Roundap



host - 251.48 (?)
15.7.2009 13:27

Podle toho, co píšete, chystáte se plochu před domem zavést ornicí, na které bude možné něco pěstovat a nechcete zasypávat plevel, aby neprorůstala. Já na Vašem místě bych se asi řídil podle toho, zda se bude jednat o zatravněnou plochu čistě užitkovou nebo tam uvažujete pro děti pěstovat později třeba ekologické jahody.

Já už kolikrát se odhodlával k použití některého chemického přípravka, ale když jsem si v obchodě přečetl opatření, že bych to měl provádět oblečen v gumovém obleku, ve vysokých gumových botách, na hlavě pokrývku, ochranné brýle a ještě respirátor. Takhle vymóděn bych se neodvážil na zahrádce objevit, aby si sousedé nemysleli, že snad opět explodoval Černobyl, nebo chci na zahrádce provést ještě něco horšího a zavolali by na mne policii.

Jinak by ste to taky mohla nejdříve vyzkoušet pokusně na malém kousku, aby ste viděla kolik Roundapu je zapotřebí a jak působí.

     Přeji Vám hodně úspěchů v boji s plevelem a snad Vám ještě poradí některý zkušený hubitel.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
            
host - 20.52 (?), 1.7.2009 21:05

Poradí mi někdo dostatečně spolehlivou koncentraci Roundupu bioactivu na 10 l vody, na likvidaci trnkových keřů vysokých až někde do 2,5 metru. Sříkal jsem to v koncentraci asi 3% což je asi 3dcl na 10 l vody a nejsem si jistý zdali to trnky spolehlivě zahubí i s kořeny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 94.12 (?), 1.7.2009 23:05

Uschlé trnky budete muset beztak vykácet. Za lepší proto považuji uřezat je čerstvé a potřít řezné rány koncentrovaným roztokem (třeba 1:1). Spotřeba herbicidu bude menší a odpadne riziko, že postříkáte rostliny kolem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Skalovi.pisek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (336) - 161.138 (?), 3.7.2009 22:17

Pokud je mi známo, Roundup působí pouze přes zelenou listovou plochu. Po dopadu na povrch půdy se rozkládá a okamžitě ztrácí účinnost (to je poznámka pro paní, která určitě půdou nemohla poškodit sousedce brambory - pokud tam při postřiku větřík nezanesl mlhu). Na likvidaci výmladků z pařezů po vykácených trnkách by bylo třeba použít prostředky používané v lesním hospodářství. Na př. Dominator s Garlonem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 94.12 (?), 5.7.2009 12:20

Roundup působí nejen přes listovou plochu, i přes zelené části stonků i řapíků a spolehlivě i na otevřené cévní svazky - čerstvě uříznuté pahýly a pařezy. Jistě, Garlon je ještě účinnější, ale taky cenově někde jinde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 133.213 (?), 5.7.2009 12:28

Nevím sice kolik stojí, ale Garlon je pěkné svinstvo. Roundap bude lepší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 20.52 (?), 5.7.2009 16:10

Tak, po 4 dnech po aplikaci roundapu v 3% koncentraci mohu konstatovat, že spolehlivě spálil jen samostatně rostoucí keře trnky do 1m a to ještě po defakto dvou následných postřikách v rozmezí 1/2 hodiny.Na 2 metrové hodně sině rozrostlé keře se postřik v této koncentraci nechytá, keř to přiotrávení hravě přežije.

Budu muset postřik opakovat v koncentraci alespoň 10 %.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 30.9 (?), 14.7.2009 14:17

Dobrý den, prosím o radu, zda mohu použít roundup na zlikvidování plevele, maliníků a rumištních rostlin na parcele kolem novostavby, když jsou zde i smrky a keře zlatice, které bych ráda zachovala, nemohu je tím poškodit, když budu stříkat trávu okolo? Jaká je bezpečná vzdálenost? Spláchnutím deštěm nebo vsáknutím do půdy tedy neohrozím okolní zahrádky?

Díky za odpověď, Hanka Jiřičková

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 251.48 (?), 14.7.2009 22:31

Když plochu zatravníte a budete pravidelně sekat, máte pokoj od plevelů i bez Rundopu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 30.9 (?), 15.7.2009 9:10

Ale jak to zatravnit nějak inteligentně, když je tu samý bodlák, nějaké vikvovité rostliny, řepka, metrové starčeky, prostě hrůza, kterou sem navozily náklaďáky, když sem ukládaly suť ze staveb a skrývky z jiných parcel, navíc je to tu samý kámen a kusy betonu. Je třeba prvně nějak pro tu trávu připravit půdu, něco sem navézt, ale nechce se mi zasypávat ten stávající binec

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 251.48 (?), 15.7.2009 13:27

Podle toho, co píšete, chystáte se plochu před domem zavést ornicí, na které bude možné něco pěstovat a nechcete zasypávat plevel, aby neprorůstala. Já na Vašem místě bych se asi řídil podle toho, zda se bude jednat o zatravněnou plochu čistě užitkovou nebo tam uvažujete pro děti pěstovat později třeba ekologické jahody.

Já už kolikrát se odhodlával k použití některého chemického přípravka, ale když jsem si v obchodě přečetl opatření, že bych to měl provádět oblečen v gumovém obleku, ve vysokých gumových botách, na hlavě pokrývku, ochranné brýle a ještě respirátor. Takhle vymóděn bych se neodvážil na zahrádce objevit, aby si sousedé nemysleli, že snad opět explodoval Černobyl, nebo chci na zahrádce provést ještě něco horšího a zavolali by na mne policii.

Jinak by ste to taky mohla nejdříve vyzkoušet pokusně na malém kousku, aby ste viděla kolik Roundapu je zapotřebí a jak působí.

     Přeji Vám hodně úspěchů v boji s plevelem a snad Vám ještě poradí některý zkušený hubitel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Traverzy IPE5:28
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika