Rajčatový hokus pokus - průběh



Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 173.17 (?)
17.3.2018 18:34

Ano, doporučil jsem Milanovi, aby si ve svých podmínkách na nějakých levných semenech vyzkoušel jak mu ty sazenice porostou. Nepředpokládal jsem, že bude tyto rajčata intenzivně přisvěcovat a bude se je snažit dotáhnout v podmínkách bytu až do nějaké úrody. V určitém momentu jsem ztratil přehled o všech jeho rostlinách, chtělo by to asi nějakou tabulku, kde by byly údaje jak se jednotlivé rostliny vyvíjely a vyvíjejí. To je jeden z důvodů, proč se už do diskuze nezapojuji. Druhým důvodem je to přisvěcování, nemám zájem masivně přisvěcovat své sazenice, když mně v pohodě rostou při denním světle i v době krátkého dne. Pokud bych přisvěcoval, tak jen v případě, že bych chtěl urychlit vývoj sazenic nebo urychlit jejich kvetení (spolu se zvýšením teploty) těsně před výsadbou ven. To letos vzhledem k tomuto ochlazení nepřipadá v úvahu. Moje rostliny mají při výšce 25-35 c m (dle odrůdy) 12- 14 listů a 1-3 květenství. První květy se rozvily na Stupickém a na Sarayev Shtambovyi. Loni jsem sázel rajčata 21.3., letos to bude asi po 31.3., ale rostliny budou v pokročilejším stádiu (kvetoucí, s nasazenými malými plůdky, atd.). Tento můj projekt je úplně něco jiného než hokus- pokus Milana, který už si žije svým vlastním životem a nemám k němu co dodat.

           Vladimír

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  36,  37,  38,  39,  40  >   
      
VASEK5 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (198) - 33.3 (?), 17.3.2018 15:10

Pane Milan sledoval jsem vase prispevky leden unor     nebudu se k tomu vyjadrovat usudek jsem si udelal sam vasi  obdivovateli pan vladimir a pani E T kteri vam fandili a podporovali   - jak je to dobre ze tak brzy vysevate rajcata    vam ted neodpovidaji        ze by je to uz nezajimalo    vasek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
JKo - (26) - 167.70 (?), 17.3.2018 17:22
Tak me to treba zajima. Sam experimentuji s tim, kdy rajcata vysit a jak jim svitit, takze se mi libi, ze to pan Milan tak barvite popisuje. Ano, zasel to moc brzo, ale pokud vim, tak to byl zamer, jak rika hokus pokus, zkouska, co to udela. Mne to prijde zajimavy. Co mi naopak zajimavy neprijde je vas prispevek, kde “se k tomu nebudete vyjadrovat”. Tak se prosim nevyjadrujte, pokud nemate nic vecneho, cim prispet do diskuse. Kazdy chape, ze vam Milanovy pokusy prijdou jako blbosti, ale cist vas to nikdo nenuti. Je tu spousta jinych vlaken. Pripadne si muzete zalozit vlastni. JKo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Maty3 - (11) - 189.13 (?), 17.3.2018 17:47
Pane Vašku, nenapadlo vás například, že na začátku měli diskutující třeba spousty otázek, protože je to opravdu takový pokus a teď je už poměrně vše jasné.Rajčata se vyvíjí normálně, protože pan Milan jim na to udělal umělé podminky a prostě teď už byť bez otázek sledujeme jak se hokus pokus daří dál. Já třeba osobně jsem do tohoto vlákna sice nepřispěla, za to zvědavě čtu každé pokračování pana Milana. A co vím, tak vámi zmiňované účastníci diskuze si povídají s Milanem na jiných vláknech tohoto fóra, takže nevím, kam jste tím příspěvkem mířil. Třeba vy jste možná profesionální zahradník/pestitel a všechno už znáte, za to my jsme jen hobby nadšenci a rádi od vás ocenime nějaké zkušené rady, než rypani (omlouvám se pokud jste to tak nemyslel)... s pozdravem M
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
VASEK5 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (198) - 33.3 (?), 17.3.2018 18:15

Ano mate pravdu neuvedomil jsem si ze je hodne zacatecniku kteri se zajimaji opestovani rajcat a kazda rada je jim dobra proto se omlouvam panu Milanovi i ostatnim kterym se to dotklo nemyslel jsem to ve zlem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Maty3 - (11) - 189.13 (?), 17.3.2018 18:22
To je od vás hezké. Stejně jsem četla mezi řádky, že to nemyslíte tak jak to vyznělo 😉 ani já to nemyslela zle, jen bych nerada, aby pan Milan ztratil motivaci ve svém experimentu. Hezký večer
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (741) - 95.36 (?), 17.3.2018 19:09

Pane Vašek, p. Milanovi odpovedám na jeho otázky cez súkromné správy, myslím, že jeho rajčinám sa darí a nepodceňovala by som žiadne začiatočnícke pokusy. Že niekto vysieva rajčiny skorej, nemusí viesť k neúspechu. Síce platí  - Kto nič neskúša, nič nepokazí, ale známy Churchillov citát: "Úspech je schopnosť kráčať od jedného nezdaru k druhému a nestratiť nadšenie" je viac než pravdivé a vždy aktuálne. Eva T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 138.209 (?), 17.3.2018 20:34

Možná vy jste v kontaktu a v obraze, já už jsem se taky ztratil a nerozumím, čeho vlastně chce Milan dosáhnout. Pochopil jsem, že chtěl vyzkoušet, zda je možno s přisvicováním vypěstovat brzké sazenice. Nicméně jsem taky pochopil, že s nimi má velké problémy, už jsou příliš velké a nemá je jak dál pěstovat. Přitom skleník nemá a ven půjdou až za 2 měsíce. V tuto chvíli mi uniká, jak to bude pokračovat - předpokládal bych, že pokus je úspěšně u konce a sazenice předpěstované. V tuto chvíli bych asi vše zrušil, zasel semínka a vypěstoval si sazenice na sadbu po zmrzlých. Jinak si nějak nedokážu představit, jak chce rajčata 2 měsíce udržet a až pak je sázet ven.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 6.138 (?), 17.3.2018 23:01

Petře, to rád vysvětlím. Prvotní záměr byl, a stále je, se naučit co nejvíc o metodách, zádrhelech a chování rajčat v podmínkách "obráceného skleníku": teplo zaručeno, světla pramálo a vlastně o pěstování rajčat vůbec. Můžu říct, že jsem začal tak brzy, abych to stihl do té, Vámi zmiňované, setby semínek pro sadbu na ven. A tenhle záměr se fakt daří, nebudu skromný, na 100%. Právě proto, že a) spoustu lidí mi dobře poradilo a radí b) zkouším všechno, co jde, někdy i věci, nad kterými zkušení trochu trnou hrůzou. A ten vedlejší, ale ne nedůležitý, cíl je mít vlastní rajčata co nejdřív. Když mrknu na své plody, nevidím důvodu, proč by se nemohl podařit. Otázkou stále otevřenou je, zda budou chutná. Na to odpoví až čas. Tajně - fuj, teď jsem to zveřejnil - doufám, že při vysazování sazenic ven v půli května budu svačit chleba s máslem a k němu své rajče. Není to krásná představa?

Dalším důvodem pro brzký začátek byl můj plán nařízkovat plísniodolné odrůdy, které jsem horko těžko získal z Anglie díky svým přátelům. A za nemalý peníz. Tenhle záměr taky vychází až nad očekávání dobře (zaťukal jsem na dřevo). Z 5 semínek Crimson Crushe už mám 15 řízků a budou i další na rozdávání, takže semínka ušetřím na příští rok. A ze 3 Mountain Magic - pořádně vyšel jen jeden - už mám 4 řízky a další dva jsou v naději.

Ano, s jídlem roste chuť a tak se původní, poměrně skromný, hokus pokus "malinko" rozrostl. Mým problémem je měkkosrdcatost: nemám sílu vyhodit i vyložené nepodarky. Takže jedna každá rostlinka, jakkoliv nadějná či beznadějná, má u mne zaručeno dožití do přirozené smrti - zatím se k ní žádná nedopracovala. Ale to hlavní je, že mne řešení Nerudovského problému "Kam s ním?" hrozně baví.

A proč to všechno zveřejňuju? Protože by se mohl najít novopečený důchodce, který také potřebuje najít si náplň života jako já. Takže trochu prošlapávám stopu. Nebo si to alespoň myslím.

Hezký den.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 173.17 (?), 17.3.2018 18:34

Ano, doporučil jsem Milanovi, aby si ve svých podmínkách na nějakých levných semenech vyzkoušel jak mu ty sazenice porostou. Nepředpokládal jsem, že bude tyto rajčata intenzivně přisvěcovat a bude se je snažit dotáhnout v podmínkách bytu až do nějaké úrody. V určitém momentu jsem ztratil přehled o všech jeho rostlinách, chtělo by to asi nějakou tabulku, kde by byly údaje jak se jednotlivé rostliny vyvíjely a vyvíjejí. To je jeden z důvodů, proč se už do diskuze nezapojuji. Druhým důvodem je to přisvěcování, nemám zájem masivně přisvěcovat své sazenice, když mně v pohodě rostou při denním světle i v době krátkého dne. Pokud bych přisvěcoval, tak jen v případě, že bych chtěl urychlit vývoj sazenic nebo urychlit jejich kvetení (spolu se zvýšením teploty) těsně před výsadbou ven. To letos vzhledem k tomuto ochlazení nepřipadá v úvahu. Moje rostliny mají při výšce 25-35 c m (dle odrůdy) 12- 14 listů a 1-3 květenství. První květy se rozvily na Stupickém a na Sarayev Shtambovyi. Loni jsem sázel rajčata 21.3., letos to bude asi po 31.3., ale rostliny budou v pokročilejším stádiu (kvetoucí, s nasazenými malými plůdky, atd.). Tento můj projekt je úplně něco jiného než hokus- pokus Milana, který už si žije svým vlastním životem a nemám k němu co dodat.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 6.138 (?), 17.3.2018 23:12

Evi a Vladimíre, nebojte se, zastal jsem se vás obou a Vaškovi všechno vysvětlil. Ale poslal jsem to soukromně. Nějak mi to přišlo vhodnější.

Díky moc.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  36,  37,  38,  39,  40  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika