Rajčata pro sezónu 2015



   Předchozí příspěvky  |  <  46,  47,  48,  49,  50  >   
                     
vvverka - (1) - 114.253 (?) 
14.5.2015 22:05

Právě začínám vysazovat rajčátka do foliáku, jsou už pěkně rostlé, některé mají 20-30cm, Pro letošek jsem vybrala tyto odrůdy:

Keříčkové: Ailsa craig, Sub arctic plenty, Yellow cherry.

Tyčkové: Tigerella, Black prince, Garden peach, Citronové, Mirabelle blanche, Pomerančové, Brutus, Hildares, Chico rosso, Bejbino, Marmande.

Z minulého roku mám nejlepší zkušenost s rajčerem pomerančovým, z kterého jsem si odebrala semena a zasela i pro letošek, klíčivost cca 95%

Veliké velmi sladké, sytě oranžové hutné plody krémovité chuti, takové vyhledábám :) Porost vypadá vyrovnaně, takže nejspíš to F1 není, ale uvidíme v létě...

Citron má sice duté plody, ale jinak jsem si jej oblíbila pro jejich tvar, ale klíčivost semen byla velmi slabá, mám všehovšudy jednu sazenici :D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 210.53 (?), 14.5.2015 22:13

Dobrý den, je možné, že už mám na rajčatech ve foliáku plíseň bramborovou? Rajčata tam jsou zasazena teprve 9 dní. Snažím se větrat a nezalívat na list. Dá se to jestě nějak zachránit, nebo je postřik již zbytečný?


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 173.17 (?), 15.5.2015 6:12

Plíseň bramborovou na listech rajčete jistě nemáte (není to možné). Podle obrázku bych si tipnul, že máte rajčata trochu popálená od slunce (obdobně jako když své bílé tělo vystavíte prvnímu jarnímu slunci). To se spraví, nové listy by měly být bez závad.

                          Vladimír. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 15.5.2015 7:04

Dnes v HK na domě +6°C. Teploměr na trávníku jsem musel oškrábat od ledu. Bylo -0,5 °C.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 254.91 (?), 15.5.2015 7:28

Svitavy 7.00hod, buničina na záhonech úplně tvrdá a všude bílo.Auta namrzlá, přitom teploměr na zemi ukazuje +1??? Doufám, že merunky a broskve to nepoškodí. Ještě bude asi hůř v pondělí... Míla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 103.2 (?), 15.5.2015 7:40

tak vazeni, myslim, ze dnesni predpoved se meteorologum velmi nepovedla, puvodne melo byt 9-10st, aspon u nas, nakonec me vzbudila sms z foliaku ve 3hodiny že tam je 4.9st, takze jsem radsi nakryl venku vyklicene okurky a mudouly, nakonec nemrzlo, ale jsem rad, ze jsem rajcata nevysadil a termin v pondeli se zda byt nejvetsi jistotou

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
honzel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (134) - 32.6 (?), 15.5.2015 8:17

Na zahradě jsem měl dnešní minimum -0,9ºC. Ve 4:15 jsem se díval na teploměr za oknem, kde bylo 4,6ºC a na zahradě v tuto chvíli bylo -0,7ºC. Přitom vlhkost vzduchu 99%. Zdá se, že rajčata a ani jiné rostliny to nepoškodilo, ale čerstvá výsadba ze skleníku ven by asi moc dobře nevypadala. Té vysoké vzdušné vlhkosti přikládám záchranné účinky. Tak ještě to pondělí, to se podle modelů ještě dnešek zopakuje. Lépe řečeno, myslím to tak, že do modelů zavádím své korekce na základě pozorování, jak se počasí chová na zahradě ve srovnání s jejich výstupy. Vím, že často musím ráno odečíst několik stupňů, odpoledne u některých modelů naopak přidat. Další typický příklad - pokud během večera klesla teplota z 10 na 4 ještě před půlnocí, je jasno a bezvětří a není očekáván příchod oblačnosti, nevěřím pak absolutně nějaké konkrétní předpovědi, která na ráno uvádí minimum +8, tam je to zcela mimo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 243.114 (?), 15.5.2015 11:07
Máme odpozorováno, že teplota od půlnoci klesne tak o 4 - 5 stupňů, nejnižší je těsně před východem slunce.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 158.12 (?), 18.5.2015 14:27

Dobry den, bydlim v Brne. Dnes navecer vysadim rajcata ven. Predpov3d hlasi dost destivo. Budete uz osetrovat proti plisni? Nebo je na postrik brzy?Dekuji Katka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
honzel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (134) - 32.6 (?), 18.5.2015 15:15

Obávám se, že s postřikama Vám neporadím, neboť asi 8 let už nepoužívám chemii. Nezkoušel jsem ale ani alternativy jako je přeslička, mléko apod.  Buď mám rajčata ve skleníku, kde se jim prakticky nic neděje až do října nebo mám venku divoká a nebo jsem smířen s tím, že venkovní prostě skončí koncem léta vlivem plísně. Výbroná ochrana proti plísni je stříška, např. když je možno vysadit rajčata ke zdi, nad níž přesahuje střecha domu. Tím Brnem jste mně připomněla, že z Brna je právě autorka knihy, po jejímž přečtení jsem s tou chemií skončil (Helena Vlašínová).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  46,  47,  48,  49,  50  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika