Příspěvky uživatele - honzel

Rady pro absolutního začátečníka, 28.3.2016
Pod takto velké nádoby lze natáhnout jezírkovou fólii a jen je potřeba zajistit zvýšení jejích okrajů např. podložením latěk. Lze tak mít jednu obří "podmísku" pod větším počtem nádob. Pak můžete použít odtokové díry ve dně nádob a po vytvoření... celý příspěvek >
Hokaido - z vlastních semen, 6.3.2016
Děkuji za odpověď. Nějak mlhavě jsem to takto bohužel očekával. Vzpomněl jsem si, že takto nevyzpytatelně se chovají myslím semena z hybridních odrůd, i když jsou z jednoho plodu.
Hokaido - z vlastních semen, 6.3.2016
Nerozumíme si. Každý následující rok bych používal semena z původního plodu (např 5-7 let do ztráty klíčivosti). Takže pokud by ke křížení došlo, nastalo by pouze jednou u onoho výchozího plodu, nikoliv každoročně. Křížení u dalších plodů mně již... celý příspěvek >
Hokaido - z vlastních semen, 6.3.2016
K tématu mám následující dotaz. Uvažoval jsem, že z loňského nehybridního hokkaida odeberu semena. Předpokládám, že nemohu vyloučit křížení. Pak zkusím některé z nich zaset a v případě spokojenosti s úrodou bych v dalších letech použil další semena z... celý příspěvek >
Méně časté druhy tykví - pěstování, skladování, využití, 13.1.2016
Pěstoval jsem v minulém roce dvě rostliny Lunga di Napoli. Podařil se ale jen jeden plod, je ale pěkný, asi 40 cm dlouhý. Neví někdo prosím, jak dlouho jej lze skladovat? Třeba ve srovnání s nějakými jinými druhy. A ještě mám jeden dotaz.... celý příspěvek >
Hokaido - dlouhodobbé skladování, 10.1.2016
Za posledních několik roků, co je pěstuji, skladuji v nadzemním suchém sklepě. V zimě tam je okolo 10 ºC, vlhkost asi 35%. Pravidlem bych řekl, že je to, že největší odpad je zhruba do Vánoc a pak se to poměrně stabilizuje Letošní sezóna je... celý příspěvek >
Hokkaido - uhnívání plodů, 26.7.2015
Tak mohu po týdnu říci, že to byl asi problém přílišného množství skoro zralých plodů, kdy rostliny nedokázaly živit nové plody. Násada nových není závratná, ale jsou krásně lesklé žluté (u oranžového hokkaida) a v pořádku.
Hokkaido - uhnívání plodů, 24.7.2015
Cukety mi vydrží většinou do Vánoc. Patizony do příští sklizně a i podstatně více, ale jsou pak hodně tvrdé. U cuket je kolem Vánoc už slupka taky hodně tvrdá, takže je to trochu pracnější ji oloupat, spíše okrájet. Obecně je pak různé procento... celý příspěvek >
Hokkaido - uhnívání plodů, 19.7.2015
Nevím, nikoho nepřesvědčuji, že je to jediná cesta. Jen uvádím, co používám a dělám to tak i s cuketami a patizony, přičemž sklizeň začíná kolem poloviny července. Možná nikdy nebylo slunce v takové síle 14 dní v kuse a ani podle mě nebude teď. Na... celý příspěvek >
Hokkaido - uhnívání plodů, 19.7.2015
Nepamatuji za ty roky, co je pěstuji, že bych měl tyto problémy. Pak je skladuji často do další sklizně, což se u Hokkaida téměř všude uvádí typicky tak do února.Cituji ze stránek pana Kvapila: "Většina tykví musí po sklizni několik týdnů... celý příspěvek >
Hokkaido - uhnívání plodů, 19.7.2015 Obsahuje fotku
Děkuji za Vaše odpovědi. Ještě mě napadá nadbytek nějakého prvku, který blokuje prříjem jiného, v tomto případě asi draslíku. Např. nadbytek dusíku prý silně blokuje příjem draslíku. No každopádně jsem doufám rostlinám ulevil sklizní, i když jindy... celý příspěvek >
Hokkaido - uhnívání plodů, 19.7.2015
Největší část, tj. 9 rostlin mám na kopci vytvořeném z kompostu, dřevěného popela a dvou vozíků koňského hnoje. Nahoře je pak vrstva obyčejné zeminy. Šlahouny plazícící se dolů mají možnost kořenit a taky ji někde využívají, ale s vodou to tam asi... celý příspěvek >
Hokkaido - uhnívání plodů, 19.7.2015
Setkávám se v posledních dnech s následujícím problémem. Už desítky nahnilých plodů jsem musel utrhnout. Jsou ve velikosti asi 3 až 10 cm a vyskytují se na všech možných stanovištích. Přitom na rostlinách jsou už jakž takž ke sklizni i velké plody.... celý příspěvek >
Zerou indicti bezci mandelinky z brambor?, 29.6.2015
Do volného prostoru, kde mohou lovit, jsem je pustil asi ve 2,5 mesících. Hlavně je důležitá nějaká nádoba s vodou, kterých jsem rozmístil po zahradě asi 5 a hlídám, aby tam voda byla a byla pokud možno čistá. U většiny měním vodu denně. Do jiné... celý příspěvek >
Zerou indicti bezci mandelinky z brambor?, 29.6.2015
Děkuji. Ano, to krmení s vodou dávám do míst, kde si přeji jejich ostrahu a funguje to celkem dobře. Jen ty brambory jsou zatím asi příliš daleko, asi 40 metrů a na tuto tůru se mi je nepodařilo nasměrovat. Myslím, že asi pomůže postupné... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika