destilační přístroj



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311)
19.6.2007 17:04
To je informační šum. Doporučil Vám bezpochyby hnědý cukr, tj. nerafinovaný. Ten je skutečně o mnoho lepší  (a o trochu dražší) než normální krystal.
Zkaramelizovaný cukr by sice mohl kvas ochutit (proč?) a obarvit (k ničemu), ale zkvasitelného podílu má méně než původní surovina, a rezidua rafinace opdstranit nelze. Hnědý nerafinovaný cukr doporučuji (když už musíte cukr dát a medu je Vám líto), karamel nikoli.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  <  31,  32,  33,  34,  35  >   
                     
host - 9.152 (?), 6.6.2007 11:21
ja sem tyhle pokusi dela take a misto prislazovani, (jo,neni to asi in ,ale na
to...)jsem dal med .muj nazor je ten,ze to lepe kvasi a nakvasi vic nez pri normalnim slazeni.co se tyka chuti destilatu,tak je plnejsi a vonavjejsi.obcas si vyrobim par litru svestek jen pro sebe.myslim ze jsou lepsi,samotne mi vzdycky pripadali trosku brutalni a proc nemit doma neco jineho.ve velkem bych to asi nedelal,je to skoda, jen pro trochu vune likvidovat kvalitni med.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 7.6.2007 14:55
Myslím, že med nekvasí lépe než cukr (kdo vyráběl víno nebo medovinu z nepřevařené suroviny potvrdí) Jinak souhlasím, kvalita výsledného produktu je oproti rafinovanému cukru nesrovnatelná. Chuť, vůně, neškrábe v krku a nebolí z ní hlava (teda v přiměřeném množství).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Lojza - (7), 15.6.2007 14:33
Stejne nej na doma je sklenena kolona je snadna na udrzbu a nikde nic nepropousti, vse tesne a jednoduche a s automatickym prepoustenim usetrite i na vode. cas ktery by jste stravili u jineho pristroje, muzete vyuzit jinak. Vysledek kvality se neda vubec srovnat a na prvni prepal ma okolo 60%. Netece zadna medenka, tak jatra nemaji takovou praci s odbouravanim jedu.
domaci klasika
domaci klasika
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 15.6.2007 14:39
Nojo, ale v jakém množství? Málokdo má 100 litrovou baňku. Myslím že top je dneska nerez. Při cenách barevných kovů je mědi odzvoněno.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 25.232 (?), 15.6.2007 14:59

neni to zadna sestava se zabrusi a nebo z prumeru, ktere jsou vhodne pro laborator. spojka mezi deflegmatorem a chladicem je zesilena na 4mm je pouzito potravinarske silnostene potrubi. jediny vstup je na lihovy teplomer a ten take slouzi k proplachovani ci vymene naplne v deflegmatoru. lihovej teplomer je cejchovanej do 130°C. olivky na chladici jsou zesilene z 9mm na 12mm to same je i spirala. deflegmator je zesileny z 35mm na 50mm a napln jsou 9mm kulicky, asi pres 0,5kg. tahle sestava vpohode utahne 15L. prutok chladici vody je ze zasobniku obsah-30L a vykon je 0,75L za min coz je dostacujici. pohon cirkulace je vzduchovacim moturkem do akvarka a spotreba je 3-4w (zanedbatelne). samotna destilace trva 2-3hod. neni nutna dalsi destilace 60% na prvni prepal je dostacujici.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 100.41 (?), 1.8.2007 9:49
Pane Lojzo, sdědil jsem po dědovi skleněný destilační přístroj se kterým si nevím rady. Děda pálil potajmu, večer a jen pro svou potřebu, kdy povětšinou potřeboval víceprocentní ethanol k výrobě tinktur z léčivých rostlin. Já jsem na tom nyní podobně. 80% potravinářký líh v drogerii přijde na 120Kč/0,2l, tedy 600Kč za litr. Proč se mám nechat od státu okrádat, navíc když léky ještě půjdou nahoru a u lékaře budu platit už i za pozdrav. Pro vlastní potřebu k výrobě léčivých a tonizujících tinktur potřebuji sotva 3 litry ročně, s vědomím, že jako děda spoustu rozdám po příbuzenstvu. Jestli by Vám nevadilo, vyfotil bych ony tři díly s prosbou o sestavení. Vlastně jakousi představu mám z Vaší fotky, jen si nevím rady s kulatou baňkou opatřenou ve spodu skleněným výpustním ventilem. Deflegmátor spolu s chladičem pěkně zapadají, ale kam se třetím dílem? Předem díky za reakci.  VašekH (neB) 
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 41.95 (?), 11.9.2007 23:18
.100.41 (?), 1.8.2007 9:49 ---
se omlouvam, nevedel jsem, ze se mne nekdo ptal. ta vypust na spodni bance je zbytecna, zrejmne to bylo ziskano nekde v laboratori a slouzilo k jinym ucelum.
Snad to neni banka na tlakove zkousky a snad to je varna... k tomu chladici a deflegmatoru - jsou urcite vyrobeny na zabrusy ty sou norlalizovane. Tak to musi na sebe pasovat. Ten stredovy dil, nevim o co se jedna, to bych musel videt, muze to byt spojka mezi objema pristroji vetsinou je opatrena dalsim zabrusem pro vlozeni teplomeru, ktery ma byt pred vstupem do chladice - pozor na to, muze byt rtutovy a zalomeni je mozne a pak mate smulu. Nekdy spojka byva soucasti deflegmatoru a nekdy i soucasti chladice zalezi jestli je sestupna a nebo vzestupna (take muze byt samostatna.cela sestava ale vyzaduje dokonale upevneni, jelikoz je ze zabrusu a aila steny neni nikde zesilena a neni kompaktni jako na obrazku, pocitejte s tim, ze pri spatnem upevneni to rozlamete, zabrusi jsou dost nachylne, ta takoveto zachazeni, proto preferuji zarizeni jako celek a ne se zabrusy. Rada foukacu me za to nema moc v lasce, protoze takovyto pristroj ma delsi zivotnost a tudiz neinkasuji tolik penez za novy ci opravy.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 130.172 (?), 7.5.2008 0:14

Velmi zajímavá domácí klasika.Je možno doplnit nějaké rozměry?

Obsah?

Deflegmátor - velikost?

Díky za odpověď.

info@armetgold.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.2 (?), 19.6.2007 16:28
Zdravím, známý mi doporučil přidávat do kvasu zkaramelizovaný cukr, nemá s tím někdo zkušenost? Dal bych max 2kg na 100litrů kvasu, med nemám. Díky za odpovědi.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 19.6.2007 17:04
To je informační šum. Doporučil Vám bezpochyby hnědý cukr, tj. nerafinovaný. Ten je skutečně o mnoho lepší  (a o trochu dražší) než normální krystal.
Zkaramelizovaný cukr by sice mohl kvas ochutit (proč?) a obarvit (k ničemu), ale zkvasitelného podílu má méně než původní surovina, a rezidua rafinace opdstranit nelze. Hnědý nerafinovaný cukr doporučuji (když už musíte cukr dát a medu je Vám líto), karamel nikoli.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  31,  32,  33,  34,  35  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika