Rajčata 2017



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 196.17 (?)
17.8.2017 10:24

Rubinku mám i tady na Vysočině v 600m a to VENKU a je úplně stejně výborná jako v Pardubicích. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  51,  52,  53,  54,  55  >   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 196.17 (?), 17.8.2017 10:24

Rubinku mám i tady na Vysočině v 600m a to VENKU a je úplně stejně výborná jako v Pardubicích. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.76 (?), 17.8.2017 13:56

Strilo jsem vyřadil také, ale kvůli praskání plodů. Rubinku mám letos poprvé a také naposledy - chuťově mi nevyhovuje a plody jsou měkké a moc dlouho nevydrží, podobně jako Goldkrone. Vše zatím válcuje Gardenberry.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 17.8.2017 14:09

Inu, každý máme jinou hubu, potažmo ústa. A polohu pěstování. Já Goldkrone preferuju oproti třeba Minigoldu, ten je taky kyselý. Gardenberry mám ale zatím jsem moc neochutnal tak nevím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 196.17 (?), 17.8.2017 14:20

Kdo preferuje Goldkrone, tak tomu bude chutnat i Rubinka. Gardenberry a Tomatoberry mají stejný tvar plodu - jahoda. Dalo by se říct - taky špička.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 240.228 (?), 17.8.2017 15:34

Možná laicky se zeptám: není tomatoberry a gerdenberry totéž rajče? Asi dva roky jsem měla tomatoberry, pak napsali, že se přejmenovalo na gardenberry. Každopádně, komu jsem ho dala ochutnat, ho hodnotil jen a jen pozitivně, stejně jako já i nepraskání, pevnou dužinu, sladkou chuť. Pro mne zatím nej rajče, co jsem si na ujídání zasadila. Svůj výběr odrůd asi nechám na sweet aperitif, gardenberry, mandat a na normální rajčewink pro muže, kde si nevzpomenu na odrůdu - musela bych se kouknout vzadu do zahrady na cedulkusmiley Mámy sadí na sušení s.marzano gigante a také nadšené už pár let.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 196.17 (?), 17.8.2017 15:35

Dobrou alternativou ke Goldkrone je Sungold. Zhruba stejně velké plody nejsou žluté, ale oranžové a chuť je také nasládlá, ale zdá se aromatičtější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.7 (?), 17.8.2017 16:28

Vsetci chvalia tomatoberry ala gardenberry. Je to rajcina dobra na obcasne zacudovanie ohurenie ochutnavaca. Sladka skoro ako jahoda, ale plody malinke, chybaju aromy. V tom teple som natrafil na plod s miernym skvasenim. Na salat s mozarelou alebo bezny konzum sladka chut nevyvazi aromy a ine chute inych kvalitnych odrod. Preto u mna obycajne bejbino je lepsia rajcina ako tomatoberry. Jeden koren tomatoberry staci, je to ina chut a na spestrenie ok. Ale vo velkom by som ich nepestoval... nechutili by mi napr. ako priloha alebo v salate. Na stavu by asi boli ok, ale lyzica cukru to asi dorovna.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 162.177 (?), 17.8.2017 16:30

Mám 3ks Golkrone, všechny listy flekatý, žluté skvrny, teprve ted začínají zrát a snad nejslabší rostliny, nevím jestli je to špatnou várkou nebo je to normální. O chuti můžu říct jen, že není kyselé, něco jako Ildi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 196.17 (?), 17.8.2017 16:49

Pro mě je z odrůd Minigold, Ildi, Perun a Goldkrone rozhodně nejchutnější Goldkrone. Chutný je i ten Sungold. Růst Goldkrone je normální jako u jiných rajčat. Že jsou odrůdy Tomatoberry a Gardenberry jedno a to samé, tomu bych klidně věřil. Podle mě tam rajčatová chuť stále je, i když jsou sladší. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 240.228 (?), 17.8.2017 18:16

Samozřejmě jsou odborníci, co vyhledávají jen ta nejrajčatovatější rajčata a pak třeba já, koza mlsná, která má ráda sladká rajčátka, nemá ráda ta, co se do nich kousne a šťáva valí proudem po rukách a ta, co mají sice jemné chutné plody, ale tlustou slupku, která zůstává v puse. Muž si poručil: obyčejné rajčatovité rajče... vzal si ho dvakrát a od té doby se mi pase na gardenberrywink A úplně malé nejsou, určitě větší než většina cherry rajčátek. A když viděla teta ty vijany až po zem, málem padla do mdlob. Ne, vážně jsem s těmato nadmíru spokojená.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  51,  52,  53,  54,  55  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika