Třešně, přeslazený kvas, doba kvašení, kdy pálit?



LukášS - (4) - 199.149 (?)
14.12.2018 0:15

Nedokážu zahájit nové téma, tak alespon touhle cestou... Máme vypálenou švestku, trochu zapáchá po ponožkách, nicméně, chutově je perfektní... vyvětrá to? Čím to může být? Děkuji. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 6.8.2018 17:53

začla téct při 52° končil jsem na 10°

Dost bych se divil, kdyby měl lutr víc než 30%. I když možné to je, z 240 litrů kvasu bych čekal víc lutru než 35 l
Přijde mi lepší nejdřív se něco naučit a pak to teprve dělat. Tohle je jako kdybyste nastartoval auto a pak vznášel dotazy, co je brzda a co plyn.
Osobně nevidím v ředění lutru žádnou výhodu. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 55.221 (?), 6.8.2018 18:07

Já bych udělal dvě várky po 17,5l a lutr bych v žádném případě neředil.
Spíš ho zesílil ještě k tomu vhodnými frakcemi z loňska.
*
Jaký je důvod k ředění lutru na 30%???

Mimo snadnějšího oddělení úkapu, ale to jde udělat efektivněji, v tom vidím jen samá negativa.

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 13.213 (?), 7.8.2018 20:03

1/2 bych dal asi 20l - od 30% bych to chytal třeba do zavařovaček a co bych nepoužil bych dal do 2/2.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
LukášS - (4) - 199.149 (?), 14.12.2018 0:15

Nedokážu zahájit nové téma, tak alespon touhle cestou... Máme vypálenou švestku, trochu zapáchá po ponožkách, nicméně, chutově je perfektní... vyvětrá to? Čím to může být? Děkuji. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 153.50 (?), 4.7.2020 8:44

Dobrý den, prosím poraďte jak vést třešňový kvas. V týdnu jsem natrhal 3 50l hoboky naplněné cca do 2/3 a do každého jsem nalil 1kg cukru v 1l vody, zatím to mám umístěné v chodbě, teplota kolem 20, 25 st.C, ale zavazí. Mohu přesunout ven pod stříšku, nechat na sluníčku, nebo dát do sklepa, tam je nad podlahou 7-10 st.C. Hoboky mám zašroubované, není to natěsno. Jak mám prosím postupovat, co mám hlídat, dělám to poprvé a bojím se zoctovatění, natrhat to dalo dost práce. Děkuji a přeji pěkný prodloužený víkend.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 236.138 (?), 9.7.2020 14:00

Usuzuji, že máte v každém hoboku asi 35 kg kvasu, což je snadno manipulovatelné. Rozhodně bych Vám doporučil udržovat kvas při 16 - 18 °C a do každého hoboku nalijte asi 100 ml 20 % kys.sírové, aby se snížilo pH. Asi je budete muset občas přesouvat do sklepa, aby se obsah ochladil a nedošlo k bouřlivému kvašení, které budoucí kvalitu destilátu negativně ovlivňuje. Pokud se vám podaří doporučenou teplotu udržet, mělo by kvašení probíhat 6 týdnů. Konec snadno rozeznáte púomocí zapálené čajové svíčky. slosar-petr@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 153.50 (?), 12.7.2020 12:55

Pane Šlosare, děkuji vám za rady. Svíčka by měla zhasnout nebo by to mělo bouchnout? Ještě dotaz, mám asi 20 let v hoboku jablečné víno, bohužel zůstalo na kvasnicích, celou dobu (léto, zima) v kůlně - mám ho po vykvašení třešní do nich nalít a doplnit hoboky - jeden radil mě to poradil nebo raději ne?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 236.138 (?), 12.7.2020 17:05

Je to trochu jinak. Po dokončeném kvašení ustane vývoj oxidu uhličitého, takže čajová svíčka u hladiny stále hoří. Je to spolehlivá zkouška na ukončení kvašení, ovšem v extrémních případech selhává. Pokud máte nádobu plnou z 90%, CO2 se nemusí udržet na hladinou na svíčka hoří, ačkoliv proces kvašení nebyl ukončen. Pokud v opačném případě máte nádobu plnou jen z 50%, CO2, který je 1,6x těžší nežli vzduch svíčku zhasíná. Řeším to tak, že nádobu s kvasem nakloním, až se kvas dotkne okraje nádoby, čímž CO2 z nádoby "vyliji"-. Test opakuji za několik hodin. 20 let staré jablečné víno bude již nepochybně zoxidované na jablečný ocet. Jistě se dá využít k přípravě holandské omáčky či jinak, ale s vykvašeným třešňovýjm kvasem bych ho nemíchal. Zdraví PŠ

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 153.50 (?), 13.7.2020 19:48

Děkuji za odpovědi. Pěkný večer.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika