Rajčata pro sezónu 2015



   Předchozí příspěvky  |  <  41,  42,  43,  44,  45  >   
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 173.17 (?) 
9.5.2015 8:37

Je pochopitelné, že každý máme jiné podmínky a podle svýc h zkušeností se řídíme. Já jsem si s tím vyhledáváním ověřil, že moje paměť není až zas tak dobrá. Dokonce bych se hádal, že ten mráz toho 18.5.2012 byl v roce 2013. Tehdy jsem sázel rajčata až 19.5. a byla to moje asi nejmizernější sezóna, protože od toho 19.5. celý měsíc nepršelo. Možná bych tehdy udělal lépe, kdybych ty sazenice měl již okolo 10. května vysazeny a něco na ně přes tu jednu noc hodil.

                          Vladimír                 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 9.5.2015 10:23

Já jsem včera sundal z pařníčku horní okna a začínám rajčata i papriky otužovat. Rajčata jsou vysoká do 20 cm. Papriky už mají papriky. Chci sázet asi za týden. Vše jen ven... A pozor na sv. Urbana, studeného pána.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 142.1 (?), 9.5.2015 14:05

Bylo to 2012. Toho dne jsem vezla tatínka na operaci oka do Třebíče na šestou hodinu. Čidlo na autě ukazovalo celou cestu od -1 do -3 st. C. Odpoledne po příchodu z práce jsem sčítala na zahradě škody.  Jiřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kastef 1975 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (305) - 138.131 (?), 10.5.2015 7:28

jo bylo to 2012 já zas běhala s plachtou na auto a zakrývala moře okurek a cuket, bylo mínus 4...naštěstí rajčata z časových důvodů byla ještě doma a papriky ten rok sme nepěstovali.Ale namrzly třešně, opadl rybíz...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
honzel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (134) - 32.6 (?), 9.5.2015 10:19

Sledování modelů mi přijde v poslední době jako zoufalství, a to se přiznám, že to taky dělám. Přijde mi, že počasí je značně nestabilní, modely dělají na delší období skoky na obě strany klidně dvakrát za den. Zatím nevidím vyhlídku na nějaké stabilně teplejší počasí. Proto vše řeším tak, že buď to půjde přikrýt a nebo mám zálohy, kdyby něco odešlo. Pro rajčata považuji za výbornou variantu řízky ze zálistků, které dělám už několik týdnů z rajčat ve skleníku. Spousta toho nižšího lze zakrývat textiliema apod.. Čekat by šlo i na malé zmrzlé a na jiné věci, jak je výše uvedeno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 5.181 (?), 9.5.2015 22:11

ja som zariskoval a vcera dal von

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kastef 1975 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (305) - 138.131 (?), 10.5.2015 7:39

já mám rajčata ještě doma a ve foliáku v kelímcích/ krom těch co sem už osazela ve foliovnících koncem dubna/,letos ta moje přísada rajčat slabota, z toho bytu to nestojí za nic, tak ty horší sou v bedně v kelímcích u dveří foliáku a už se zlepšily.K vysadbě budou slušná po zmrzlících.Jinak mám velké početní rezervy plus mi dnes nabídl kamarád přebytky, takže kdyby byla nějaká úhona mám dost na doplnění.Papriky sou už ve foliáku týden a venku od včera, dnes půjde něco do kyblů.Jinak-mám ještě přes 20 paprik v záloze doma takže kdyby zmrzly nebo se polámaly, mám na výměnu-i když už to nejsou tak pestré odrůdy, spíš co mi zbylo nebo méně oblíbené odrůdy, ale měla bych co vysadit.Okurky budou předpěstované akorát po zmrzlících, ted na tom místě mám salát a nádherné ředkvičky, takže to vyjde akorát dotrháme a okurky budou na vysazení-zatím sou ještě malé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 173.17 (?), 10.5.2015 7:53

Pokud si dobře pamatuji, tak tehdy se jim ta předpověď mrazu na 18.5.2012 dokonale povedla. Museli to předpovědět hodně dopředu, protože já vysazuji rajčata vždy okolo devátého května a ten rok jsem nic nesázel i když přísadu jsem měl už hodně velkou. Letos v žádné předpovědi takové ochlazení nevidím i když člověk nikdy neví.

                    V ladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
honzel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (134) - 32.6 (?), 10.5.2015 9:41

Tak zatím vypadá nejhůře zítřejší ráno. Při zemi by to na nulu nebo lehce pod ní jít mohlo. Pro jistotu přikryji teplomilné..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Taatiaanaa - (13) - 145.55 (?), 10.5.2015 13:44

Nedalo mi to a polovinu sazeniček mám již také v záhonu, rovných 56. Nevím jak se mi to povedlo, stále jsem plánovala, dokupovala semína a i pár rostlinek až se mi to nevešlo na okna. Na zahrádku dojíždím, takže jen tak vyběhnout a přikrývat před mrazíkem u mě nejde. Prostě letos zmrzlí nebudou :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  41,  42,  43,  44,  45  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika