Škůdce?



pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?)
9.5.2018 8:20

Ne. Vyzkoušel jsem Aversol (odpuzující nátěr), vyzkoušel jsem pachový ohradník (a to docela hustý), ani jedno z toho neúčinkuje, srna se vůbec nezdráhá jít až těsně k ošetřenému a okusovat.

Skončil jsem u ohrazení celého pozemku lesnickým pletivem, nyní mám klid.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
čmelda - (23) - 151.19 (?), 6.5.2018 12:14, zobrazeno: 2929x

Zdravím všechny nadšene zahradkáře,

již několikrat po sobě se mi na švestce Gabrovské objevilo tohleto poškození výhonu a takové zasýchaní větviček (viz foto). Myslíte že to je nějaký škůdce? Mechancky na to snad nikdo nešahá, stromky jsou daleko od domku. Větší starost mi děla jakobý nekroza těch větviček, normálně se loupe kůra. Podezíram sucho, nebo něco s kořeny, ale stromek je poměrně pevný a stabilní. Máte někdo podobnou nepříjemnou zkušenost? O pár metru dále stojící jiná odrůda je OK.

Foto stromku
Foto stromku
Foto2
Foto2
Foto3
Foto3
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 6.5.2018 13:05

Ani sucho, ani choroba, škůdce ano spíše záškodník, jednoznačně záměrné - celkem čerstvé, mechanické poškození.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
čmelda - (23) - 151.43 (?), 6.5.2018 15:23

taky to tak vypada, ale neumím si představit kdo by to záměrně lámal... nějaci ptáci? Přidám fotku kde je vidět poškození pupenu, pupeny sjou jakoby vylomeny nebo užrané či co.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 18.62 (?), 6.5.2018 15:34

Srna?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 6.5.2018 15:39

Srna nemá parohy. Dělá to na 90% srnec.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 6.5.2018 19:15

MV. má pravdu, snad bych nějaké procento ještě přidal. Jestli jsou okousané konce větviček (ve výši dosahu tlamy) je to stovka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 145.130 (?), 9.5.2018 8:06

Děkuji za typ, to by skutečně mohlo být. Pár dní zpět při cestě do práce jsem viděl srnu (nebo srnce) jak se promenáduje uprostřed vesnice! Co se s tím dá dělat? Zatím jsem zabalil poškozené do pletiva, budu doufat že se to nějak zahojí. Neexistuje nějaká ochrana proti nim ve formě odpuzovaču? Všude spousta čerstvé trávy, a oni se rozhodnou dát si nášup na mladých stromkách.

S pozdravem

Radim

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 9.5.2018 8:20

Ne. Vyzkoušel jsem Aversol (odpuzující nátěr), vyzkoušel jsem pachový ohradník (a to docela hustý), ani jedno z toho neúčinkuje, srna se vůbec nezdráhá jít až těsně k ošetřenému a okusovat.

Skončil jsem u ohrazení celého pozemku lesnickým pletivem, nyní mám klid.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika