destilační přístroj



host - 35.127 (?)
30.9.2007 11:07
No, tak to mel ukonceni kolony v druhem patre a varil jen 50 l.  No, tak tady se potvrdilo, ze prazdne trubky holt nestaci a to jsem psal, ze tam musi byt napln, ta para vam jinak prolitne a nevysrazi se, na patricnou teplotu, nekde vyse jsem psal, ze mam o 1/3 vetsi plochu deflegmatoru, nez Destila Brno, ja si atdy trosku pripadam jak... asi to sem pisi zbytecne... jo je lepsi mit dvojity kotlik, ale jen pro ty co vari i knedliky, jinak je to zbytecne, kdyz budete davat stavu, je to jen ztrata energie a zase se to jen prodrazi. Dam priklad, co potrebujete lih a ten tece, tak vsechno (ty sracky ze svestek normalne precedim pres silonky, chce to ale poradne, nejake silnejsi, ne z zadny 17-nactky, ale z poradny báby... tim oddelite stavu a zustane vam jen hnede hovno (odpad je, kdyz je to bez pecek jo. Asi z 30 l tak 4 kg.) Tak je zbytecne, mit dvojitou stenu a nepotrebujete ani michadlo...
Jinak na 50 l bych udelal deflegmatoz o prumeru 70mm, delka 50-60cm a napln kulicky tak 2kg (60%<) a ten clovek by se na to mohl divat ze zeme...
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  <  46,  47,  48,  49,  50  >   
                     
host - 12.58 (?), 22.9.2007 21:37

Nevím, jaký mají otop... u kotlů co uváděli v té knížce (vyrábíme ušlechtilé destiláty). Já si jedu v malém a tak mám hrnec obalený novinama asi 8 vrstev, abych měl co nejmenší ztráty a to mám normální 6-ti stupňový vařič. Jinak je velký rozdíl ve vyplnění deflegmátoru, když tam dám technické kuličky o průměru 9mm a nebo kroužky o průměru 20mm, hlavně co se týká % a i teploty. Podle mě to bude souviset to jak jsme se učili o skle krátkém a dlouhém každé sklo chadne ruznou rychlostí. Křemenné sklo okolo 3 vteřin borito-křemičité kolem 10 vteřin a sodno-draselné tam je to 15-20 vteřin teď píši o intervalu zpracovatelnosti na 1mm tloušťky skla. Je to vlastnost, kde materialy se snaží ztrácet teplotu toto je třeba mít na paměti. Jiné to bude u keramiky - třeba náplň z keramických izolátorů, jiné to bude zase u nerezu. Já vám nemohu napsat proč mám nižší spotřebu energie a nebo jestli bude lepší nerez oproti sklu. V jednom bude určitě lepší - když spadne na zem... Víte v Semtíně co jsem dělal, tak se dělali doprovodné látky k lékům a ty se vařily v železných kotlích co byly vysmaltované a apratůry ze skla - asi by bylo jednodužší je dělat z nerezu... Ono když jste stál u toho a věděl jste že konec takové kolony je ve 3 patře, kdy deflegmátor měl průměr kolem 50cm a náplň byla kroužky průměr 35mm a to bylo třeba ve 4-řech válcích o délce 1,5m - mělo to asi svůj význam.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
oljitbur - (12) - 113.29 (?), 24.9.2007 14:47

Hodně záleží na tom jaké máte možnosti. Na jedné straně zdroj surovin. Pálenice jsou vesměs stavěné na minimáln množství 100 l (vyjímečně berou 70 l). Při klasickém jednostupňovém pálení  se doporučuje mít tak tři kotle kvasu, abych využil kapacitu kotle pro druhé pálení. Od toho se tedy odvíjí případná velikost  - objem kotle. Na druhé straně s velikosti kotle rostou i úměrně vyšší náklady na provoz (ohřev, chlazení, manipulace, prostor..). Pokud však máte možnost dělat nový přistroj v nerezi za lidovou cenu tak bych se přikláněl k větší velikosti. Zvažte ještě jeho provedení (jednoplášť, dvouplášt) případně další použití mimo sezony...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 45.90 (?), 25.9.2007 11:44
Díky za rady. V podstatě nebudu mít nikdy míň než 50 litrů kvasu, spíš více. Kotlík bude jednoplášť s mícháním. Já si myslím, že pálit jednou 100L vyjde ekonomicky levnějc než pálit dvakrát 50 litrů. Jen bych měl ještě jeden dotaz pro host - xxx.xxx.30.90 - když to vezmeme opačně a udělám kolonu 130 mm širokou a 700 mm vysokou, berme, že je to skolo, vysypanou skleněnými kroužky třeba 10x10 mm, přepal napoprvé 70-60 %, kolika litrový kotel to zvládne? čistě hypoteticky min/max? teda pokud to tak lze spočítat.  Děkuji za odpověď.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
oljitbur - (12) - 113.29 (?), 25.9.2007 12:13

Známý experimentoval s deflegmátorem z nerezi na kotli o objemu cca 50 l. Na víku měl  dóm o průměru 150mm a výšce 180mm a dále trubku (bez náplně) o průměru 50 mm vysokou asi 850 mm. Dostával se na první přepal okolo 50 %, ale senzoricky nic moc. Takže jel druhý přepal, kde se však dostával okolo 90  %. ..zkrátka to nebylo co chtěl... Ještě ke kotli. Z více zdrojů mohu potvrdit, že dvojitý plášt je lepší. Pokud nemáte problémy s materiálem vřele doporučuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 35.127 (?), 30.9.2007 11:07
No, tak to mel ukonceni kolony v druhem patre a varil jen 50 l.  No, tak tady se potvrdilo, ze prazdne trubky holt nestaci a to jsem psal, ze tam musi byt napln, ta para vam jinak prolitne a nevysrazi se, na patricnou teplotu, nekde vyse jsem psal, ze mam o 1/3 vetsi plochu deflegmatoru, nez Destila Brno, ja si atdy trosku pripadam jak... asi to sem pisi zbytecne... jo je lepsi mit dvojity kotlik, ale jen pro ty co vari i knedliky, jinak je to zbytecne, kdyz budete davat stavu, je to jen ztrata energie a zase se to jen prodrazi. Dam priklad, co potrebujete lih a ten tece, tak vsechno (ty sracky ze svestek normalne precedim pres silonky, chce to ale poradne, nejake silnejsi, ne z zadny 17-nactky, ale z poradny báby... tim oddelite stavu a zustane vam jen hnede hovno (odpad je, kdyz je to bez pecek jo. Asi z 30 l tak 4 kg.) Tak je zbytecne, mit dvojitou stenu a nepotrebujete ani michadlo...
Jinak na 50 l bych udelal deflegmatoz o prumeru 70mm, delka 50-60cm a napln kulicky tak 2kg (60%<) a ten clovek by se na to mohl divat ze zeme...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
oljitbur - (12) - 113.29 (?), 1.10.2007 10:20

Dík za zhodnocení stavu - holt chyběla zkušenost, respektive možnost diskuse, dneska by to dopadlo asi lépe i když nikdy není pozdě. Názor předám. Ještě k plášti - dvojplášti, nebo míchání (bez míchání). Zřejmě používáte ztekucující enzymy na kvas a poměrně malé množství jinak si nedovedu představit cezení jeho většího množství přes punčochu... Docela by mně zajímala dosažená chuť výsledného produktu, byl by možný košt...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 37.135 (?), 2.10.2007 20:34

Košt? Teď toho tady moc nemám, jen ananas a udělanou borovičku. Do 14-cti dni bych měl začít s višněma. Ještě tu mám naložený víno a jeden likér, ale ten nikomu nedávám, protože lidi ho stejně nemohou posoudit, protože tady se neprodává a v Německu se špatně shání a je i drahý. Take ho maji jako výrobní tajemství, myslim, že se na něj vztahují srandy, jako na Becherovku... adresu mi mužete poslat, ja vám nejake vzorky take mohu poslat. A to na zarezavac@libimseti.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 68.57 (?), 11.9.2009 9:21

Hmmmm, k těm silonkám, chtěl bych vás vydět jak cedíte 100l kvasu, stačí když tam nalijete litr a máte je až na podlaze, děsně se natahují, krom toho hustota pevných částic kvasu je ucpe nevylisujete takto všechno, a když už to takto děláte těch 100 l budete lisovat minimálně hodinu.V odpadu který pak asi vyhodíte, což je cca 15 % obsahu sudu máte ještě lihu na minimálně litr destilátu to je jako by jste ho vyhodil.radši nechám větší ukap pro jistotu, než to zbůhdarma vylívat.Jo a k zpětnému toku flegmatu:: což takhle koupit měděnou okapovou rouru vypálit ji a do ni udělat spirálu podobne jako zavináč a pak ji natahnout do kuželu, tak aby se stoupání navzájem skoro dotýkalo?spodní a hiorní díl vyvést ven z okapovky vyvrtanýma dírkama zavařit jako instalater měděné topení nahoře a dole a pustit do toho studenou vodu.spodek celé roury nanýtovat na helmu kotle a nahoru udělat klobouček a z něj teprve pak lihovou trubku.Zesílíte tak páry velmi dobře.B.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 28.220 (?), 26.9.2007 16:19
130mm na 700mmby mohlo stacit, kdyz tloustka steny nepresahne 3mm. A v mistnosti nebude pretopino a bude tam kolem  5-10C°. Jinak napln by asi byla dobra, jen chudak kdo vam to bude rezat krouzky 10x10mm to mu povolte 10x 20mm, at se z toho neopupinkuje. Nebo si objednejte 3kg technickych kulicek 1kg by melo stat kolem 160 Kc. U vitrumu, nebo verkomu a nebo v ornele, tam by jste je dostal jeste levneji. Kdyz ta destilace bude trvat tak kolem 2,5 hod, tak se k tem 70% dostanete. Na teplomeru pred chladicem by jste se mel drzet do 84C°.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 45.90 (?), 26.9.2007 17:08
Děkuji za odpověď. To jsem chtěl slyšet . Takže teď hurá do výroby .
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  46,  47,  48,  49,  50  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika