Příspěvky uživatele - pkovarik

Moniliový úžeh a hniloba peckovin 2018, 17.4.2018
Píšete "tento postrik je pry velmi dulezite udelat" a v druhá části věty "sypat co nejmene chemie a strikat jen kdyz je to nutne". Takže stříkat nebo nestříkat? Popravdě nerozumím, k čemu je tento jarní postřik vhodný ba nutný - zatím jsem nikdy... celý příspěvek >
Hnojení rajčat dolomit. vápencem?, 17.4.2018
Vyfoťe, pak lze řešit dál. Jedna odrůda rajčat mi dělá prohnuté listy dolů, jakoby zvadlé, ale to asi nebude váš případ. Pokud je máte různě pokroucené, je to způsobené herbicidem v substrátu. Viz. např. obrázek.
Rajčatový hokus pokus - průběh, 17.4.2018
Zmiňujete se o úvahách o přitápění při nočních teplotách pod 8°C. Já jen reaguji, že takové noční teploty mám větší část května a rajčata bujně rostou, že to opravdu není nutné řešit, dokud nemrzne, a denní teploty jsou běžné květnové teploty.
Rajčatový hokus pokus - průběh, 17.4.2018
Nerozumím, co řešíte - jaképak přitápění, když nemrzne?  U nás bývá na jaře po výsadbě v květnu často v noci jen pár stupňů nad nulou, přesto rajčata rostou bezchybně.
Papriky - nemoc, 17.4.2018
Ano, potvrdím, přemokření. Není to na závadu.
Postřik proti vlnovníku/hálčivci hrušňovému, 16.4.2018
Jasně, však já taky. Dostal jsem je jako bonus na hrušni Jana z Uherského Ostrohu. Na hrušni Williamsova zase virózu - nádory na kořenech. Jsem docela naštvaný, že něco takového (podzim 2016) mají tu drzost podávat, ačkoli si nákaz museli být vědomi.... celý příspěvek >
Postřik proti vlnovníku/hálčivci hrušňovému, 16.4.2018
No, on ten stromek byl napadený už vloni po vysazení. Dal jsem na několik zkušeností diskutujících, kdy jim roztoč následný rok po vysazení sám zmizel. Takže hádám, že u mě nezmizel. Nicméně můžu pár dní počkat a uvidím, jak se to vyvine. Oba... celý příspěvek >
Postřik proti vlnovníku/hálčivci hrušňovému, 16.4.2018
Jaký je účinný postřik proti vlnovníku/hálčivci? (na mladé hrušni jsou rašící sbalené listy červeně puchýřkaté) Magus 200 SC ani Sanmite 20 WP jsem v nabídce prodejců už nenašel. Lze použít např. přípravek proti sviluškám - Nissorun 10 WP,... celý příspěvek >
Nepěkné květy broskvoně, 16.4.2018 Obsahuje fotku
Některé broskvoně mají takové jakési méně vzhledné květy, než jiné, které kvetou pěkně. Každý sem dává fota výstavních květů, tak se ptám, zda je v pořádku, že některé broskvoně (každoročně) mají odlišné, ošklivější květy? Viz. foto.
Nahuštěné pupeny na letorostu, 16.4.2018 Obsahuje fotku
Tak aktuální stav při rašení, viz. foto - skutečně se jednalo většinou o květní pupeny. Předpokládám tedy, že vhodný postup je všechny květy zlikvidovat a nechat pořádně vyrůst nové výhony.
Co je to?, 16.4.2018
Lilek to není, není tak chlupatý. Dnes jsem si to byl porovnat s mými předpěstky, a na 90% se jedná o mochyni (peruánskou). Moje vypadají úplně stejně jak na vaší fotce.
Sekacka pro 63 letou matku, 16.4.2018
Bezva, tak to se shodnem. Dělám to stejně - na zahradě dávám trávu na kompost a trávník stále zatím prosperuje, nicméně v sadu, který je výrazně větší, trávu samozřejmě nechám ležet. A i o tom byl původní příspěvek tazatele - šlo o poměrně velkou... celý příspěvek >
Sekacka pro 63 letou matku, 16.4.2018
A to je přesně to, o čem mluvím - "nemám rád" - ale chci, aby to děti udělali za mě přesně podle mých představ, a nikoli tak, aby to bylo funkční. A ta zbytečná řádně nezdůvodněná piplačka navíc je to, co děti příště od případné pomoci spolehlivě... celý příspěvek >
500 m.n.m - jaké jabloně vysadit?, 16.4.2018
Ne. Ve větší nadmořské výšce je rašení opožděno, takže v pořádku. Jarní mrazíky jsou problém v dolinách. Naopak sady na kopcích jsou ve výhodě.
Sekacka pro 63 letou matku, 16.4.2018
1. Doporučuji WEIBANG WB 455, jsem s ní velmi spokojen, žádný problém. 2. Mulčování je samozřejmě možné vždy. Pokud se to paní pouze vzhledově nelíbí, pak to je pouze její osobní problém a není nejmenší právo hanit její děti. 3. "Vzorný... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika