Rajčata do skleníku



vocho67 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (117) - 228.173 (?)
5.5.2013 21:48

Nechápu, čeho se bojíte. Podobné obavy jsou vhodné pro konečnou výsadbu ven. Nikoliv, pokud jde o skleníky. Budete-li čekat déle, tak skleník už v tu dobu na rajčata nepotřebujete.

Ve skleníku mám také vše, včetně melounů. Venku už je taky několik rajčat a zatím rostou.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 47.105 (?), 5.5.2013 12:40, zobrazeno: 14185x

Dobrý den chtěla jsem se zeptat není moc brzo na vysazování rajčat do nevytápěného skleníku? Budu vděčná za každou radu děkujii :D

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?), 5.5.2013 13:15

Většina z nás již má rajčata vysazená v nevytápěných sklenících. Obavy bych měla ve vyloženě mrazové kotlině.  J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
kastef - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 138.131 (?), 5.5.2013 14:23

taky už to mám ve foliácích, jsme ale 27Om.n.m-ovšem v údolí.kde bývá o něco chladněji, než v 1O km vzdáleném městě, vše je u nás o týden opožděné, když je u nás 3O cm sněhu, tak tam 5 cm, ale s deštěm je to opačně, ve městě a okolo ve vesnicích když leje, u nás nic, ale když něco přijde obyčejně to je hrůza, voda pak teče se svahů dolů, a máme vše zničené... tak doufám, že mi to něco nespláchne-toto ale tak spíš koncem května, začátkem června.Mrazíky ovšem míváme jen jednou za pár let.Letos si myslím, že to s těmi zmrzlími nebude tak hrozné, zatím to vypadá že nebudou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 5.5.2013 14:30

A ta vaše víra pramení z čeho?  Máte křišťálovou kouli? wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
kastef - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 138.131 (?), 5.5.2013 21:30

můj chlap koukal na jakousi super předpově´,navíc hlásí ochlazení až koncem května, no a to už určitě čekat nebudu.Za 15 let mi ještě nikdy nic nezmrzlo, když hlásí zimu, hodím plachty, v nejhorším a je to.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 5.5.2013 21:10

Moc brzy určitě není, já mám ve skleníku již i melouny a okurky. Rajčata-přísadu jsem dal do skleníku již zhruba před třemi týdny, před čtrnácti mě donutilo nádherné počasí dát ji ven do chladna. Skleník na rajčata bude hotov tento týden ale pokud bych rajčata do skleníku vysazoval, tak to udělám už někdy v půlce dubna-začátkem května.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vocho67 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (117) - 228.173 (?), 5.5.2013 21:48

Nechápu, čeho se bojíte. Podobné obavy jsou vhodné pro konečnou výsadbu ven. Nikoliv, pokud jde o skleníky. Budete-li čekat déle, tak skleník už v tu dobu na rajčata nepotřebujete.

Ve skleníku mám také vše, včetně melounů. Venku už je taky několik rajčat a zatím rostou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PeterNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (306) - 0.179 (?), 5.5.2013 22:33

Veľmi záleží od polohy, napr. u nás je už všetko (paradajky, papriky, cukety...) vonku na záhonoch. Vy ste vysoko, záleží aké veľké riziko u Vás hrozí. Ak máte zásobu priesad tak časť môžete vysadiť, a keď prežijú, budete mať úrodu skôr.

Peter, Nitra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 101.87 (?), 5.5.2013 23:20

Omlouvám se za trapný dotaz, ale je reálné (dřív to prostě fakt nešlo) když dnes zasadím semínka do substrátu doma za okno, že bych mohl cca za 14 -21 dnů přesadit do foliovníku a měl bych letos z toho nějakou úrodu...  nějak jsem nestíhal a navíc je to poprvý co mne to nějak "chytlo" to zahradniččení smiley  laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 6.5.2013 1:04

Kupte si sazenice u zahradníka nebo na trhu, z vlastního výsevu už byste toho moc nevypěstoval.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika