Rajčata 2017



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 196.17 (?)
17.8.2017 9:05

Pro mě je bomba třeba ta RUBINKA. Vřele doporučuju. Příjemně sladce rajčatová chuť. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  51,  52,  53,  54,  55  >   
                     
host - 72.236 (?), 11.7.2017 16:32

tenhle thread je opravdu velký, zkuste Vladimíre otevírat obrázky prostředním tlačítkem (kolečkem) myši - měl by se otevřít v novém panelu a tento vám zůstane otevřený

David

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.17 (?), 12.7.2017 18:46

Děkuji za radu. Odzkoušel jsem si to. Opravdu to usnadňuje pohyb po vlákně.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Honza z Polabí - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 167.137 (?), 15.7.2017 19:07

Malý příspěvek do debaty zde odstraňovat nebo neodstraňovat spodní listy u rajčat. Profesionální zahradnictví na Mělnicku dnes odpoledne, odrůda Start 1.
Vzdálenost mezi rostlinami odhadem 20 cm.
 Narovnat to neumím, sorry jako:-))



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 15.7.2017 20:51

obrácení



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.17 (?), 16.7.2017 13:54

Tak já si zrovna nemyslím, že to zahrádkářům dle této klasifikace amatérům nějak pomůže. Tito zahradníci jsou především podnikatelé a všechno podřídí tomu, aby při nejmenších nákladech dosáhli co největšího zisku. Ano, rostliny jsou pěstovány 20 cm od sebe, půda je zde jen proto aby se kořeny uchytily, jinak je to hydroponie. Nepoznám jestli je to skleník nebo vysoký tunel, rostliny jsou vysoké několik metrů, bohatě olistěné, což je nesrovnatelné např. s mými rostlinami vysokými cca 1,5 m na kterých mám cca 10-15 listů (pod každým vijanem 3), které musí svou asimilací zajistit růst vrcholu, růst a dozrávání plodů. Když odstraním ty čtyři nebo pět listů okolo dozrávajících rajčat, tak se to někde projeví, například se pozastaví růst vrcholu, protože všechna energie rostliny se soustředí na dozrávání rajčat. Něco jiného je když oni odstraní pár spodních listů, které jsou stejně zastíněné. Nikdy jsem nepřemýšlel o tom proč to na všech snímcích ze skleníků na celém světě vypadá takhle dole odlistěné. Teď mně napadlo, že by to mohlo být proto, aby se zjednodušila probírka plodů při sklizni. Já kolikrát nevidím ta opravdu zralá rajčata a přitom nemám takovou džungli jako oni.        
           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.17 (?), 16.7.2017 19:17

Ještě jedna poznámka: Na obrázcích není rajče Start F1. To vypadá úplně jinak.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Honza z Polabí - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 167.137 (?), 20.7.2017 11:37

Tak nevědí co pěstují. Já jsem na facebooku jedné paní z Ruska viděl "Kosmonauta Volkova". Ten můj vypadá plně jinak. Když jsem to jen konstatoval, tak odpověděla, že má semena přímo od šlechtitele Maslova nebo tak nějak. Tak taky ted nevím, jak vypadá správný Kosmonaut Volkov.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.17 (?), 20.7.2017 19:52

Jestli oni tvrdí, že je to Start F1, je těžké jim oponovat, ale:
-rajčata na obrázku vůbec nevypadají jako Sart F1. Nezralá jsou celá světle zelená, přičemž Start F1
  má okolo stopky tmavě zelené žíhání, které při rychlém zrání přechází v neoblíbený žlutý límec
- rajče Start F1 je kulovité, zploštělé
-rajče Start F1 je velmi rané a každý podnikatel by jeho rannost ve skleníku využil k tomu, aby je
  prodával v době, kdy cena rajčat je nejvyšší a ne teď, když už zrají rajčata i venku
-ani nevím jestli někdo prodáv semena Startu F1 v profesionálním balení, SEMO jistě ne
-pokud opravdu ta rajčata budou mít chuť Startu F1 a budou prodávána za cenu obvyklou, tak to
  bude jeden z mála případů, kdy si i zákazník přijde opravdu na své. Přeji jim to (těm zákazníkům).

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 9.135 (?), 17.8.2017 7:51

Strillo u nás ne. Ovlivněn z diskuse zasadil jsem zase letos Strillo a a zase ho vyřadím, už mně nikdo neukecá. U nás je kyselé a to tak, že hodně a nechutná mi. Nemusím mít rajče jako cumel, al tohle opravdu není dobré.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 196.17 (?), 17.8.2017 9:05

Pro mě je bomba třeba ta RUBINKA. Vřele doporučuju. Příjemně sladce rajčatová chuť. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  51,  52,  53,  54,  55  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika