flavour Top)  i v této době stále přibývá. Denně sklízím hrst listů.  Překvapilo mne, že některé napadené listy jsou větší než ostatní zdravé a vypadají jak listy salátu (bledě zelené, bez náznaku červeného zabarvení). Je fakt, že celá nektarinka má v porovnání se sousední RH celkově listy světlejší - že by chloroza? Ale jestli i letos na ní nic nesklidím (zatím je obsypaná, loni jsem o úrodu přišel díky monilioze), tak půjde pryč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 8.11 (?), 5.6.2017 11:50

Světle zelené listy budou pravděpodobně znamenat nedostatek dusíku. Listová hnojiva už nepoužívám, takže spoléhám na Kristalon v zálivce. Reakce je znát hlavně u menších stromků. Někdy se stane (například u slivoně Juna na St.Julien v "písku", že reaguje zvětšenými listy, ale světle zelená až chlorotická barva zůstane stejná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.143 (?), 5.6.2017 19:01

Sú nektarinky náročnejšie na pestovanie ako broskyne?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
roni - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (255) - 172.42 (?), 6.6.2017 21:21

U mna kuceravitost s nastupom sucha a tepla zastavila. V kazdom pripade je dobre tie oslabene stromy prihnojit zalievkou. Moze to byt aj mocovka. Tym si zlepsite sance, ze strom zregeneruje a uzivi plody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 10.6.2017 15:13

Broskvoně postižené kadeřavostí si probírku udělaly samy. Ty menší plody již opadaly.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 13.4.2018 16:01

Květen sice ještě není, ale rostoucí listy broskvoní vypadají velmi nadějně. Počasí také významně kadeřavosti nepřeje.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 15.5.2018 14:57

Počasí (prý) kadeřavosti nepřeje, ale... Dělal jsem jeden postřik Kuprikolem (myslím, že ve správnou dobu), měl jsem napadnutý list sem tam na konci větví, na dalších 2 stromcích ani jeden. Ty napadnuté jsem otrhal, počasí je stabilní, teplo a beze srážek, broskev normálně prosperuje a ostatní listy nejevily žádné známky. Přesto se teď najednou začínají objevovat nové a nové napadnuté na rostoucích výhonech. Můžete někdo vysvětlit, co je špatně, že se začínají objevovat až teď? Kdybych na jaře provedl druhý postřik organickcým fungicidem, myslíte, že by to zamezilo výskytu této druhotné květnové kadeřavosti? Není to nic vážného, ale příští rok bych chtěl postupovat tak, aby k tomu nedošlo. A zajímavé, že při stejném jednom postřiku v předchozích letech k této pozdní kadeřavosti nikdy nedošlo, a to bylo nesrovnatelně horší počasí...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika