Rajčata 2017



PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?)
17.8.2017 14:09

Inu, každý máme jinou hubu, potažmo ústa. A polohu pěstování. Já Goldkrone preferuju oproti třeba Minigoldu, ten je taky kyselý. Gardenberry mám ale zatím jsem moc neochutnal tak nevím.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  51,  52,  53,  54,  55  >   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 196.17 (?), 17.8.2017 10:24

Rubinku mám i tady na Vysočině v 600m a to VENKU a je úplně stejně výborná jako v Pardubicích. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.76 (?), 17.8.2017 13:56

Strilo jsem vyřadil také, ale kvůli praskání plodů. Rubinku mám letos poprvé a také naposledy - chuťově mi nevyhovuje a plody jsou měkké a moc dlouho nevydrží, podobně jako Goldkrone. Vše zatím válcuje Gardenberry.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 17.8.2017 14:09

Inu, každý máme jinou hubu, potažmo ústa. A polohu pěstování. Já Goldkrone preferuju oproti třeba Minigoldu, ten je taky kyselý. Gardenberry mám ale zatím jsem moc neochutnal tak nevím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 196.17 (?), 17.8.2017 14:20

Kdo preferuje Goldkrone, tak tomu bude chutnat i Rubinka. Gardenberry a Tomatoberry mají stejný tvar plodu - jahoda. Dalo by se říct - taky špička.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 240.228 (?), 17.8.2017 15:34

Možná laicky se zeptám: není tomatoberry a gerdenberry totéž rajče? Asi dva roky jsem měla tomatoberry, pak napsali, že se přejmenovalo na gardenberry. Každopádně, komu jsem ho dala ochutnat, ho hodnotil jen a jen pozitivně, stejně jako já i nepraskání, pevnou dužinu, sladkou chuť. Pro mne zatím nej rajče, co jsem si na ujídání zasadila. Svůj výběr odrůd asi nechám na sweet aperitif, gardenberry, mandat a na normální rajčewink pro muže, kde si nevzpomenu na odrůdu - musela bych se kouknout vzadu do zahrady na cedulkusmiley Mámy sadí na sušení s.marzano gigante a také nadšené už pár let.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 196.17 (?), 17.8.2017 15:35

Dobrou alternativou ke Goldkrone je Sungold. Zhruba stejně velké plody nejsou žluté, ale oranžové a chuť je také nasládlá, ale zdá se aromatičtější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.7 (?), 17.8.2017 16:28

Vsetci chvalia tomatoberry ala gardenberry. Je to rajcina dobra na obcasne zacudovanie ohurenie ochutnavaca. Sladka skoro ako jahoda, ale plody malinke, chybaju aromy. V tom teple som natrafil na plod s miernym skvasenim. Na salat s mozarelou alebo bezny konzum sladka chut nevyvazi aromy a ine chute inych kvalitnych odrod. Preto u mna obycajne bejbino je lepsia rajcina ako tomatoberry. Jeden koren tomatoberry staci, je to ina chut a na spestrenie ok. Ale vo velkom by som ich nepestoval... nechutili by mi napr. ako priloha alebo v salate. Na stavu by asi boli ok, ale lyzica cukru to asi dorovna.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 162.177 (?), 17.8.2017 16:30

Mám 3ks Golkrone, všechny listy flekatý, žluté skvrny, teprve ted začínají zrát a snad nejslabší rostliny, nevím jestli je to špatnou várkou nebo je to normální. O chuti můžu říct jen, že není kyselé, něco jako Ildi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10095) - 196.17 (?), 17.8.2017 16:49

Pro mě je z odrůd Minigold, Ildi, Perun a Goldkrone rozhodně nejchutnější Goldkrone. Chutný je i ten Sungold. Růst Goldkrone je normální jako u jiných rajčat. Že jsou odrůdy Tomatoberry a Gardenberry jedno a to samé, tomu bych klidně věřil. Podle mě tam rajčatová chuť stále je, i když jsou sladší. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 240.228 (?), 17.8.2017 18:16

Samozřejmě jsou odborníci, co vyhledávají jen ta nejrajčatovatější rajčata a pak třeba já, koza mlsná, která má ráda sladká rajčátka, nemá ráda ta, co se do nich kousne a šťáva valí proudem po rukách a ta, co mají sice jemné chutné plody, ale tlustou slupku, která zůstává v puse. Muž si poručil: obyčejné rajčatovité rajče... vzal si ho dvakrát a od té doby se mi pase na gardenberrywink A úplně malé nejsou, určitě větší než většina cherry rajčátek. A když viděla teta ty vijany až po zem, málem padla do mdlob. Ne, vážně jsem s těmato nadmíru spokojená.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  51,  52,  53,  54,  55  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika