Kedy vysádzať sadenice papriky do nevykurovaného skleníka?



badoga - (43) - 56.166 (?)
14.4.2012 20:58

Mam 2 pokusne Bejbina v skleniku uz od 1/2 marca a zatial prosperuju.  Plody maju velke ako ceresne. Uz sa na ne tesiiim!  cheeky
Papriky su haklivejsie, pockam teda este, dik

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
         
badoga - (43) - 56.166 (?), 14.4.2012 20:58

Mam 2 pokusne Bejbina v skleniku uz od 1/2 marca a zatial prosperuju.  Plody maju velke ako ceresne. Uz sa na ne tesiiim!  cheeky
Papriky su haklivejsie, pockam teda este, dik

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?), 29.3.2014 21:49

Dneska po shlédnutí předpovědi počasí a ověření několika dalších modelů na webu jsem vyměkla a vysadila do nevytápěného skleníku prvních deset rajčat. Při předpovědi mrazíků budu ve skleníku zakrývat.  Jiřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 30.41 (?), 30.3.2014 7:18

Já už jsem rajčata do skleníku také vysadil. Zatím u nás teplota v 7 hodin ráno, ve skleníku, neklesala pod +3°C a to rajčata i papriky v pohodě přežijí. Když bude nejhůř tak zapnu teplomet řízený termostatem. Pokud jde o to kolik vydrží papriky, tak mám vyzkoušeno, že snesou víc než rajčata. Před několika lety jsem zkoušel na několika rostlinkách ve skleníku co vydrží a lépe dopadly papriky, rajčata při poklesu teploty k nule, měla omrzlé konce listů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.2 (?), 30.3.2014 8:31

U nás bych si to nemohl dovolit, ale to nechci probírat. Spíš mne zaráží ten pokles teploty na 3 st. To pro mladé rostliny nebude nic dobrého. Nejde o přežití, ale prosperitu. Sice nezmrznou, ale taky asi moc neporostou. Myslím, že to sklizeň nijak neuspíší, rostliny stejně budou sedět.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 30.3.2014 9:01

no ono pokud je jen v noci takto chladno a pres den 25st tak porostou a dobre, vysadbu par kusu klidne zkuste, nekolik ks se da prece priklopit petkou a na to jeste netkanku, samozrejme, jestli vysazujete po stovkach tak je toto bezpredmetne, jinak ja mam zkusenosti spis, ze rajcata snesou vetsi chlad nez papriky, oboji sice kdysi namrzlo, ale stred rajcat to prezije, narozdil od paprik, ktere maji jemnejsi-hladsi listy a tudiz nachylnejsi na namrznuti

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 30.3.2014 14:00

Včera jsem dal do skleníku již kvetoucí papriky, okurky a mám tam i rajčata, vše v květináčích a kelímcích, několik rajčat jsem dal do květináčů již i ven. Ráno byly papriky i okurky povadlé, stejně tak jako citrusy (Citronečník trojlistý), naštěstí se to vzpamatovalo. Nevím kolik bylo v noci stupňů ale nepočítal jsem s tím, a tak nebylo ani nastaveno topení na automat. Ve skleníku mám vysazena tři rajčata ale je na nich vidět že se trápí (některé doslova živoří), v noci je holt stále chladno. Teplota půdy je nyní ve skleníku okolo 11-12°, teplota v kelímcích a květináčích více než 30°.

Rajčata venku
Rajčata venku
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 84.78 (?), 30.3.2014 14:23

Začínám plnit balkon.smiley





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 30.41 (?), 30.3.2014 19:33

S tím, že by teplota 3°C nějak moc vadila nesouhlasím. Posledních několik dnů se u nás tato teplota ráno byla a protože je přes den ve skleníku i při úplném otevření 28°C a navíc výborné světelné podmínky, tak rajčata výrazně zesílila. Rajčata takto pěstuji víc než 25let a první plody sklízím v červnu. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika