Rajčata pro sezónu 2015



   Předchozí příspěvky  |  <  41,  42,  43,  44,  45  >   
   
Jana V. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 96.243 (?) 
13.5.2015 20:39

Myslíte, že bude i něco z vytáhlých, hubených rajčat? Mám je už týden venku, ale některé jsou takové neduživé, dnes jsem jich i pár vyházela a koupila v zahradnictví sazenice a ty jsou teda nádherné. Bohužel takové odrůdy, jak jsem si vysela, v zahradnictví neseženu, tak je mi líto to vyhodit. Kdyby z toho ale nemělo nic být, tak bych je asi obětovala: o(Pro názornost přidávám fotku (Terenzo F1).



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
      
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 142.1 (?), 13.5.2015 21:39

Sazenice nemáte tak hrozné, bytové podmínky jim nesvědčí. Stav se liší okno od okna dle teploty místnosti, orientace okna... Sazenice by bylo nejlépe zasadit do země šikmo a část stonku zapustit do země. Na výsledné úrodě nemusí být nic znát. Nezoufejte. Jiřina 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
honzel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (134) - 32.6 (?), 13.5.2015 21:42

Viděl bych to spíše optimisticky. Když mají ty slabší sazeníce dobré podmínky (kyprou zeminu s živinama a dostatkem vláhy, dobré světlo i teplo), dovedou dělat divy. Asi před dvěma týdny jsem dal do skleníku do nádob zapomenuté takové slaboučké chudinky, kterí se trápily měsíce doma za oknem v malé nádobce všechny pohromadě a dnes to jsou pěkné sazeničky. Jen úroda je na nich trochu později než u těch velmi kvalitně vyvinutých, ale to bych viděl jako jedinou nevýhodu. Vytahané sázet šikmo a třeba i polovinou stonku do země, ale to asi víte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jana V. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 96.243 (?), 13.5.2015 22:08

Děkuji za povzbuzení, snad to zvládnou: o) Mám je zasazené co nejvíc do hloubky to šlo.Od spodu jim dost žloutly listy a opadávaly. Teď venku jsou zase asi popálené a trochu se jim kroutí vrcholky, ale doufám, že to nebude substrátem, spíše změnou klimatu, protože to měly i sazenice, které mi zůstaly v kelímcích. No příští rok to zkusím zase trochu jinak, chybami se člověk učí: o)))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
kastef 1975 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (305) - 138.131 (?), 14.5.2015 17:47

Tak přátelé, jak to vidíte s těmi mrazíky-u nás  /Kroměříž/ na víkend i pondělí už ty teploty hlásí jinak/ noc 7-8st/.Tak asi to o víkendu risknu/

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 227.223 (?), 14.5.2015 20:18

Také plánuji na víkend stěhování rajčat ven ze skleníku. Cukety zasadím ven asi za týden, zatím jsou ve skleníku a mají 4 listy. U nás v údolí Berounky n.v. 215m, už mrazy nečekám. Ráno je vetšinou přes 10°C a myslím, že to do víkendu pod 5°C nespadne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
honzel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (134) - 32.6 (?), 14.5.2015 21:11

Risk to podle mě trochu je. Hodně se dívám na tento model, který pro Kroměříž uvádí teploty podle obrázku v příloze. U mě u Pardubic to ukazuje zhruba shodně a mám zkušenost, že v části zahrady musím ještě odečíst asi 3 stupně. Ale k fatálnímu poškození podle mě by dojít nemělo.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 142.1 (?), 14.5.2015 21:20

Na dvorku u zdi již mám vysazeno, okurky a patizonky jsem dala na pole pod netkanku v úterý. Rajčata, která budu na poli bez krytí, půjdou ven v pondělí k večeru. Mám je ve skleníku a sazenice již hrají všemi barvami, ale ještě ty tři dny to vydrží.  Jiřina 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
honzel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (134) - 32.6 (?), 14.5.2015 21:27

Vy jste, jestli se nepletu na Vysočině, kde ještě nějaký stupeň je potřeba odečíst. Mně už se nechtělo dnes přikrývat, tak doufám, že cukety, patizony, pár odvážných rajčat  a hlavně hokkaida vydrží bez úhony.

Jinak momentálně je na zahradě 7 º C a do rána to bude stále padat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 103.2 (?), 14.5.2015 21:36

já si pockam do pondeli a pak to vysadim, tech par dnu hezky ve foliáku vydrzi urcite lip, nez kdybych je zitra vysadil, okres Bejrut.)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  41,  42,  43,  44,  45  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika