Příspěvky uživatele - vocho67

Melouny 2019, 16.4.2019
Zítra mám v plánu vysadit sazenice do foliovníku. Už není na co čekat.
Melouny 2019, 7.4.2019
U mě je 475 m.n.m. JČ. Pěstuji ve foliovníku, v posledních letech to jde i venku (výrazně pozdější sklizeň). Na to ale nespoléhám, proto foliovník. Zalévání není jiné než třeba u okurek. Sklizeň se dá počítat na metráky i při malém počtu rostlin.... celý příspěvek >
Melouny 2019, 19.3.2019
První kus sklízím koncem června, většinu od poloviny července. To je doba, kdy je na meloun největší chuť.
Melouny 2019, 19.3.2019
Podnož Sprinter je dobrá a na trhu nejdostupnější. Fíkolistou nedoporučuji, pro melouny nevhodná - nejen moje zkušenost. Dál je možný Centurion nebo Atlas od Sema. Na ty už je letos pozdě (Centurion už nemají, Atlas je, jenže, dodání chvíli trvá)
Melouny 2019, 12.3.2019
První roubované sazenice pro tento rok mám připraveny. Za 3 týdny, pokud počasí dovolí, půjdou do foliovníku. Letos jsem připraven lépe, už nechci propásnout nástup jara jako před rokem. Když máme to oteplování, je třeba ho využít!
Pěstování pod umělým světlem Hydroponics skleník, 12.3.2019
V poslední době jdou levně nakoupit LED na AliExpress.(COB LED Grow Light) Stačí jen přišroubovat na chladič a připojit šťávu. Drahá hotová svítidla je nesmysl kupovat. Pěstovat zeleninu přes zimu bude asi ekonomicky mimo ale jde to. Poved se mi... celý příspěvek >
Semena z Asie - neklíčí - likvidace na celnici?, 12.4.2018
Výsev jsem dělal několikrát s časovými odstupy (semena z balíčku postupně 3 krát, různé substráty nebo perlit). Teď už je vyseto vše co přišlo a výsledek opět špatný. Když vyklíčí jedo semeno melounů z balíčku, považuji to za úspěch. Prostě bída.
Semena z Asie - neklíčí - likvidace na celnici?, 4.3.2018
V posledních letech vždy na zkoušku objednám nějaká semena z Číny, vždy v originálním balení od výrobců, tak jak to známe u nás.Jde hlavně o melouny a rajčata. Jenže, semena neklíčí nebo jen vyjímečně. (pro pořádek uvedu, že semena koupená u nás... celý příspěvek >
Tomel - padání nezralých plodů - příčina/řešení, 18.11.2016
Takže, také malé zhodnocení. Ve skleníku z izolačního dvojskla na rostlině bujně roustoucí (odrůdaTipo), zůstal 1. plod, který dozrál. Během léta opadaly desítky plodů, jen ten 1 zůstal. Plod bývá velmi sladký bez problémů. To neplatí pro izolační... celý příspěvek >
Tomel - padání nezralých plodů - příčina/řešení, 29.6.2016
Je to poměr jednotlivých složek hnojiva.
Ranné rajče, 20.4.2016
Doplním výsledek pokusu u 70 denního keříčkového "Ultrarané" 30 dní po vyklíčení kvetlo, nějaký den trvalo, než se z květu tvořil úspěšně plod - dost jich opadalo -vydžel jen jeden plod. Včera, to je asi 100 dní po vyklíčení uzrál. Chuť... celý příspěvek >
Ranné rajče, 14.2.2016
70 Watt výbojkou, k tomu něco málo červená LED.
Ranné rajče, 13.2.2016
Pokus pod lampou, den 35, první květ. Máme tedy 35 dní na dozrání.
Tomel - padání nezralých plodů - příčina/řešení, 22.1.2016
Pořídil jsem si hydrogel, vyzkouším. Je to moc zajímavá látka. V popise je, že 1kg hydrogelu pojme 250 l vody. Nevěřil jsem, je to pravda.
Ranné rajče, 9.1.2016
Pokus pod lampou se 70 denní odrůdou zahájen. Rostlina vykoukla ze země.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika