Repák + řepná pálenka



host - 202.3 (?)
2.2.2011 10:10

Samozřejmě že ta cukrová. Nevidím důvod, proč by nešla "přejet" v jednoplášťovém destiláku.

Zdravím Lojza.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 202.3 (?), 2.2.2011 10:10

Samozřejmě že ta cukrová. Nevidím důvod, proč by nešla "přejet" v jednoplášťovém destiláku.

Zdravím Lojza.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 19.30 (?), 5.1.2015 18:17
Zravím - všechny kumštýře kolem řepáku! tak se mi podařilo vše podle návodu-jednu várku sem dělal tak jak jepopisováno! pak sem získal nějaké informace z okolí, a změnil sem :první očistit jak mrkev do polévky -nastrouhat za surova na krouhadle zalít vodou-ne uplně nad povrch řepi -jasně pak do varu s tím -bacha hodně to pění -hlídat pak vařit 3/4hod nechat vychladnout tak na30studělat kvásek jak do těsta, šup to tam rozjezdová teplota minim27st za hod'ku už to bublá! pak udržovat v teplotě min22-25st -a mám to vyskoučené-za 32h je cukr na 0!!!no a šup s tím do mašiny! no ale ted' mi náhodou řepa zmrzla -na kost -až pvolila tak sem to z ní udělal! a překvapení -mín' to pěnilo -lépe se to strouhalo, a lépe to teklo -fakt 50 a mín' odpadu! takže sem udělal z 30kg řepi 6L 45!!! tak ad' se vede! řepášci!!!P!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 65.131 (?), 5.1.2015 20:58

Gratulujem repak som robieval pred 20 rokmi, nielen ja vtedy tu palil každy.Viem čo je stym roboty, ked som bol pred rokom u našeho šefa na fuške dal mi okoštovat repak ktory bol v dubovom sudku 25l jeden rok nadherna farba po dube a lepšia chut nebol citit po repe niečo super.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 236.138 (?), 5.1.2015 21:37

To přemrznutí asi není nutné, to převaření řízků ano. Pak je to opravdu zajímavý destilát. Vysvětlit to neumím, ale pokud se řepné řízky převaří a po ochlazení během několik dnů vykvasí (jde to velmi rychle), získá se po zpracování velmi zajímavý destilát. Pokud se řízky nepřevaří a vykvasí, obdržíme destilát s chutí "tekuté hlíny", nicméně ta řepa je jasně cítit, ale kdo to má pít. slosar-petr@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 6.1.2015 9:50

Přiznám se, že jsem řepovici pil poprvé a naposledy roku 1981. Její chuť si pamatuji velmi matně, k vypití to asi bylo, ale víc nevím. Netroufám si proto hodnotit smysl výroby takového destilátu. Vycházím ze dvou skutečností:
1. V obchodní síti jsem na oficiální pálenku z řepy nenarazil (byť na Slevensku se prý prodává). Nevylučuji, že je destilát zajímavé chuti, ale proč potom firmy jako Jelínek k jeho výrobě nesáhnou - při tak snadno dostupné surovině? Přitom dělá takové úlety jako třeba borůvkovici.
2. Soudím, že příprava kvasu z ovoce je snazší. Není třeba je vařit ani drhnout od hlíny (což v domácích podmínkách není nic příjemného)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.184 (?), 6.1.2015 12:29

Toto je prvy odkaz, ktori som nasiel asi tak do minuty: Považský repák 52%. Takze v predaji je.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 6.1.2015 12:41

Taky jsem psal, že na Slovensku se prý prodává (omluva za překlep). Jen jsem na ni v obchodní síti v Česku nenarazil.
    Ono - po internetu seženete i krokodýlí maso, neznamenán to ale, že je u nás běžně v prodeji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.184 (?), 6.1.2015 13:34

Na Old Herold som sa doslat práve z nejakej CZ stranky, tak je dostupny urcite aj v ceskej obchodnej sieti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 6.1.2015 17:27

Asi to bude tím, že vnímám - alespoň v češtině - mezi slovy síť (net) a obchodní síť jistý sémantický rozdíl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 19.30 (?), 8.1.2015 15:11
nazdarek! tady chci akorád zdůraznit tu specifickou chot -řepák má vonět řepu-přece né malinama!!!a ty další přednosti vydím v to že za 32hodin neuděláte kvas z ničeho-de tam o tu rychlost a výpln' zimního času! slivovice to není! ale trnky musíš taky pozbíra a čekat co s toho bude za 4 měsíce! a tady jednoduché jeden den očistíš nastouháš uvaříš dáš kvasit a za dvadny pálíš! v tom je ta vímečnost!!!a pokud se můžu vyjádřit k těm kupovaným destylátům! víme jak to je líh s čehokoli -tresti sou všech chutí a udělají ti co si zamaneš! ale domácíje domácí víš co piješ -na vlstní játyrka! čus!!!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika