Příspěvky uživatele - pkovarik

Postřik proti vlnovníku/hálčivci hrušňovému, 29.4.2018 Obsahuje fotku
Tak jsem těch pár rašících pupenů potřel Vertimecem, později provedl ještě jeden postřik - kompletně doslova omyl všechno listí. Přesto dnes listí vypadá takto. Tak nevím, jestli je možné nějak postupovat dál, nebo se s tím už letos smířit, a v zimě... celý příspěvek >
Odstraňování listů podnoží roubovanců, 27.4.2018
Chtěl bych se zeptat na zkušenosti profíků - je pro lepší růst roubu ponechávat listí pod místem roubování (podnože), nebo jej naopak odstraňovat a ponechat růst jen výhon z roubu?
Třešeň Kordia - co se děje?, 25.4.2018
Teda mně to přijde jako meruňka...
Dracena - nemoc listů, 25.4.2018
Štítenky. Mechanicky odstraňte z listu to nejhoší, a pak ošetřete nějakým přípravkem na bázi oleje (třeba Oleoekol) - udusí je to. Mně pomáhá taky pobyt na čerstvém vzduchu - z postižených rostlin během léta téměř vymizí.
Rajčatový hokus pokus - průběh, 25.4.2018
Jaký je závěr vašeho pokusu? Stojí to za to a budete chtít tuto anabázi absolvovat každoročně, nebo provedete výsev v březnu, jak je běžné, bez komplikovaného stárání se?
Roubování ze stromu na strom, 25.4.2018
Nevím, kde jste pozoroval dlouhé přírůstky na starém stromě (fyzicky to ani není možné, protože by pak 50-ti roční strom měl třeba 25 m v průměru ). Naopak, ze zkušenosti můžu říct, že je typické, že mladá třešeň má velké přírůstky a naopak stará... celý příspěvek >
Zapěstování kmínku révy - 1.rok, 24.4.2018
No jde mi pouze o 7 roubovaných sazenic stolního vína 5 minut chůze od domu, takže přikrýt můžu vždy a velmi rychle, pokud by mráz hrozil.
Rýč, 24.4.2018
Víte co - těch tvarů je nepřeberné množství, stačí se podívat do nabídky prodejců. Mám jeden z těch prodávaných jako "špičatý". Ale špička je mírnější než jiný prodávaný jako špičatý, kde špička je poměrně ostrá. Takže to poučování si můžete... celý příspěvek >
Zapěstování kmínku révy - 1.rok, 24.4.2018
Díky za reakci, ale dozvěděl jsem se přesně to, co píší prodejci, nikoli důvod, přoč zpětně zahrnovat. A opak toho, co píšou ostatní, tedy po mrazech odhrnout a nechat rašit nezahrnuté. Takže vás poprosím o odpověď na původní otázku - proč bych... celý příspěvek >
Dírky v listech, 24.4.2018
Hmyz. (brouk, housenka,...) Nikdo vám neřekně, jaký přesně.Spousta hmyzu se živí rostlinami.
Rýč, 24.4.2018
Netuším, jaké přesně máte rýče, nicméně já mám klasický mírně do špičky a rozhodně mi nic nesklouzává. Menší kořeny bez problémů přesekávám rýčem a na větší si beru sekeru.
Rajčata a papriky, 22.4.2018
Na výšce až tak nezáleží. Jsme v menší dolince ve 400m, a průběh mrazíků na jaře má vždy stejný typický průběh - po 21h studený vzduch rychle steče, a prostě mrzne. A to až do 7 ráno. A můžu se stavět třeba na hlavu, tak dlouhou dobu žádné opatření... celý příspěvek >
Rajčata a papriky, 22.4.2018
Potíž je, že chladný vzduch kolem neproteče. Pokud mrzne, tak u nás celou noc. Cca od 21 do 7 ráno. Kýbl ochrání tak hodinu, nikoli 10 hodin.
Rajčata a papriky, 22.4.2018
No jasně, kybl přiklopený kyblem ochrání před mrazem...  A jak by to asi tak udělal - nějaká reakce mezi 2 kýbly, kterou vzniká teplo?
Mandloň záchrana, 20.4.2018
Nejsem žádný odborník, teprve začínám, ale z těch málo zkušeností, co mám, bych to tak udělal. Po pravdě - když mi u mladých stromků nevyrašily pupeny v horní části terminálu, nevyrašily pak ani později a terminál postupně odumřel. Odstranil bych... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika