Roundap



host - 20.52 (?)
31.7.2009 23:23

Po 14 dnech čekání i 3% Roundap zlikvidoval konečně rozrostlé trnky.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 47.145 (?), 15.7.2009 17:47

Ochranných pomůcek se zase tak striktně držet nemusíte. Výrobce se tím chrání proti případné žalobě kdyby se náhodou něco stalo. Například kdyby jste si vylil na tělo celé balení nějakého insekticidu. To už je horší, než by jste to smyl, hodně by se vstřebalo kůži a myslím, že v nemocnici by měli práci... Nejlepší je olečení po celém telě a nějaký trochu lepší respirátor, který dokáže odchytit kapénky. Nějaký gumový oblek je zbytečnost. Oblečení pak vyperet a respirátor vyhodíte. Roundup je pak v přírodě velmi dobře odbouratelný na zcela neškodné látky přírodě vlastní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 174.1 (?), 21.11.2013 21:30

To neni jen o Roudupu ale o herbicidech jako takovych a reziduich po nich

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Chalupář - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (303) - 111.132 (?), 15.7.2009 21:32

Smrky ani zlatice glyfosátem zředěným podle návodu nezahubíte, ani kdyby na ně postřik nedopatřením mírně zalétl, leda snad tu a tam zežloutne jehlice nebo list.

Prakticky je aplikace glyfosátu velmi jednoduchá - stačí postřikovat ve výšce do řekněme 30 cm, pohybovat tryskou směřující kolmo na zem pravidelně sem a tam. Riziko zasažení okolí je pak minimální. Pokud ale plevele dostanou před aplikací totálního herbicidu příležitost k vysemenění, začíná to celé nanovo... Pcháč oset údajně dovede vyklíčit i po zaorání do hloubky 1 m.

Maliní a náletové dřeviny ostříhejte a řezné rány natřete přípravkem Garlon ev. glyfosátem ředěným vodou asi 1:1 (přesný poměr je v návodu).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 251.48 (?), 16.7.2009 11:36

Potřením řezné rány náletové dřeviny (cca 2m vysoké) uschne kousek větve nebo jedna větev či celý strom?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 175.250 (?), 16.7.2009 20:53

Mám s Roundapem velmi nemilou zkušenost a to, že jsem roztok v lahvi zaměnil s tím co mám na mšice a postříkal ručním rozprašovačem 3 dvouleté jabloně (a to jenom koncové větévky) a po 2 měsících spolehlivě tedy na 100% uhynuly a nezůstal zelený ani jeden list.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.240 (?), 16.7.2009 21:00

tomu rikam lajdactvi, budte rad, ze to odnesly jen stromky, mohlo byt i hur

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 251.48 (?), 16.7.2009 22:35

Musím se zastat pána, který mi ochotně chtěl poradit ne proto, abychom mu vynadali za to, co se mu omylem přihodilo, ale aby ilustroval možné účinky Rundapu. To, když uhynou nechtěně 3 jabloně je dostatečným poučením. Možná, že to nebyla ani jeho vina, ale třeba vina jeho manželky, protože ty mají neustálou potřebu věci přemisťovat z místa na místo a sundávat polepky z nádob, neboť je to údajně znervozňuje a vypadá to neesteticky.
Je vidět, jaký je ten Rundap pěkný prevít. Snadná odbouratelnost v přírodě je na pováženou. Ale je taky možné, že se Vám podařilo zlikvidovat 3 jabloně, protože jste to nechtěl. Kdyby se jednalo třeba o jiný strom, nebo o břízku, asi by se nic takového nestalo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 175.250 (?), 16.7.2009 23:40

Stalo se to tak, že se rozpil nápis na papírové lepící pásce kolem plastové láhve, kde bylo napsáno "na plevele" a já to zběžně dedukoval, že to je tam napsáno na mšice. Ten šok, když jsem viděl co se se stromky a po dosti dlohém čase děje to si nepřejte a stejně to mám často "na talíři" a můžete 3x hádat od koho.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 251.48 (?), 17.7.2009 10:13

Uhádl jsem, cítím s Váma a dovedu si to živě představit.

Ono to s tou chemii není jednoduché. Na vánoce jsme si koupili v květináči malý stromeček smrčku. Přežil Vánoce, pak jsme jej dali na balkón, taky v pohodě až do března, už i obrážet nové výhony začal, ale pak se na něm začaly dělat pavučiny. V zahradnictví mi řekli, že je to sviluška a dali mi proti ní postřik. Mezitím jsem stromek vyvezl na zahrádku a stromek zasadil v lese, zda se nespraví. Nezlepšil se, ale ani se nijak výrazně nezlepšoval. Tak jsem na něj aplikoval postřik ze zahradnictví (na název bych se musel podívat, ale myslím že tam bylo slovo BIO, tak jsem tomu věřil). No a to už bylo na toho chudáka moc. Zežloutl a uschnul docela. Sviluška se ale asi obtížně zahání. Kdysi, když jsem pěstoval citroníky, tak pokud se objevily pavučinky byl vždycky konec. Mohl jsem omývat vodou listy a stejně to nebylo nic platné, rostlinka nakonec uschla.

S pozdravem zdar a sviluškám (i mšicím) zmar!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 20.52 (?), 31.7.2009 23:23

Po 14 dnech čekání i 3% Roundap zlikvidoval konečně rozrostlé trnky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika