Příspěvky uživatele - PeterNR

O jakou jde chorobu slivoně?, 25.9.2016 Obsahuje fotku
Aktuálna informácia po dvojtýždňovej neprítomnosti na záhrade: slivky zhodili už aj posledné listy, vyzerajú ako v zime. Na koncoch konárov sporadicky začínajú rašiť nové očká, bohužiaľ aj kvetné. Nedá sa to porovnať s rašením na jar, listy sú slabé... celý příspěvek >
Odhlučnění výfuku, 9.9.2016
Pardon, myslel som že chcete chrániť svoj sluch. Susedia sú predsa len ďalej od zdroja, tak snáď to vaše kosenie vydržia.
Odhlučnění výfuku, 7.9.2016
A vyskúšali ste už chrániče sluchu (tlmiče)? Ku krovinorezu je to podľa mňa základný ochranný prostriedok, spolu so štítom (či už v podobe plexi alebo kov. sieťky) na ochranu tváre.
O jakou jde chorobu slivoně?, 3.9.2016 Obsahuje fotku
Dobrý deň, slivky mi zhodili väčšinu listov. Plody opadávajú nezrelé. Pripájam foto listov. Vyzerá to na hrdzu sliviek. Pre istotu prosím o názor, je to skutočne hrdza sliviek? Ak by to bolo tak, tento rok už stromom nie je možné pomôcť. Ďakujem... celý příspěvek >
Rezistentne odrody meruňky proti mrtvici Alfons, Beta, Gama, 26.4.2016
Dobrý deň. Podľa toho, čo mi je doteraz známe, je apoplexia (mrtvica) marhúľ finálne štádium moniliovej infekcie, kedy huba prerastie do cievnych zväzkov, čím preruší tok miazgy, a tým spôsobí náhle uschnutie konárov, časti stromu resp. dokonca... celý příspěvek >
Moniliový úžeh a moniliová hniloba peckovin v roce 2015, 2.4.2016
Tak dnes som už postrek nestihol. Spúšťal som čerpadlá a uvádzal som vodovodný systém v našej ZO do chodu, tak ako každý rok, a skončil som po tme. Na postrek už nebol čas ani sily... Možno zajtra.  Horizon som u nás už nevedel zohnať.... celý příspěvek >
Moniliový úžeh a moniliová hniloba peckovin v roce 2015, 2.4.2016
Pekný deň všetkým. Marhule sú u nás v plnom kvete, ak nebude fúkať, večer bude vhodný čas na druhý postrek proti monilióze. Začali kvitnúť broskyne, postriekam rovno aj tie. Už som sa pomaly zmieril, že aj na druhý postrek použijem Signum. Ale... celý příspěvek >
Moj sklenik z CD profilov, 23.3.2016
Samozrejme je to na Vás, ja som sa len snažil poradiť. Vychádzal som z fotiek skleníka, ktorý je pomerne malý. Prečo rátate 1200 ks resp. 400 m? Pri kvapkovej závlahe rastlín pestovaných na záhone nemusí byť kvapkovač umiestnený pri každej rastline -... celý příspěvek >
Moj sklenik z CD profilov, 22.3.2016
Pardon, moja chyba. Kvapkovač na hadici dáva 2 l/hod, sú 3 na bežnom metri takže 6 l/hod/bm. Keď by vadila vlhkosť na povrchu, u koreňom sa dajú napichať kvapkovacie ihly.
Moj sklenik z CD profilov, 21.3.2016
Vy sám najlepšie poznáte svoje podmienky. Ja som len chcel poradiť. Ten Váš systém som totiž dakedy skúšal. Cez dierky bez odporu na začiatku hadice vyteká podstatne viac vody ako na konci. Dlhodobo to bude viesť k lokálnemu premokreniu. Aspoň keby... celý příspěvek >
Moj sklenik z CD profilov, 19.3.2016
Nápad s tými kanistrami je to dobrý, len prívod vody bude nerovnoverný. Ak máte v tej rúrke len navŕtané dierky, bude to na začiatku tiecť viac, na konci menej alebo vôbec. V hadiciach pre kvapkovú závlahu je tento problém vyriešený tak, že v každom... celý příspěvek >
Vliv podnože na chuť, 22.1.2016
Dobrý podvečer,  natrafil som na zaujímavý článok, v ktorom je popísané ako sa vzájomne ovplyvňujú podnož a vrúbeľ resp. očko. Priznám sa, neveril by som tomu že to je možné. Zaujímavé čítanie. Peter
Mulčovanie drevitou vlnou v jahodách, 16.10.2015
Požíval som slamu, piliny, aj hobliny.  Slama je super, netreba nič rezať, stačí rozložiť medzi jahodníky. Problém som mal so splavovaním zvyškov herbicídov, rastliny boli pokrútené, spomalený rast. Keď som začal zisťovať, čo môže byť... celý příspěvek >
Záhradkárska osada - čerpadlo pre rozvod vody, 24.8.2015
Ďakujem vám za názory. Nebudem teda experimentovať, radšej budem vyberať čerpadlo. S tým servisom to ešte preverím. A dám urobiť rozbor vody z tej studne, aby som vedel čo obsahuje. Keď sa to čerpadlo najbližšie zasekne, tak kúpim sacie... celý příspěvek >
Záhradkárska osada - čerpadlo pre rozvod vody, 21.8.2015 Obsahuje fotku
Dobrý deň. prosím o radu, ako zmenšiť usádzanie vodného kameňa v čerpadle v našej studni. Pred tromi rokmi sme zrealizovali nový systém na čerpanie vody v našej záhr. osade. Systém funguje dobre, ale pred pár dňami prestalo fungovať čerpadlo... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika